Бади для схуднення: ефективність, правда і міфи, особливості застосування, рейтинг

Що являють собою Бади для схуднення і наскільки вони ефективні. Чим відрізняються від ліків? Розвінчуємо міфи, зясовуємо правду і складаємо рейтинг кращих. Майже сто років тому, в 1927 році, американський хімік Карл Ренборг створив першу біологічно активну добавку до їжі.

Що являють собою Бади для схуднення і наскільки вони ефективні. Чим відрізняються від ліків? Розвінчуємо міфи, з’ясовуємо правду і складаємо рейтинг кращих.

Майже сто років тому, в 1927 році, американський хімік Карл Ренборг створив першу біологічно активну добавку до їжі. Вона містила кілька вітамінів і мікроелементів, витяжки з петрушки і люцерни. Призначалася для загального оздоровлення організму.

На початку 90-х років XX століття ринок фармаконутрициологии сколихнувся, завдяки появи абсолютно нової формули Herbalife, яка обіцяла позбавити від зайвих кілограмів швидко і без шкоди для здоров’я. З тих пір Бади для схуднення стали неймовірно популярними, ринок їх продажу зростає рік від року, незважаючи на весь негатив, який обрушується на них з боку офіційної медицини, і скандали, пов’язані із забороненими і отруйними речовинами в їх складі.

Так чому ж вони є насправді — дивом XXI століття, що дозволяє стати стрункою без дієт і спорту, або «котом у мішку», справжня інформація про який ховається? З’ясовуємо!

Особливості

Бади для схуднення своїм зовнішнім виглядом практично не відрізнялись від аптечних лікарських засобів. Тому багато хто, не розбираючись, і вважають їх такими. Насправді між ними лежить величезна прірва. Відмінності наочно продемонстровано у таблиці.

На рівні законодавства:

Біодобавки можна було б віднести до сучасним технологіям здоров’я, але для цього потрібно посилення вимог до їх якості та безпеки. На жаль, багато несумлінні виробники включають до їх складу шкідливі і навіть отруйні речовини. Це автоматично викреслює з вище наведеної таблиці відразу декілька пунктів: збільшується ризик ускладнень, з’являється список протипоказань і можливе передозування.

Дія

В залежності від складу, Бади по-різному призводять до схудненню. Тому заздалегідь вирішите, препарат якої дії підійде вам найкращим чином.

Найпопулярніші — жиросжигающие. Вони містять біологічно активні речовини, які руйнують адипоцити. Однак саме вони викликають найбільшу хвилю негативу, так як вважається, що Бади не можуть мати настільки потужним дією. Без дієт і спорту вони навряд чи виявляться ефективними.

Друга група — знижують апетит. Їх дія вже більш виражено: після вживання почуття голоду притупляється. Відповідно, розмір порцій автоматично зменшується, як і добова калорійність раціону. Це і забезпечує зниження ваги. Механізм схуднення прозорий і зрозумілий усім. Однак і тут є свої підводні камені: ці засоби впливають на центри насичення, які знаходяться в головному мозку. Тобто є психотропами. Лікарі рекомендують ставитися до таких добавок з граничною обережністю.

Про препарати сприяють зниженню апетиту читайте тут.

Третя група — сечогінні і послаблюючі. Жоден БАД для схуднення не заявлений як засіб з такими діями, тому що вони відносяться до фармакології і повинні бути притаманні виключно ліків. На практиці ж у склад 90% біодобавок для зниження ваги входять рослинні екстракти з подібними ефектами, просто вони їх не афішують. Викликано це тим, що виведення надлишкової рідини з організму і очищення кишечника для виробників — найлегший шлях забезпечення схуднення, так як жирові клітини так просто не спалиш, а на психотропи потрібно особливий дозвіл.

Схуднення за рахунок Бадів досягається також завдяки однієї «маленької» хитрощі виробників, яка і є основним двигуном всього процесу. В інструкціях до прийому подібних препаратів часто прописуються такі рекомендації:

 • організуйте прийоми їжі в один і той же час;
 • не їжте після 6 вечора;
 • займайтеся спортом;
 • не вживайте алкоголь і шкідливі продукти;
 • пийте багато чистої води.

