Товстіють від помідорів або худнуть: думка дієтологів

У зв’язку з тим, що в останні роки тема надлишкової ваги досить актуальна, то цілком логічно, що виникає таке питання, як: товстіють від помідорів.

Цей овоч містить багато корисні речовини, такі як вітаміни В, С і К, крохмаль, білок, фолієву кислоту, мікро – і макроелементи, клітковину, калій, фосфор. А також відрізняються низькою калорійністю. Якщо подивитися, скільки калорій містить у собі 100 грам томатів, то можна приємно здивуватися – це всього лише 18 кілокалорій.

Для того, щоб з’ясувати, поправляються або худнуть люди при вживанні томатів, варто ознайомитися з основними їхніми властивостями:

– по-перше, зміст вуглеводів в них незначне, а жирів немає взагалі;

– по-друге, кількість вітаміну С аналогічно його вмісту в апельсині. Також помідор включає в себе кальцій, залізо – елементи, що грають важливу роль для самопочуття людини;

– по-третє, можна поповнити добовий запас сильного антиоксиданту лікопіну, з’ївши всього лише 6 томатів, який дозволяє стримувати розвиток старіння шкіри і загалом поліпшує стан здоров’я. Ще цей елемент прискорює травлення, сприяє розщепленню жирів, ліквідує розстроєне кислотно-лужну рівновагу, стабілізує апетит;

– по-четверте, включення в раціон цих овочів істотно поліпшить роботу перистальтики кишечника.

Помідори не містять холестерину, але в них є флавоніди – речовини, що сприяють очищенню організму.
Частка вмісту води в томаті становить близько 94 відсотків, тому вони не можуть сприяти ожирінню.

Треба враховувати, що у даного продукту є і негативна риса – це те, що він може провокувати розвиток сечокам’яної хвороби, особливо у тієї категорії людей, у яких є схильність до утворення каменів у нирках. Тут правильно буде виключити вживання томатів в їжу або по максимуму обмежити.

Дивіться також  Скільки калорій в огірку свіжому, малосольном або маринованому

Також не можна харчуватися тільки одними помідорами в цілях скидання зайвих кілограмів. Така монодієта дуже небезпечна. Її не порекомендує жоден дієтолог.

Фахівці в цій сфері заявляють про те, що в помідорах містяться кислоти, які подразнюють вплив на стінки кишечника. Тобто не варто зловживати представленим продуктом, і особливо особам, що мають проблеми з системою травлення. Крім того, з-за невеликого вмісту вуглеводів і відсутності жирів, така помідорна дієта може послужити причиною виникнення великих проблем у функціонуванні внутрішніх органів.

Метаболізм при вживанні такого легкого продукту поліпшується, але згодом є велика ймовірність появи складності з розщепленням більш калорійної їжі, що і призведе до зростання маси тіла. Тому, якщо виникає питання, чи можна від томатів поправитися, то відповідь однозначно буде – немає, але от використовувати тільки їх для схуднення не доцільно.

Існує також питання, чому товстіють від цього овоча. У цьому випадку освіта зайвих кілограмів відбувається не від самих помідорів, а від способу їх вживання. Тобто в якості заправки для салатів з помідорів використовується майонез або сметана, або проводиться їх обжарювання на маслі, в ході чого утворюються канцерогени, що негативно впливають на здоров’я людини.

Також сприяє набору ваги вживання томатів з величезною кількістю хліба і сильно сдобренными спеціями і сіллю.


Саме ці пункти можуть спричинити за собою підвищення ваги, а не самі окремо помідори провокують цей процес.

На сьогоднішній день існує велика кількість самих різноманітних дієт на основі цього овоча, які ефективно позбавляють від додаткової ваги, а також дозволяють зберегти баланс життєво важливих елементів в організмі.