Целюліт: причини, класифікація (види, стадії) і методи боротьби

Що таке целюліт — косметичний дефект або серйозне захворювання? Дізнайтеся про нього всю правду: можливі причини і ускладнення. Огляд кращих методик лікування. Сучасний світ краси, незважаючи на появу моделей plus size, продовжує диктувати моду на струнке, витончене тіло без натяку на жирові складки і вади.

Що таке целюліт — косметичний дефект або серйозне захворювання? Дізнайтеся про нього всю правду: можливі причини і ускладнення. Огляд кращих методик лікування.

Сучасний світ краси, незважаючи на появу моделей plus size, продовжує диктувати моду на струнке, витончене тіло без натяку на жирові складки і вади. Поряд з жахливими реаліями під назвою «зайва вага», «животик», «ожиріння» все частіше стало вживатися і целюліт.

Ще зовсім недавно його вважали не більше, ніж косметичним дефектом, а тепер говорять про те, що це серйозне захворювання, що вимагає негайного лікування. Чому раптом думку медиків обернулося на 180° і яка підґрунтя криється в такому перейменування? Пора з’ясувати, що це таке і чи варто від нього позбавлятися.

Косметичний дефект чи хвороба

Мала медична енциклопедія стверджує, що це хвороба, наводячи у якості синоніму поняття панникулита — фіброзного запалення підшкірної клітковини. Вікіпедія більш обережна у своїх висловлюваннях: целюліт — це структурні зміни, що відбуваються в підшкірному шарі, що провокують порушення мікроциркуляції і лімфовідтоку.

Такі розбіжності у визначенні поняття лише підтверджують, що в середовищі вчених немає єдиної думки про природу цього явища. В більшості своїй джерела в Інтернеті б’ють тривогу, називаючи целюліт серйозною хворобою, яка потребує комплексного і тривалого лікування. Але далеко не всі дерматологи і ендокринологи підтримують такий ажіотаж. Щоб розібратися, в чому справа, є сенс в невеликому історичному екскурсі.

 • До XX століття

На всесвітньо відомих полотнах класиків (Кустодієва, Рубенса) нерідко зображувалися оголені красуні з тілами пухкими. Митці немов навмисне підкреслювали кожен горбок і опуклість на їхніх стегнах і животі. Це доводить, що навіть 100 років тому целюліт не вважався чимось страшним, що потрібно приховувати від сторонніх очей. І вже точно з ним ніхто навіть і не думав боротися.

Суд Паріса
П. П. Рубенс, 1605 р.

 • 1973 рік

Цей рік вважається офіційною датою народження целюліту. Косметолог і власниця салону краси в Нью-Йорку Ніколь Ронсар випустила книгу власного виробництва під назвою «Целюліт: ці грудочки, горбки і шишечки, від яких не можна було позбутися раніше». Виявилося, що вона займалася вивченням цієї проблеми вже багато років, шукаючи способи боротьби. На її думку, захворювання розвивається внаслідок інтоксикації організму, а тому самий ефективний метод лікування — його очищення від токсинів і шлаків.

Vogue — глянцевий журнал, який до цих пір вважається законодавцем сучасної моди, опублікував книгу цікаву рецензію, і вона миттєво перетворилася в бестселер. Саме з цього моменту пішла хвиля повального позбавлення від цієї напасті. Літературно-косметичний опус Ронсар був неодноразово перевиданий, доповнено збіркою рецептів дієтичних (вона стала автором антицелюлітної дієти, мова про яку піде нижче), і в 2008 році твір Ніколь вийшло під новою назвою — «Подолання целюліту».

 • 1978 рік

Американська медична асоціація оголошує, що целюліт не є хворобою і не вимагає окремого лікування. Але на це заяву ніхто не звернув особливої уваги, тому що жінки вже були поголовно захоплені боротьбою з цим недоліком своєї зовнішності.

