Вправи Кегеля для жінок в домашніх умовах при опущенні матки і стінок піхви

При широкому колі захворювань основою консервативного лікування стає лікувальна гімнастика. Вона допомагає в тому числі і вирішити таку делікатну проблему, як опущення матки, актуальну для багатьох жінок. Правильний комплекс вправ допомагає не тільки зміцнити м’язи тазового дна, але і повернути внутрішні органи в анатомічно правильне положення. Гімнастика кегелю при опущенні матки допомагає підвищити силу інтимних м’язів і зв’язок. Вправи об’єднані в комплекс, і в залежності від рівня підготовки вони можуть виконуватися в різних варіаціях. Чергування вправ Кегеля з іншими методиками допомагає поліпшити кровообіг, нормалізувати функції сечостатевої системи і оздоровити органи малого тазу в цілому.

Причини опущення матки

Для опущення матки характерно зміщення статевих органів. Діагностують це як пролапс. Бувають і більш серйозні порушення, наприклад, випадання матки з промежини — утероцеле.

Основні причини даної проблеми можуть бути наступними:

  • Сильні фізичні навантаження;
  • Перенесення травм і операцій на статевих органах;
  • Порушення розвитку органів в області тазу;
  • Ускладнені або численні пологи;
  • Зайва вага, бронхіти, запори.

Всі ці фактори провокують зниження тонусу тазового дна, розтягнення зв’язок матки.

Крім регулярного спостереження у гінеколога треба консультуватися у уролога і проктолога. Своєчасне проведення діагностики дасть можливість попередити біль і провести необхідну терапію без операції.

Дивіться також  Лікувальна гімнастика при цукровому діабеті 2 типу на відео