Адаптивна гімнастика Бубновського для початківців: навчальне відео та поради

Авторська методика оздоровлення доктора Бубновського швидко знайшла популярність, оскільки ефективність була доведена десятками тисяч опробовавших. Адаптивна гімнастика Бубновського являє собою спеціальний комплекс вправ, розроблених для поліпшення рухливості суглобів і хребта, для відновлення резервних сил організму. В основі методики лежить кінезітерапія, що передбачає поєднання різних видів терапії посередництвом рухів. Доктор підібрав вправи, які борються з гіподинамією і хворобами, які є її наслідком. М’язові і кісткові недуги за методом Бубновського лікуються нескладної гімнастикою, яка включає в себе зокрема і заняття на силовому тренажері МТБ, який був розроблений самі автором методики.

Адаптивна гімнастика Бубновскому: особливості і переваги

Гімнастика Бубновського може виконуватися навіть новачками без фізичної підготовки, тому у неї немає обмежень за віком. Вона може використовуватися для лікування і профілактики при таких проблемах, як остеохондроз, артроз, грижа, сколіоз, остеопороз і безліч інших патологій кістково-м’язової системи, а також при реабілітації після операцій на суглобах або хребті. Причому в деяких випадках вправи можна робити навіть при загостренні патології для зняття больового синдрому.

Переваги адаптивної методики Бубновського в порівнянні з класичною ЛФК такі:

 • Вона доступна будь-якій людині;
 • Передбачає поєднання фізичних навантажень з дихальною гімнастикою і кріотерапією (застосуванням холоду для лікування);
 • Дозволяє зміцнити м’язовий корсет.

Автором було розроблено безліч методик, призначених для конкретної групи осіб. Так, існують комплекси вправ, призначені для маленьких дітей, підлітків, літніх людей, вагітних. Також є комплекси для тих, хто поряд з суглобовими захворюваннями страждає також патології внутрішніх органів. Для кожного захворювання існує індивідуальна програма.

Гімнастика Бубновського є ефективним альтернативним способом терапії кістково-м’язової системи без ліків, фізіопроцедур та ортопедичних пристроїв, а також інших методів класичної терапії. Прості вправи сприяють комплексному оздоровленню організму.

Дивіться також  Як випрямити поставу і зміцнити м'язи спини

Існує два основних види гімнастики Бубновського — адаптивна і суглобова.

Адаптивна гімнастика Бубновскому була розроблена для початківців, яким потрібно розім’яти своє тіло, привчити організм до регулярної активності і усунути больові відчуття.

Виконується гімнастика на тренажері в лікувальному центрі. Однак при відсутності можливості відвідувати зал або купити тренажер можна вдатися до альтернативного виду гімнастики, яку можна виконувати і в домашніх умовах самостійно.

На другому етапі виконується суглобова гімнастика, коли тіло пацієнта вже готове до більш складним і інтенсивним навантаженням. Ці вправи спрямовані на підвищення рухливості всіх суглобових елементів, зокрема і хребетного стовпа.

Адаптивна гімнастика Бубновського дозволяє досягти наступних результатів:

 • Усунути м’язові спазми в якійсь з областей хребетного стовпа, наприклад, в попереку.
 • Зробити м’язи більш еластичними (і ця еластичність буде зберігатися протягом тривалого часу після закінчення курсу).
 • Поліпшити рухливість конкретних суглобів і відновити загальну гнучкість хребта;
 • Усунути набряки;
 • Нормалізувати обмінні процеси, поліпшити кровообіг і лимфоток в проблемній області;
 • Оздоровити організм в цілому;
 • Навчитися контролювати емоції.

У виконанні гімнастики Бубновського потрібно дотримуватися наступних правил:

 • Виконувати вправи потрібно регулярно.
 • Рухи повинні виконуватися плавно, в помірному темпі, не надто швидко.
 • Підвищувати навантаження потрібно поступово.
 • Контролюйте дихання: потрібно дихати глибоко і розмірено, в такт рухам.

