Чи можна качати прес кожен день і скільки разів

Ті, хто активно займається спортом, зазвичай хочуть не тільки схуднути, але і знайти привабливий рельєф. Особливо це стосується преса – горезвісні «кубики» є мрією багатьох. Існує безліч ефективних вправ, які допомагають прокачати верхні і нижні м’язи живота, створивши завдяки цьому гарний рельєф. Але є і ще чимало запитань, відповіді на які у багатьох викликають недоуме6ние. Наприклад, не всі знають, чи можна качати прес кожен день. Здавалося б, чому не можна? Адже чим більше фізичної активності, тим краще. Але насправді не все так просто, і потрібно детальніше розглянути, що буде, якщо качати прес кожен день.

Щоденні тренування: успіх або трата часу?

Спортсмени-початківці, бажаючи досягти помітного результату, намагаються займатися якомога більше і частіше. Проте очікувані результати чомусь так і не наступають. І тут-то багато і починають задавати собі питання про те, чи потрібно качати прес кожен день. На цей рахунок було проведено ряд досліджень, що враховують думки професійних спортсменів і кваліфікованих медичних спеціалістів. І висновки їх можна звести до наступного:

  • М’язи преса нітрохи не відрізняються від м’язів спини чи рук, бо правила до них пред’являються такі ж. Якщо кожен день займатися однаковим чином, то м’язи на клітинному рівні адаптуються до навантажень, і зростання їх сповільниться. З кожним днем ефективність вправ буде знижуватися і знижуватися.
  • Також, варто дізнатися, що якщо на животі знаходиться значний шар жиру, то навіть активна його прокачування може не дати жодних результатів. Тобто, м’язи можуть накачатися і знайти рельєф, але під шаром жиру їх просто не буде видно. Тому при наявності зайвої ваги качати прес разом з сушкою – позбавляємося від жиру і паралельно нарощуємо рельєф.
  • Якщо качати прес кожен день, можна значно підвищити ризик хронічних хвороб, пов’язаних з кістковим скелетом. Через занадто частих скручувань можуть зміститися хребетні диски або деформуватися постава.
Дивіться також  Біг вранці натщесерце - потрібно снідати перед ранковою пробіжкою

Таким чином, занадто активні тренування не мають сенсу і навіть можуть нести ризики здоров’ю. Так, можна качати прес кожен день, але якщо ви будете качати його кожен день в 3-4 підходу, і робити ті ж підходи 2-3 рази в тиждень, результат буде однаковим. Так чи не краще присвятити цей час опрацювання інших м’язів, щоб отримати комплексні результати.

Як часто потрібно качати прес?

Занадто часто качати прес, на думку фахівців, просто не має сенсу. Це не допоможе накачати м’язи або схуднути в районі живота.

Також потрібно знати, що існує дві методики виконання вправ – на масу і на витривалість. На практиці витривалість м’язів преса є більш важливою. Таке тренування передбачає виконання малої кількості підходів. Найчастіше вона зводиться до одного підходу, але він припускає виконання вправи максимальну кількість разів. У випадку з тренуванням на витривалість відповідь на питання про те, скільки разів на день потрібно качати прес, буде простий. Тільки один, але доведеться викластися по повній.

Другий тип тренування спрямований на збільшення рельєфу, м’язової маси в районі живота. Ця тренування, яку можна назвати «накачуванням преса» може допомогти нам обзавестися заповітними кубиками. Вправи в цьому випадку рекомендується виконувати підходами по 4-6 разів у 12-15 разів. Зазвичай кількість повторів не перевищує 20. Такий комплекс рекомендується виконувати через день. 48 годин, які залишаться у вас в перервах, будуть призначені для відновлення м’язів.

Багато хто стверджує, що м’язам для відновлення достатньо і доби. Вони керуються тим, хто якщо м’язи не болять, то все в порядку. Однак наявність болю в м’язах не говорить про те, що вони ростуть, а її відсутність не свідчить про їх повне відновлення.

Дивіться також  Як виправити поставу в домашніх умовах

Таким чином, відповідь на питання про те, що буде, якщо качати прес кожен день, дуже простий – все залежить від ваших цілей. Так, якщо ви хочете натренувати витривалість м’язів живота, то можна качати їх щодня. Але кубиків таким варіантом ви не досягнете, а адже саме вони є основною метою більшості займаються.

Що стосується роботи на масу, тут велика роль дієти, оскільки м’язи видно тільки при відсутності жирового прошарку. Харчуватися рекомендується часто і невеликими порціями, налягати на білки і мінімізувати кількість в раціоні простих вуглеводів. Також можна використовувати протеїнові коктейлі.

Отже, висновок такий: качати прес кожен день можна, але це безглуздо. Багатьом цікаво, чи можна схуднути, хитаючи прес кожен день. Можна і схуднути, і знайти рельєф, але результати будуть нітрохи не краще, ніж, якщо ви будете займатися 3-4 рази в тиждень.

Ще одне цікаве питання — скільки разів на день треба качати прес. Кількість підходів буде залежати від того, які ваші цілі. Зазвичай дівчата в більшості своїй хочуть просто зробити животик більш підтягнутим, а от хлопці працюють на серйозне збільшення обсягу.

  • Якщо основна мета – це наростити м’язову масу в районі преса, то кількість підходів має бути невеликим – 3-4, а от повторювати вправу потрібно як можна частіше, робити це не поспішаючи, і бажано доповнюючи прес додатковим навантаженням. Перерви між підходами повинні бути достатніми – врахуйте це, плануючи скільки разів на день качати прес. Врахуйте, що бажаючи збільшити масу «преса», ви повинні працювати і над іншими м’язами теж.
  • Якщо ж мета – просто знайти рельєф, краще робити 5-7 підходів, поступово збільшуючи кількість повторе6ний. Останні підходи повинні включати максимальну кількість разів, і виконувати повтори потрібно швидко, щоб з’явилося відчуття печіння. Якщо ви працюєте тільки на рельєф, і не хочете збільшувати масу і об’єм преса, то в питанні про те, скільки потрібно качати прес в день, достатньо двох сесій – зранку, або в обід і за кілька годин до сну ввечері.
Дивіться також  Кращі вправи і гімнастика для спини при болях у попереку

Вправи на прес: корисні рекомендації

У питаннях про те, скільки разів на день можна качати прес, у багатьох інших, фахівці дають нам наступні рекомендації:

  • Швидкість росту м’язів не так вже сильно залежить від кількості повторень вправ. Результат від 4 підходи по 20 разів буде таким же, як і 80 раз, виконаних безперервно, але сильно вас виснажливих.
  • Пам’ятайте про жирової прошарку. Якщо вона є, її доведеться прибирати, використовуючи спеціальну дієту.
  • Про успіх тренування буде свідчити приємне тепло в ділянці живота. Воно говорить про те, що процес росту м’язів запущений.
  • Важлива техніка виконання вправ. Лише правильний підхід до них допоможе домогтися результатів без шкоди для здоров’я.
  • Щоб м’язи в черевній порожнині не звикли до навантажень, потрібно періодично міняти вправи, які ви виконуєте. Також важливо чергування роботи косих м’язів преса і прямого м’яза, робота, як над верхнім, так і нижнім пресом.

Щоб домогтися результатів, потрібен правильний підхід до вправ у поєднанні з правильним харчуванням. Також пам’ятайте про те, що потрібно періодично підвищувати навантаження – додавати вправи або підходи, адже з часом одна і та ж програма перестане давати ефективність.

Відео з вправами на прес щодня