У яких продуктах багато вуглеводів: таблиця вмісту в 100 грамах їжі

Вуглеводи є невід’ємною частиною живлення будь-якої людини. Вони вкрай важливі як під час схуднення, так і при аеробних тренуваннях. Все питання в тому, скільки вуглеводів потрібно людині протягом дня. До того ж варто пам’ятати, що жінки володіють меншою порівняно з чоловіками м’язовою масою, а значить при однакових пропорціях вуглеводів не всі вони перетворяться в глікоген. Частина їх неодмінно відкладеться на талії і стегнах у вигляді жиру. Однак є вихід: потрібно просто знати, в яких продуктах багато вуглеводів, і по можливості уникати їх.

У чому шкода вуглеводів?

Вважається, що набір жирової маси і підвищення відсотка жиру є наслідком підвищеного споживання жирних продуктів. У чому ж їх шкода? Вся справа в тому, що вуглеводи, потрапляючи в організм, різко підвищують рівень цукру в крові. Це змушує підшлункову залозу виділяти гормон інсулін, основне завдання якого як раз і полягає в зниженні рівня цукру в крові. Також він збирає надлишки глюкози і зберігає її в організмі у вигляді тригліциридів (жирів). Таким чином виходить, що толлстеют не стільки з-за жирів, скільки з-за вуглеводів.

Хороші і погані речовини

Вважати, що всі вуглеводи шкідливі для людського організму, — це в корені неправильна позиція. Зрештою, вуглеводи необхідні організму у певній кількості для правильного обміну жирів і білків. Продукти, де багато вуглеводів, які можна назвати правильними, існують. Це продукти з низьким глікемічним індексом (ГІ), тобто продукти, в яких немає цукру і крохмалю. Такі продукти називають продуктами з хорошими вуглеводами. Овочеві бобові культури, фрукти, зернові культури, крупи (овес, гречка), горіхи — все це продукти, в яких багато вуглеводів, але вуглеводів хороших.

Дивіться також  Скільки калорій та вуглеводів в гречці

Погані вуглеводи містяться в продуктах з високим ГІ. Серед найпоширеніших продуктів цього типу можна назвати цукор і мед, картоплю, всі кондитерські вироби. Їх потрібно включати в свій раціон діабетикам і людям, що сидять на дієті.

Таблиця вуглеводів

У яких продуктах багато вуглеводів? Це можна дізнатися, подивившись на таблицю вмісту вуглеводів в 100 грамах продукту.

Фруктоза (різні фрукти)

76 м (середній ГІ)

Горох

57 г

Гречка

68 г

Манна крупа

72 г

Вівсяна крупа

67 г

Перлова крупа

73 р

Ячменевая крупа

71 г

Кукурудзяна крупа

75 г (середній ГІ)

Макаронні вироби

74 г (середній ГІ)

Рис

76 г (високий ГІ)

Вченими встановлено

За даними різних наукових досліджень, продукти, що містять багато вуглеводів, — це насамперед крупи, макаронні та кондитерські вироби, варення і цукор.

На другому місці за наявності вуглеводів стоять хлібобулочні вироби, шоколад, чорнослив, курага та урюк. В них міститься від 40 до 60% вуглеводів.

Третє місце — у вишні, бананів, винограду, буряків та картоплі (11-20%).

Четверте місце (саме низький вміст вуглеводів) — 5-10% — фруктів і ягід (лимон, мандарин, персик, яблуко, груша, суниця, полуниця, кавун, диня).

Життя на фастфуді

Говорячи про те, які продукти містять багато вуглеводів, не можна обійти увагою такий популярний в сучасній Росії і в усьому світі тип їжі, як фастфуд — швидку їжу. Ось вже де кількість шкідливих вуглеводів просто позамежне, ось які продукти, де багато вуглеводів. До речі, американці часто називають таку їжу junk food — щось типу «що-небудь пожерти». Приміром, середня порція їжі в ресторанах мережі «Макдональдс» або KFC (традиційний обід) — сендвіч, салат, коктейль, картопля фрі — містить більше 1500 ккал, що є добовою нормою для людини, що веде малорухливий спосіб життя. Враховуючи, що протягом дня людина їсть ще не раз, ця кількість різко зростає, що веде до ожиріння.

Дивіться також  Дієта 5 стіл: що можна і не можна (перелік продуктів в таблиці)