Як вибрати гантелі: вага для чоловіків, жінок і дітей, матеріал та інші критерії

Як вибрати гантелі для ефективних і безпечних тренувань: поради новачкам і досвідченим спортсменам. Яку вагу має бути у снарядів для чоловіків, жінок і дітей. Люди, які вже давно займаються силовими тренуваннями, напевно знають, як вибрати гантелі, і що таке «крок ваги», і чому шестигранна призма для них є найзручнішою формою, і багато інші корисні речі.

Як вибрати гантелі для ефективних і безпечних тренувань: поради новачкам і досвідченим спортсменам. Яку вагу має бути у снарядів для чоловіків, жінок і дітей.

Люди, які вже давно займаються силовими тренуваннями, напевно знають, як вибрати гантелі, і що таке «крок ваги», і чому шестигранна призма для них є найзручнішою формою, і багато інші корисні речі. Новачок, без підготовки прийшовши в спортивний магазин за цим простим на перший погляд снарядом, розгубиться, коли його запитають, який посадковий діаметр млинців його влаштує і не потрібно докуповувати стійку або лаву для занять. Тому невеликий лікнеп не завадить.

Загальні моменти

Форма шестикутника

Силові тренування зазвичай носять інтервальний характер, передбачає кілька підходів. В момент відпочинку гантелі потрібно опускати на підлогу. Щоб вони не відкочувалися і не змушували бігати за ними, їх кінці і виконуються у формі шестигранної призми. Якщо вам пропонують повністю круглі, без кутів — не вибирайте такі. Моделі у вигляді кастета і S-образні зручні для хвата, не вилітають з руки, але зазвичай мають малу вагу і призначаються для жінок.

Крок ваги

Підшукуючи розбірні моделі, дивіться на крок ваги — це різниця у вазі млинців. Якщо вона більше 5 кг — чи потрібен вам такий розмах? 1-2 кг — оптимальний варіант.

Посадковий діаметр млинців

Зазвичай він дорівнює 25 або 30 мм і може відповідати параметрам штанги, яку нерідко теж включають в силові тренування. Тобто, якщо ви підберете однакові значення для цих двох снарядів, зможете навішувати на штангу додаткові вантажі у вигляді млинців — економія в чистому вигляді.

Додаткове обладнання

Чоловікам для вправ з гантелями можуть знадобитися спеціальна лава або стійка. Є домашні висувні моделі (для присідань і жиму). Незважаючи на компактність, вони займають чимало місця і коштують досить дорого (лава — від $125, стійка — від $160, і це найдешевші моделі). Або включайте їх у свої витрати, щоб збільшити ефективність тренувань, або майструєте самі.

Дивіться також  Міфи і правда про вегетаріанство: факти, докази, спростування

Місце покупки

Не варто замовляти товар на інтернет-ресурсах. Вирушайте За покупкою в спеціалізований спортивний магазин. Не соромтеся питати все, що вас цікавлять питання про вподобаної моделі у продавця-консультанта. Візьміть м’яч у руки, попрацюйте з ним, оцініть зручність.

З цими порадами вибрати гантелі буде набагато простіше навіть новачкові.