Таким чином, у худне виробляються правильні харчові звички. Його запевняють у тому, що без дотримання цих рекомендацій БАД може виявитися марним, і йому нічого не залишається, як виконувати правила здорового способу життя, який є запорукою зниження ваги.

На тлі збалансованої дієти і тренувань біодобавки дійсно виявляються ефективними.

Ну і практично всі Бади обіцяють запустити в організмі процеси, що призводять до схуднення:

 • покращують травлення, завдяки чому всі речовини, поступаемые з їжею, витрачаються на корисну енергію, а не відкладаються у вигляді жирів;
 • нормалізують метаболізм, без достатньої швидкості якого не буде відбуватися зниження ваги;
 • відновлюють водний баланс;
 • забезпечують організм всіма необхідними корисними речовинами;
 • приводять в порядок гормональний фон;
 • очищають організм від шлаків, токсинів, солей важких металів і виводять рідину.
Дивіться також  Мезотерапія від целюліту: показання, суть і хід процедури

Класифікація

У фармаконутрициологии всі Бади прийнято ділити на дві групи.

Група 1. Нутрицевтики

Основний склад біодобавок-нутрицевтиків — вітаміни, мікроелементи, пептиди, амінокислоти й харчові волокна. Їх головне завдання — нормалізувати функціонування тих органів, які беруть участь у процесах схуднення і набору ваги. Якщо їх робота налагоджується, проблема зайвих кілограмів вирішується.

Приклади: Алфавіт Дієта, Турбослім експрес-схуднення, МегаСлим, Doctor’s s Best та інші. Найчастіше це аптечні Бади.

Група 2. Парафармацевтики

Таких Бадів на сучасному ринку більшість. Вони містять компоненти рослинного і тваринного походження. Це екстракти трав, морепродукти (водорості), ефірні олії та ін Забезпечують швидкий, але не завжди стійкий і безпечний дієтичний ефект.

Приклади: Білайт, Гуарчибао, Модельформ, Турбофит, Мангостану. Ці Бади рідко знайдеш в аптеках, вони продаються переважно через інтернет.

Правда і міфи

Про Бади для схуднення існує велика кількість міфів. Їх умовно можна розділити на дві групи. Перші породжуються самими виробниками і націлені на збільшення продажів. Вони приписують препаратів мало не чарівні властивості, які допоможуть схуднути за 2 дні на 10 кг при 100% натуральному складі (перебільшено, але відображає суть). Другі — результат скандалів, що спалахують час від часу з приводу компонентів біодобавок, які ховаються від покупців і завдають непоправної шкоди здоров’ю. Чому вірити, а що з усього цього є лише плодом нестримної фантазії?

Міф 1. Вони не мають протипоказань

Правда. Бади потрібно приймати тільки з урахуванням самопочуття та індивідуальних особливостей організму. Вони можуть містити компоненти, які здатні несприятливо впливати на здоров’я при передозуванні або за наявності певних захворювань і станів. Категорично заборонено вагітним, годуючим матерям і дітям до 18 років.

Міф 2. Вони абсолютно марні

Правда. Якщо біодобавка розглядається як складова частина програми схуднення і приймається на тлі правильного харчування і достатньої фізичної активності, якщо вона має дозвіл Росспоживнагляду для продажу саме як БАД, вона буде сприяти зниженню ваги.

Міф 3. Вони викликають звикання

Правда. Якщо добавка пройшла необхідний контроль з боку Росспоживнагляду і продається не тільки в спеціалізованих магазинах, але і в аптеках, в ній не містяться речовини, які викликають звикання і залежності. Всі інші продукти можуть включати подібні інгредієнти.