Незважаючи на користь адаптивної гімнастики, у неї є протипоказання, які потрібно враховувати. До них відносяться онкологічні захворювання, психічні розлади, епілепсія, захворювання крові, ранній післяопераційний період, переломи, розриви зв’язок та сухожиль, а також ризик інфаркту або інсульту.

Адаптивна гімнастика Бубновського для початківців: вправи

Гімнастика Бубновського виконується досить просто і спрямована на усунення больових відчуттів та інших дискомфортних симптомів.

Основні вправи комплексу наступні:

 • Потрібно розслабитися і прогнути спину. У положенні стоячи на четвереньках видихніть, вигніть спину, а потім на вдиху прогніться. Вправи потрібно повторювати до 20 разів.
 • Наступна вправа направлено на розтяжку м’язів. У положенні стоячи на четвереньках потрібно витягнути одну ногу назад до максимуму і сісти на іншу. Повторити 20 разів.
 • У положенні стоячи на четвереньках робіть нахили, витягаючи тіло вперед, але уникаючи сильного прогину в попереку. Утримуйте рівновагу.
 • Наступна вправа направлено на розтяжку м’язів спини. У положенні стоячи на четвереньках виконайте вдих і зігніть лікті, на видиху ж випряміть руки і сядьте на свої п’яти.
 • Ця вправа допомагає пропрацювати м’язи живота. Потрібно лягти на спину, тримати руки за головою, зігнути коліна. Тепер спробуйте торкнутися ліктями своїх колін настільки, наскільки можете.
 • Потрібно лягти на спину, витягнути руки і підняти з підлоги таз, ніби виконуючи полумостик.
Дивіться також  Гімнастика при грижі попереково-крижового відділу хребта в домашніх умовах - кращі вправи

Цей комплекс вправ ефективно допомагає усунути больовий синдром у спині. Також він часто використовується для профілактики.

Також початківцям для підготовки до подальших навантажень корисні такі вправи, які допомагають вилікувати і запобігти суглобові захворювання:

 • Потрібно розслабитися, сидячи на п’ятах. Виконайте вдих, підніміться, а після цього зробіть кругові обертання руками. Видихніть і знову сядьте на п’яти. Рекомендується повторити вправу 20 разів.
 • Руки розташовані на животі. Щільно стисніть губи і спробуйте на видиху вимовити ними звук «ПФ». Зробити теж потрібно 20 повторень.
 • Потрібно лягти на спину, зігнути коліна і тримати руки за головою. Виконайте вдих, підніміться від підлоги і поверніться у вихідне положення на видиху. Зробити вправу потрібно 20 разів.
 • Вихідне положення таке ж, як в попередній вправі. Ляжте на спину, зігніть коліна і руки покладіть за голову. Виконайте видих, піднімаючи при цьому таз і зрушуючи коліна. Повторити 20 разів.
 • Положення тіла аналогічно попередній вправі. Робіть акцент на видиху. Підніміть ноги з тулубом і постарайтеся звести лікті і коліна. Повторити 20 разів.
 • Потрібно лягти набік і впертися на свою руку. Підтягніть коліна до грудей. Виконайте 20 повторень для правої, а потім лівої сторони.

На початковому етапі підготовчої гімнастичної програми ви можете зіткнутися до м’язовими болями. Щоб впоратися з ними, можна прийняти прохолодну ванну або ж обтерти тіло або суглоб прохолодною водою. Це допоможе попередити виникнення набряків зважаючи активізації м’язів після довготривалої відсутності фізичної активності.

Ефективність такої гімнастики підтверджена у всьому світі. Виконуйте її регулярно, і вже скоро ви помітите явні поліпшення. Подивіться навчальні відео про адаптивної гімнастики Бубновського для початківців, які допоможуть зрозуміти правильну техніку виконання вправ.

Дивіться також  Як почати займатися спортом вдома з нуля і назавжди побороти лінь

Адаптивна гімнастика Бубновського на відео