 • XXI століття

Замість повнотілих рубенсовских і кустодиевских красунь в моду увійшли жіночі фігури, властиві більше дівчаткам-підліткам: пласкі груди, вузькі стегна, тонкі кінцівки, ідеально гладка шкіра. І целюліт ну ніяк не вписався в ці стандарти, тому всі дружно продовжують з ним боротися. Величезна кількість засобів, створених для цієї мети, стали відмінним джерелом доходу для багатьох косметичних та фармацевтичних компаній, а також салонів краси.

Книга Ніколь Ронсар Подолання целюліту

Так що з одного боку, у нас є думка, що целюліт — це не більше, ніж ознака зрілості підшкірної клітковини. Для жінки після 35 років це абсолютно природне вікове явище. Проте з цим хочеться трохи посперечатися: виглядають горбки на тілі, дійсно, неестетично, а в занедбаному стані і при наявності ожиріння таке і зовсім не можна виставляти напоказ. Рідко, але все-таки бували випадки, коли все це призводило до некрозу і атрофії підшкірної клітковини, так що розцінювати його як простий косметичний дефект все-таки не варто.

З іншого боку, думка про серйозної патології теж занадто роздутою. На відміну від інших захворювань, целюліт найчастіше не впливає на самопочуття і не викликає хворобливих відчуттів. Хоча певна клінічна картина присутній.

Так що істина десь посередині. І якщо вас не влаштовує шорсткість і горбиста поверхня тіла — ви маєте повне право вирівняти рельєф шкіри і виглядати бездоганно. Що робити, якщо так диктує сучасна мода на красу? Головне — зробити це грамотно і без фанатизму.

Цікавий факт. Чому целюліт вражає насамперед жіночі тіла і щадить чоловічі? Існує точка зору, що це реакція підшкірної клітковини на естрогени — гормони, яких у представниць прекрасної статі в надлишку.

Причини

До цих пір проводяться дослідження, від чого з’являється целюліт. Думки тут розходяться. Як правило, винними в цьому виявляється відразу декілька факторів. Якщо зрозуміти, що саме спровокувало його розвиток, є шанс, усунувши першопричину, позбутися і від самої проблеми.

Можливі причини виникнення:

 • анатомічні особливості жіночої шкіри;
 • шкідливі звички: куріння і алкоголізм сприяють накопиченню токсинів в організмі і кисневого голодування тканин;
 • гіподинамія: призводить до атрофії м’язів і заміні їх жировими відкладеннями;
 • захворювання: деформація хребта, артрити, плоскостопість, погане травлення, хронічні запори, патології печінки;
 • зайва вага, ожиріння;
 • порушення в гормональному фоні внаслідок вагітності або вживання протизаплідних препаратів: на збільшену вироблення естрогенів організм реагує структурними змінами в підшкірній клітковині;
 • спадковість;
 • нестача білка в крові;
 • недостатнє вживання рідини;
 • неправильна робота ендокринної системи, зокрема щитовидної залози;
 • незбалансоване харчування;
 • наслідок природного старіння організму;
 • стан постійного стресу.

Целюліт утворюється на тілі у 85-90% жінок. Вікові та гормональні причини відіграють у цьому процесі головну роль. А вже спосіб життя і інші чинники — другорядні.

І це все про нього. У різних джерелах целюліт має кілька назв: мелкобугристая ліподистрофія, набряковий фибросклероз, липосклероз, дермапанникулит.

Класифікації

У кожної жінки хвороба протікає по-різному. В залежності від того, наскільки яскраво виражена симптоматика, від ступеня занедбаності, причин виникнення, розрізняють такі його форми, види та ступені.

Форми

 • Щільна / тверда

Характеризується компактними, дуже твердими, зернистими утвореннями. Бляшки відчуваються при пальпації, особливо помітними стають при щипком. Формується переважно на ногах і стегнах молодих жінок-спортсменок-підлітків. Ускладнюється розтяжками.

