Як прибрати розтягнутий і обвислий живіт після пологів та кесаревого розтину

Корисні поради молодим мамам, як прибрати живіт після пологів та кесаревого розтину. Найефективніші способи, починаючи з харчування і вправ і закінчуючи пластикою. Після народження дитини у багатьох жінок починається депресія, причому не тільки через недосипання і втоми, але і комплексів з приводу зміни зовнішності.

Корисні поради молодим мамам, як прибрати живіт після пологів та кесаревого розтину. Найефективніші способи, починаючи з харчування і вправ і закінчуючи пластикою.

Після народження дитини у багатьох жінок починається депресія, причому не тільки через недосипання і втоми, але і комплексів з приводу зміни зовнішності. І справа не тільки у надмірній вазі, розпливлася талії і розтяжках. Справжньою проблемою стає обвислий живіт. Причому у багатьох він виглядає немов на 6 місяці вагітності. Ось і виникає резонне питання: як його прибрати і в які терміни це можливо зробити.

Суть проблеми

На жаль, більшість молодих матусь не розуміють всієї серйозності проблеми обвислого живота після пологів. Вони сприймають його як естетичний недолік, який робить їх непривабливими. Насправді це явище в медицині називається післяпологовий діастаз прямих м’язів і є діагнозом, який при яскраво виражених симптомах вимагає професійного втручання.

Черевну порожнину умовно можна розділити на кілька частин: середня (центральна) лінія, права і ліва прямі м’язи, передня стінка. Під час вагітності матка поступово збільшується і тисне на стінку. Та, у свою чергу, розсовує м’язи в сторони. Це стає можливим за рахунок тимчасового розм’якшення зв’язок і сполучної тканини, завдяки виробленню додаткових гормонів.

Результат — збільшення живота в об’ємі не тільки з-за зростаючого плоду і освіти жирового прошарку (виконує при вагітності захисні функції), але і внаслідок діастазу. Але дитина благополучно покидає утробу матері, а м’язи щодо середньої лінії залишаються розведеними в сторони, так і жировий прошарок нікуди не зникає.

Зміцнення м’язів відбувається дуже повільно і залежить від безлічі факторів: як швидко скорочується матка, спадковість, комплекція, спосіб життя до вагітності і після. Зазвичай після природних пологів відновлення організму відбувається на 2-3 місяці швидше, ніж після кесаревого розтину, а значить, і живіт теж йде набагато раніше.

Дивіться також  Чищення печінки Алохолом: характеристика препарату, 2 схеми прийому, протипоказання

Важливо визначити серйозність діастаза, щоб своєчасно вжити відповідні заходи. Для цього через місяць після пологів потрібно виконати наступне:

  • Лягти на спину.
  • Зігнути ноги в колінах.
  • Розслабитися.
  • Намацати по сторонах руками праву і ліву м’язи. Вони більш щільні і пружні порівняно з м’якими і пухкими тканинами борозни, що проходить по центру живота.
  • Якщо відстань між ними становить понад 2 см, діастаз яскраво виражений і потребує консультації спеціаліста. У цьому разі потрібно повідомити про проблему гінеколога, який може порекомендувати хірургічну пластику.
  • Якщо відстань менше 2 см, вважайте, що проблеми немає, так як з допомогою бандажа, фізичних навантажень та інших допоміжних методик обвислий і розтягнутий живіт можна легко прибрати.
  • Якщо залишити діастаз без уваги, він чреватий неприємними наслідками: появою черевної грижі, гінекологічними захворюваннями і болями в попереку. Тому краще зайвий раз звернутися до свого лікаря, який підкаже, чи варто переживати і як прибрати живіт після пологів та кесаревого розтину з найменшими втратами для здоров’я.