Вправи від сутулості в домашніх умовах: комплекс для спини

Сутулість — проблема, актуальна для багатьох людей, причому як дітей, так і дорослих. Вона не тільки псує зовнішній вигляд, але і сприяє розвитку дистрофічних змін хребта. Щоб позбутися цієї неприємності, можна виконувати спеціальні вправи від сутулості, які будуть сприяти не тільки правильній поставі, але також і оздоровлення опорно-рухового апарату в цілому. Чим раніше почати виконувати вправи, тим краще — дитячий хребет, ще не сформувався, значно легше піддається змінам. Існує велика кількість комплексів вправ, які підійдуть як дітям, так і дорослим. Але для початку розберемося, які причини провокують сутулість.

Причини виникнення сутулості

У більшості випадків сутулість є наслідком причин поведінкового характеру:

  • Довготривале знаходження в неправильних позах і неправильне розподіл фізичного навантаження. Тому часто сутулістю страждають діти зважаючи довготривалого сидіння і неправильного носіння шкільних ранців.
  • Зважаючи великих фізичних навантажень і довгого вимушеного положення сидячи, особливо в поєднанні з недосипанням м’язи спини відчувають надмірне напруження і втомлюються.

Ці фактори зовнішні, і сутулість, спровокована ними, є набутою, обумовленої зовнішніми факторами. Основним методом боротьби з нею повинні стати вправи проти сутулості.

Також сутулість може бути результатом внутрішніх причин, хоча це буває рідше:

  • Інфекційні захворювання, такі як кістковий туберкульоз і остеомієліт.
  • Порушення метаболізму, які призводять до нестачі в організмі кальцію (рахіт — поширене захворювання серед маленьких дітей, остеопороз, який частіше проявляється в літньому віці).
  • Сколіоз різного походження: 3-4 її стадії, по причині різної довжини ніг, що є наслідком дисплазії ТБС.
  • Вроджені дефекти.

Сутулість, спровокована такими факторами, може бути вродженою або набутою, обумовленої причинами внутрішнього характеру. Боротьба з нею в цьому випадку буде складніше. Вправи для спини від сутулості в даному випадку призначаються на другому етапі, а на першому терапія спрямована на усунення внутрішньої першопричини сутулості.

Дивіться також  Вправи при грижі поперекового відділу хребта - відео-гімнастика