Чи можна качати прес кожен день і скільки разів

Ті, хто активно займається спортом, зазвичай хочуть не тільки схуднути, але і знайти привабливий рельєф. Особливо це стосується преса – горезвісні «кубики» є мрією багатьох. Існує безліч ефективних вправ, які допомагають прокачати верхні і нижні м’язи живота, створивши завдяки цьому гарний рельєф. Але є і ще чимало запитань, відповіді на які у багатьох викликають недоуме6ние. Наприклад, не всі знають, чи можна качати прес кожен день. Здавалося б, чому не можна? Адже чим більше фізичної активності, тим краще. Але насправді не все так просто, і потрібно детальніше розглянути, що буде, якщо качати прес кожен день.

Щоденні тренування: успіх або трата часу?

Спортсмени-початківці, бажаючи досягти помітного результату, намагаються займатися якомога більше і частіше. Проте очікувані результати чомусь так і не наступають. І тут-то багато і починають задавати собі питання про те, чи потрібно качати прес кожен день. На цей рахунок було проведено ряд досліджень, що враховують думки професійних спортсменів і кваліфікованих медичних спеціалістів. І висновки їх можна звести до наступного:

  • М’язи преса нітрохи не відрізняються від м’язів спини чи рук, бо правила до них пред’являються такі ж. Якщо кожен день займатися однаковим чином, то м’язи на клітинному рівні адаптуються до навантажень, і зростання їх сповільниться. З кожним днем ефективність вправ буде знижуватися і знижуватися.
  • Також, варто дізнатися, що якщо на животі знаходиться значний шар жиру, то навіть активна його прокачування може не дати жодних результатів. Тобто, м’язи можуть накачатися і знайти рельєф, але під шаром жиру їх просто не буде видно. Тому при наявності зайвої ваги качати прес разом з сушкою – позбавляємося від жиру і паралельно нарощуємо рельєф.
  • Якщо качати прес кожен день, можна значно підвищити ризик хронічних хвороб, пов’язаних з кістковим скелетом. Через занадто частих скручувань можуть зміститися хребетні диски або деформуватися постава.
Дивіться також  Валентин Дикуль: лікування суглобів суглобової гімнастикою

Таким чином, занадто активні тренування не мають сенсу і навіть можуть нести ризики здоров’ю. Так, можна качати прес кожен день, але якщо ви будете качати його кожен день в 3-4 підходу, і робити ті ж підходи 2-3 рази в тиждень, результат буде однаковим. Так чи не краще присвятити цей час опрацювання інших м’язів, щоб отримати комплексні результати.