Міф 4. Вони 100% натуральні, а значить безпечні

Правда. Розвінчуємо відразу 2 міфу. По-перше, немає жодного 100% натурального БАДа. Навіть якщо на офіційному сайті в складі зазначено лише кілька рослинних екстрактів, це не значить, що більше у нього немає ніяких інших інгредієнтів. Є і барвники, підсилювачі смаку, консерванти (інакше як би вони мали термін зберігання 2 роки?), та інші синтетичні сполуки. Просто вони виконують допоміжну функцію (забезпечують необхідну консистенцію, надають приємний смак або красивий відтінок), і в процентному вмісті їх не так багато.

По-друге, біодобавки тільки відносно безпечні. Якщо вживати їх безконтрольно, та до того ж ще й ігноруючи протипоказання, наслідки не змусять себе чекати.

Міф 5. Для їх придбання та прийому не вимагається дозвіл лікаря

Це так: їх можна купити без рецепта. Але при цьому за всі наслідки і результати доведеться нести відповідальність самим. Ідеальна схема схуднення на основі Бадів виглядає так:

 • Медичне обстеження для виявлення проблем зі здоров’ям.
 • Консультація лікаря.
 • Рекомендації дієтолога.
 • Це лише найпоширеніші міфи про біодобавки. Якщо у вас є якісь сумніви з приводу того чи іншого продукту, проконсультуйтеся у ендокринолога, дієтолога або нутрициолога. Тільки вони можуть назвати найбільш ефективні та безпечні препарати. Рекламні обіцянки виробників не повинні збити вас з правильного шляху.

  Рекомендації

  Критерії вибору

 • Купувати біодобавки краще в аптеці, переконавшись, що вони мають сертифікат від Росспоживнагляду.
 • Нутрицевтики краще парафармацевтиков, так як містять тільки перевірені біологічно активні речовини, які не завдають шкоди для здоров’я.
 • Якщо вибір припав на парафармацевтик, намагайтеся, щоб у його складі було як можна менше екзотичних рослин. Віддавайте перевагу екстрактам тих трав, які вам ближче по ареалу зростання (алтайські, уральські).
 • Уважно вивчайте додаткові компоненти в складі. Зустрілося невідоме назва — дізнавайтеся, що це і як воно впливає на здоров’я. Небезпечними визнані сибутрамін, ефедрин, дегидроандроэпистерон і ще кілька речовин.
 • Вивчіть детальну інформацію та відгуки про виробника і вибраний товар.
 • Дивіться також  Гірчиця для схуднення: чи можна їсти, користь і шкоду, кращі сорти і рецепти

  Правила прийому

  Узгодьте дозування з лікарем або дієтологом. Рекомендується починати з мінімальних доз (з 1 капсули/таблетки/чайної ложки в день), поступово збільшуючи її до тієї норми, яка прописана виробником. Це дозволить уникнути побічних ефектів і вчасно зупинитися, якщо організм не прийме препарат.

  Багато Бади рекомендується пити незадовго до прийому їжі, щоб приборкати апетит і з’їсти менше. Будьте обережні з цим пунктом, так як вони можуть містити речовини, що подразнюють слизову шлунка. Про це буде свідчити печія, дискомфорт в області живота, розлади стільця. Фахівці рекомендують вживати їх під час прийому їжі. Будь-які засоби такого типу рясно запивайте водою.

  Схуднення без обмежень в харчуванні і руховій активності навіть при вживанні найбільш потужних жіросжігателя може виявитися неефективним. Тому, починаючи пити капсули або розчини, попутно зменшити добову калорійність раціону і почніть займатися спортом.

  Якщо ви на постійній основі приймаєте якісь ліки, про їх сумісності з обраним БАДом потрібно обов’язково проконсультуватися з лікарем. Це стосується не тільки антибіотиків, але і протизаплідних і інсулінових препаратів.

  Для поліпшення результату можна носити коригуючий білизну і робити антицелюлітні обгортання. А ось вдаватися до салонним процедурам на основі мезотерапії — не дуже вдала ідея. Активні речовини БАДа і мезококтейль можуть виявитися несумісними.

  Якщо після початку вживання добавки самопочуття погіршилося, а побічні ефекти не зникають протягом доби, потрібно припинити його прийом і для підстраховки пройти додаткове медобстеження.

