У яких продуктах багато вуглеводів: таблиця вмісту в 100 грамах їжі

Вуглеводи є невід’ємною частиною живлення будь-якої людини. Вони вкрай важливі як під час схуднення, так і при аеробних тренуваннях. Все питання в тому, скільки вуглеводів потрібно людині протягом дня. До того ж варто пам’ятати, що жінки володіють меншою порівняно з чоловіками м’язовою масою, а значить при однакових пропорціях вуглеводів не всі вони перетворяться в глікоген. Частина їх неодмінно відкладеться на талії і стегнах у вигляді жиру. Однак є вихід: потрібно просто знати, в яких продуктах багато вуглеводів, і по можливості уникати їх.

У чому шкода вуглеводів?

Вважається, що набір жирової маси і підвищення відсотка жиру є наслідком підвищеного споживання жирних продуктів. У чому ж їх шкода? Вся справа в тому, що вуглеводи, потрапляючи в організм, різко підвищують рівень цукру в крові. Це змушує підшлункову залозу виділяти гормон інсулін, основне завдання якого як раз і полягає в зниженні рівня цукру в крові. Також він збирає надлишки глюкози і зберігає її в організмі у вигляді тригліциридів (жирів). Таким чином виходить, що толлстеют не стільки з-за жирів, скільки з-за вуглеводів.

Хороші і погані речовини

Вважати, що всі вуглеводи шкідливі для людського організму, — це в корені неправильна позиція. Зрештою, вуглеводи необхідні організму у певній кількості для правильного обміну жирів і білків. Продукти, де багато вуглеводів, які можна назвати правильними, існують. Це продукти з низьким глікемічним індексом (ГІ), тобто продукти, в яких немає цукру і крохмалю. Такі продукти називають продуктами з хорошими вуглеводами. Овочеві бобові культури, фрукти, зернові культури, крупи (овес, гречка), горіхи — все це продукти, в яких багато вуглеводів, але вуглеводів хороших.

Дивіться також  Калорійність сиру-кіски, в чому його корисні властивості

Погані вуглеводи містяться в продуктах з високим ГІ. Серед найпоширеніших продуктів цього типу можна назвати цукор і мед, картоплю, всі кондитерські вироби. Їх потрібно включати в свій раціон діабетикам і людям, що сидять на дієті.

Таблиця вуглеводів

У яких продуктах багато вуглеводів? Це можна дізнатися, подивившись на таблицю вмісту вуглеводів в 100 грамах продукту.

Фруктоза (різні фрукти)

76 м (середній ГІ)

Горох

57 г

Гречка

68 г

Манна крупа

72 г

Вівсяна крупа

67 г

Перлова крупа

73 р

Ячменевая крупа

71 г

Кукурудзяна крупа

75 г (середній ГІ)

Макаронні вироби

74 г (середній ГІ)

Рис

76 г (високий ГІ)

Вченими встановлено

За даними різних наукових досліджень, продукти, що містять багато вуглеводів, — це насамперед крупи, макаронні та кондитерські вироби, варення і цукор.

На другому місці за наявності вуглеводів стоять хлібобулочні вироби, шоколад, чорнослив, курага та урюк. В них міститься від 40 до 60% вуглеводів.

Третє місце — у вишні, бананів, винограду, буряків та картоплі (11-20%).

Четверте місце (саме низький вміст вуглеводів) — 5-10% — фруктів і ягід (лимон, мандарин, персик, яблуко, груша, суниця, полуниця, кавун, диня).

Життя на фастфуді

Говорячи про те, які продукти містять багато вуглеводів, не можна обійти увагою такий популярний в сучасній Росії і в усьому світі тип їжі, як фастфуд — швидку їжу. Ось вже де кількість шкідливих вуглеводів просто позамежне, ось які продукти, де багато вуглеводів. До речі, американці часто називають таку їжу junk food — щось типу «що-небудь пожерти». Приміром, середня порція їжі в ресторанах мережі «Макдональдс» або KFC (традиційний обід) — сендвіч, салат, коктейль, картопля фрі — містить більше 1500 ккал, що є добовою нормою для людини, що веде малорухливий спосіб життя. Враховуючи, що протягом дня людина їсть ще не раз, ця кількість різко зростає, що веде до ожиріння.

Дивіться також  Сумісність продуктів для схуднення, таблиця правильного харчування