Вправи Кегеля для вагітних: 1, 2, 3 триместр

Про здоров’я майбутньої дитини мама починає піклуватися ще задовго до його появи на світ. Вона дотримується правильного раціону, відвідує лікарів і регулює фізичні навантаження. Існує думка, що вагітним протипоказана будь-яка активність крім простих прогулянок пішки. Однак це не так. Правильні навантаження нададуть на організм майбутньої мами і плоду тільки благотворний вплив. Особливо це стосується м’язів тазового дна, які допомагають тренувати вправи Кегеля для вагітних.

Що таке вправи Кегеля під час вагітності, і чим вони корисні

Вправи Кегеля являють собою комплекс, мета якого — зміцнення м’язів таза і промежини. Вони були розроблені акушером-гінекологом А. Кегелем. Виконувати їх можна жінка в будь-якому віці, і користь їх доводиться багаторічною практикою.

М’язи промежини та тазового дна в повсякденному житті практично не задіяні. А для жінки вони дуже важливі, оскільки при вагітності та пологах на них покладаються великі навантаження.

Вправи кегеля для вагітних жінок надають позитивний вплив не тільки на загальному стані і настрої жінки, але і забезпечують таке позитивний вплив:

  • Сприяють підготовці м’язів до родової діяльності.
  • Знижують ризик розривів при пологах.
  • Допомагають знизити больові відчуття при вагітності.
  • Нормалізують процес сечовипускання.
  • Приводять у норму синтез статевих гормонів.
  • Сприяють оперативному відновленню м’язів в післяпологовий період.

Переваги даного комплексу у тому, що виконувати його можна де завгодно і коли завгодно. Вам потрібно для цього відвідувати тренажерний зал, також не буде потрібно спеціальне обладнання.

Якщо м’язи преса або стегна ми можемо легко побачити і помацати, то з м’язами тазу і промежини, зміцнити які допомагає гімнастика Кегеля при вагітності, не все так очевидно.

Найпростіший метод зрозуміти, що це за м’язи, і де їх розташування — спробувати їх намацати. Занурте палець в вагінальне отвір і затисніть його м’язами в такому положенні. При цьому не напружуйте м’язи преса, сідниць і внутрішньої поверхні ніг. Інший спосіб відчути м’язи промежини — спробувати зупинити сечовипускання в процесі.

Дивіться також  Дихальна гімнастика для схуднення: як робити вправи в домашніх умовах

Головне завдання даного комплексу — повернути м’язів тазової області тонус і еластичність, виконуючи різні їх скорочення.

Не виконуйте вправи з повним сечовим міхуром.

Виконувати гімнастику потрібно регулярно — це основна запорука успіху. Виконувати вправи потрібно кожен день. Не турбуйтеся, якщо спочатку у вас не вийде тримати м’язи в напрузі стільки, скільки потрібно. Трохи тренувань — і у вас все буде виходити.