Яке м’ясо вважається дієтичним, рецепти страв з нього

М’ясо і м’ясні страви неодмінно повинні входити в раціон людини. У цьому продукті високо вміст білка, виділяє гормони і бере участь в утворенні м’язової тканини. М’ясо є джерелом необхідних мікроелементів: цинку, фолієвої кислоти і заліза. При щоденному вживанні м’яса відбувається процес врегулювання жіночих гормонів. Але потрібно знати, яке м’ясо вважається дієтичним, і які страви краще всього можна з нього приготувати.

Про дієтичні сорти м’яса

Дотримуючись раціону для схуднення або підтримуючи організм після хвороби, готувати страви з сортів нежирного м’яса. До них відносяться:

– Кролятина – воістину саме дієтичне м’ясо в світі. У ньому міститься 21% білка, який добре засвоюється в організмі людини, а також тут невисоко вміст солі, яка затримує рідину. Жиру в кролятині присутня не більше 15%.

Таке м’ясо не викликає алергію, рекомендується до вживання годуючим матусям, діткам в якості прикорму. Треба тільки вміти правильно вибрати тушку кролика на ринку. На її лапках повинна бути шкурка, а м’яса належить бути блідо-рожевого кольору, без синців і запаху.

– М’ясо курки або індички, а саме, грудинка. Калорійність її становить 112-113 ккал на 100 г Білка тут близько 20%, а вміст жиру коливається від 9 до 20%. В такому м’ясі невелика вміст холестерину і багато корисних елементів. Відбувається швидке його засвоєння в організмі, і людина отримує достатню кількість вітамінів.

Також рекомендується годуючим мамам і діткам для першого прикорму. Вибирати потрібно тушку блідо-жовтого кольору, зі світло-рожевою шкіркою без запаху. Краще брати свіже м’ясо, а не заморожене – воно може бути накачане вологою.

– М’ясо тельця – одне з низькокалорійних і нежирних сортів м’яса, білків тут міститься 18-20% . В такому м’ясі присутня безліч корисних вітамінів і мінералів. Його вживання регулює рівень глюкози в крові, а калорійність становить 100 ккал на 100 г продукту.

Дивіться також  Боннський суп для схуднення: рецепт, меню дієти, результати

Однак сучасні дієтологи вважають, що незріле м’язове волокно важко перетравлюється в організмі людини, тому користь телятини викликає сумніви. Особливо не рекомендується давати її маленьким дітям.

– Баранина сама по собі калорійна. Білок в ній існує у вигляді 16%. Але вона може вважатися дієтичним м’ясом, якщо буде тонкої і без жирових прошарків. Холестерину в ній менше, ніж у свинині та яловичині. Але засвоюється вона в організмі гірше, ніж будь-яке інше дієтичне м’ясо, тому що в її складі є жорсткі м’язові волокна.

– Оленина і конина – зустрічаються досить рідко. Вони мають специфічний смак і подобається не всім. Коштує таке м’ясо недешево.

Використовуючи ці знання, кожна тf, що худнt жінка може для себе визначити: яку саме дієтичне м’ясо і вибрати його для себе.