Як розрахувати калорійність для схуднення: формули та приклади, для різних прийомів їжі

За якими формулами краще проводити розрахунок калорійності для схуднення: кращі формули плюс словник термінів. Як правильно розподілити ккал по різним прийомам їжі. Багатьом знайомі цифри, якою має бути приблизна калорійність раціону: 2 000 ккал — для жінок, 2 500 ккал — для чоловіків.

За якими формулами краще проводити розрахунок калорійності для схуднення: кращі формули плюс словник термінів. Як правильно розподілити ккал по різним прийомам їжі.

Багатьом знайомі цифри, якою має бути приблизна калорійність раціону: 2 000 ккал — для жінок, 2 500 ккал — для чоловіків. Для схуднення ці кордони суттєво знижуються до 1 200, 1 500 відповідно. За незнання люди орієнтуються на ці показники і… зниження ваги нерідко не відбувається, та ще й на здоров’я подібна зміна у харчуванні позначається негативно. А справа в тому, що одні і ті ж параметри можна приміряти для всіх. Є спеціальні формули розрахунку з урахуванням індивідуальних особливостей кожної людини.

Загальна інформація

Добова калорійність — кількісна характеристика їжі, споживаної людиною протягом дня. Основна точка відліку — рівень, при якому маса тіла не змінюється, залишається стабільною. Він означає, що обсяг їжі, що надійшла за день, відповідає необхідним енерговитратам організму. Залежить від вихідної ваги, зросту, віку і рухової активності. Виражається в ккал.

Калорія — одиниця теплової енергії. Необхідна для нормального функціонування внутрішніх органів. Навіть у спокійному стані для роботи їм потрібна підживлення, яка доставляється у вигляді їжі.

У кожного продукту свій харчова цінність. Існують спеціальні таблиці їх калорійності для складання раціонального меню.

Для схуднення добова калорійність повинна бути менше норми на 10-20% (знову-таки в залежності від індивідуальних особливостей). Після того, як зниження маси тіла відбудеться до необхідного рівня, цей показник потрібно поступово підняти щоб уникнути виснаження організму.

Правильний розрахунок калорійності для схуднення дозволяє досягти максимальних результатів навіть без дотримання дієти. Ця цифра допомагає скласти збалансоване і в той же час низькокалорійне меню, відкоригувати тривалість та інтенсивність тренувань так, щоб позбавлення від зайвих кілограмів відбувалося швидко і без шкоди для здоров’я.

Дивіться також  Маски для схуднення особи: особливості застосування і рецепти