  Загальний рейтинг

  Знайти об’єктивний рейтинг Бадів для схуднення ефективності досить важко. Хтось складає їх за часткою продажів, але це не відображає результативність. Так, в минулому році лідерами стали продукти компаній Евалар (бренд Турбослім) і Solgar, а також Редуксин-лайт. Але це не означає, що у них немає побічних ефектів і негативних відгуків. Їх могли купувати з-за низької вартості, гарної рекламної кампанії, доступності та інших факторів.

  Лідери нашого рейтингу кращих Бадів для боротьби із зайвою вагою

  Хтось включає в Топи ті кошти, які рекомендують лікарі. Однак ставлення офіційної медицини до парафармацевтикам не особливо хороший, тому в такі рейтинги вони потрапляють рідко, хоча часом і відрізняються високою ефективністю.

  Назвати кращі Бади для схуднення за відгуками теж нелегко: одні з допомогою Рідкого каштана скинули 10 кг, інші не отримали нічого, крім розлади травлення. Цей параметр дуже індивідуальний.

  Якщо врахувати всі три критерії (продажу, на думку медиків і позитивні відгуки худнуть), можна спробувати скласти більш-менш об’єктивний рейтинг. Але й він буде досить умовним. Один з варіантів пропонуємо вашій увазі.

 • Black Spider (Чорна вдова) з хромом, гуараною, женьшенем, сінефріном — жіросжігателя. Cloma Pharma (Америка).
 • Явля собою mangosteen — сироп з мангустіна, тропічного плоду з Тайланду. Обіцяє схуднення на 15 кг за місяць.
 • B-lite — китайські таблетки з порией кокосовидной, диоскореей супротивной, грибом-трутовиком. Сан Цзю.
 • Hellfire — жіросжігателя з ефедрином, кофеїном, форсколином і такими екстрактами, як сіда серцеподібна і раувольфія зміїна. Innovative Diet (Америка).
 • Chocolate Slim з ягодами годжі і асаї. Fito Slim Balance (Франція).
 • Modelform — біодобавка для жінок з урахуванням вікових особливостей, в тому числі при клімаксі. У складі — помаранча гіркий, мушмула японська. Російсько-німецьке виробництво. Farmaplant.
 • L-Carnitine Power (L-карнітин) — жіросжігателя. SAN (Америка).
 • Yanhee — знамениті тайські таблетки для схуднення на основі 14 рослинних екстрактів, включаючи гарцинію і сенну.
 • Кава Турбослім з гарцинією камбоджійської і сінної. Евалар (Росія).
 • Летить ластівка — китайський чай з сумнівним складом, проте є тривалий час лідером продажів. Люйшаньцзю.
 • Всі ці назви на слух. Які-то стали центром скандалів, які ось вже кілька років значаться хітами продажів. Відгуки про них можна знайти неоднозначні, але на тлі дієт і тренувань вони все-таки сприяють зниженню ваги.

  Дивіться також  Тумесцентная ліпосакція: що це таке, як проводиться, реабілітація та наслідки

  Країни-виробники

  Якщо ви шукаєте Бади конкретних країн, вам буде корисно дізнатися їх назви й особливості.

  Китайські

  Головна особливість — велика кількість екзотичних рослин у складі. Нерідко їх назви не можна ні прочитати, ні знайти про них хоча б довідкову інформацію. Часто стають об’єктами скандалів за сумнівних або прихованих інгредієнтів психотропної дії.

  Бади з Китаю

  Найбільш популярні:

  • Червона та зелена бомби — знамениті жіросжігателі в капсулах на основі кайенского перцю і бразильського горіха.
  • LiDa — ті таблетки, які опинилися в центрі скандалу і мають сибутрамін в старому складі. Оновлений препарат виключно натуральний.
  • Трава китайської медицини — цікава біодобавка з L-карнитином, женьшенем і софорою.
  • Чарівні боби — циклональна БАД з морськими водоростями, хітином і гарцинією.
  • Ананас для схуднення з ківі, гарцинією і аморфофаллусом.

