Як накачати косі м’язи живота: тренування для преса

Бічні м’язи важливі у багатьох видах спорту: бігу, боротьбі, в іграх і т. д. Від стану цієї групи м’язів багато в чому залежить рухливість тіла, здоров’я хребта і правильна постава.

Ці дві пари м’язів розташовані хрест-навхрест по боках тулуба. Вони поділяються на внутрішні і зовнішні м’язи. Зовнішні м’язи обертають тулуб і задіюються при нахилах тіла вперед і назад. Внутрішні бокові м’язи працюють при здійсненні поворотів тулуба.

Вправи для тренування косих м’язів

  • Повороти тулуба. При виконанні поворотів задіюються внутрішні і зовнішні бічні м’язи.
  • Нахили в сторони. При нахилах тулуба у обидві сторони, задіюються і внутрішні, і зовнішні бічні м’язи.
  • Підйом гантелі і утримання ваги. При підйомі гантелі лівою рукою, в роботу включаються праві зовнішня і внутрішня м’язи, і навпаки. Таким чином, косі м’язи допомагають тримати тіло в рівновазі.

В даний час розроблено безліч комплексних вправ, що дозволяють тренувати дану групу м’язів спільно з іншими м’язами.

З самого початку тренувань необхідно виконувати техніки для опрацювання бічних м’язів, оскільки вони мають велике значення не тільки в повсякденному житті, але і в спорті.

Дану групу м’язів досить легко накачати. Якщо все ж вони ростуть погано, значить, потрібно звернути увагу на правильність виконання вправ, а також на кількість підходів і вага додається навантаження.

Недостатня гнучкість тулуба може перешкоджати розвитку косих м’язів, тому працюйте над амплітудою виконуваних вправ.

Перед початком виконання вправ, необхідно провести розминку, а після завершення комплексу виконати розтяжку. Розтяжка сприяє більш швидкому відновленню м’язів.

Дивіться також  Статичні вправи для загального схуднення, для преса і хребта, їх користь