  Серед китайських біодобавок для зниження ваги можна знайти капсули Золотий кулька, B-lite, Дикороси Метелик, Цинцзышоу, а також чаї Тяньши, Летить ластівка і Чанг Шу.

  Японські

  Дієтичний ефект японських добавок не викликає нарікань. Проте в аптеках їх не знайдеш, треба замовляти через інтернет-сайти безпосередньо від виробника. Відмітна особливість — є лабораторними розробками японських вчених. Звідси досить високі ціни (починаючи від $50).

  Наприклад, Бофутсущесан являє собою концентрат водоростей і інших морепродуктів. Є жіросжігателя, володіє очисними властивостями, живить організм необхідними вітамінами і мінералами.

  Бофутсущесан

  Ще одна японська біодобавка — ферменти для схуднення. Є інноваційною розробкою. Її формула включає більше 100 рослинних ферментів. Нормалізує травлення, зміцнює імунітет, притуплює голод і має жиросжигающим ефектом. Якщо вірити виробникові, це гіпоалергенний продукт, що на ринку Бадів велика рідкість.

  Американські

  За даними статистики, в Росії Бади для схуднення використовують лише 7% населення, у США цей показник дорівнює 75%. У нас великим попитом користуються американські добавки, які випускаються в якості спортивного харчування. Їх схуднути і термогеники, призначені для нарощування м’язової маси та одночасного схуднення — у всіх на слуху.

  Серед найвідоміших:

  • Чорна вдова. Cloma Pharma.
  • Чорна мамба. Innovative Diet.
  • Хеллфайер. Innovative Diet.
  • Саммер Тайм. WTF Labz.
  • L-карнітин Пауер. SAN.

  Індійські

  В основі індійських біодобавок лежить знаменита Аюрведа. Це традиційна національна медицина, практикуюча застосування трав для лікування захворювань і включає в себе основи індуїстської філософії і релігії. Їх препарати переважно натуральні, але все екстракти екзотичні. Замовити їх можна тільки в спеціалізованих інтернет-магазинах. Як відзначають гуру Аюрведи, без духовного заспокоєння і молитов таблетки не матимуть ефекту.

  Індійська аюрведична продукція

  Індійські Бади випускаються частіше за все у вигляді капсул: Ayurslim, Vrikshamla, Maharishi Ayurveda, Medonil Vyas, Meshashringi, Obeslim. Є і порошки для приготування розчинів: Triphala churna, Sukhdata churna.

  Тайські

  Тайські Бади припускають не просто вживання таблеток протягом певного часу. Для кожного розроблені цілі комплексні програми схуднення. Для зниження ваги до 10 кг вони позначаються позначками Standard, Mini, Lite. Якщо більше 10 — Strong, Intensive, Plus, Super, Best. Найбільш популярними є:

 • Yanhee. Курс — місяць. Результати — 14 кг Склад: 14 екзотичних рослин. Виробник — Тайський Міжнародний Госпіталь.
 • Thai Bears — знамениті Тайські ведмедика. Припускають 5 програм схуднення. Виробник — Siam Pharmaceutical.
 • IBS. Виробник — клініка Inter Bangkok Clinic. Кілька схем зниження ваги.
 • Prick Thai Dum — жіросжігателя на основі тайського чорного перцю.
 • Be-Fit — аналог попереднього препарату з перцем.
 • Більше тайських препаратів, а так само їх огляд знайдете в окремій статті.

  Серед тайських біодобавок популярні також капсули St.Carlos, таблетки Солітер для зараження організму глистом, Lipo 9 (з липокарнитином), Reduce (аналог Редуксина, але без сибутраміну) і розумні колагенові капсули Q-brite chlorophyll slimming capsules.

  Керуючись вищезазначеною інформацією, ви зможете підібрати найефективніший БАД для схуднення, який не розчарує за підсумками застосування, а порадує чудовими результатами без шкоди для здоров’я.