 • М’яка / млява
Дивіться також  Жіросжігателя Чорна мамба (Black Mamba): інструкція із застосування й побічні ефекти

У першу чергу знижується м’язовий тонус. Шкіра стає в’ялою, схожий на губку. Розширюється капілярна сітка. Осередки жировиків негарно трясуть при русі. Їй схильні люди, які перейшли рубіж 40 років, а також ведуть малорухливий спосіб життя і нещодавно різко і набагато скинули вагу. Проявляється на стегнах (переважно зовнішній стороні), руках, животі.

 • Набрякла

Зустрічається рідше інших. Діагностується на ногах при гіподинамії та зловживання гострою і солоною їжею. Епітелій стає тестообразным, блідим і прозорим. Після натискання пальцем в ньому утворюється ямка. В ногах часто відчувається тяжкість. Пальпація досить болюча. Локалізується переважно на стегнах.

 • Змішана

Зустрічається часто. Може поєднувати в собі симптоми відразу декількох форм.

Ступеня та стадії

 • Початкова

Шкіра втрачає еластичність. Обсяги тіла поступово збільшуються. Зернистість помітна тільки при пальпації. При найменших ударах утворюються синці. Стегна і живіт починають покриватися судинними зірочками і капілярною сіткою. Це I, початкова стадія.

 • Мармурова

Апельсинова кірка все більш помітна. Із-за порушеного кровообігу шкіра стає білою, майже мармурової (звідси і назва). Проблемні частини тіла завжди залишаються холодними. Жирові шишки формують великі ущільнення. Це II стадія.

 • Вузликова

Жирові вузли розростаються, поверхня шкіри стає ще більш нерівною і горбистою. Пальпація доставляє неприємні відчуття. Проблемні ділянки сильно набрякають. М’язова тканина грубіє, так як втрачає здатність скорочуватися. Це III стадія.

 • Фіброзна

Є серйозним порушенням клітковини. Являє собою щільно спаяні грона. При пальпації відчувається хворобливість. Зовні виглядає дуже непривабливо. Шкіра набуває нездоровий синюшний відтінок. Фіброзний целюліт погано піддається корекції, тому що патологічні зміни зачіпають не тільки клітини жиру, але і сполучну тканину. При цьому затискаються судини і нервові закінчення. Найчастіше єдиним виходом стає ліпосакція. Це остання, IV стадія.

Види

 • Загальний

Причини — надмірна вага, неправильне харчування, малорухливий спосіб життя, недавні пологи, різке схуднення. Жирові відкладення спостерігаються по всьому тілу — на стегнах, сідницях, животі і руках. При відсутності лікування перетікає в варикоз на ногах.

 • Локальний

Причини — недолік білка, спадковість, внутрішні захворювання. Локалізується у верхній частині тіла (руки, шия, декольте). Бляшки дуже болючі.

 • Місцевий

Причини можуть бути різними. Спостерігається передусім на сідницях і стегнах.

Інші типи

 • Орбітальний — ніяк не відноситься до того недоліків зовнішності, який ми обговорюємо, так як передбачає запалення підшкірної клітковини очі;
 • ювенільний целюліт — один з найбільш рідкісних, так як діагностується у молодих дівчат підліткового віку та провокується серйозними гормональними розладами;
 • жировий — наслідок зайвої ваги;
 • первинний (з-за неправильного способу життя) і вторинний (внаслідок якихось захворювань);
 • гормональний і генетичний (в залежності від провокуючих факторів).

Різні класифікації дозволяють не тільки більш точно зрозуміти причини його появи. Найголовніше — для кожного з цих типів підбираються особливі методики усунення. Самостійно визначити вид досить складно, а ось косметологам це не складе особливих труднощів.

Цікаво! Всім відомо, що целюліт вражає насамперед стегна, сідниці і живіт, рідше руки. Але, виявляється, у 5% жінок симптоматика спостерігається навіть в області шиї і декольте.

Клінічна картина

Треба знати, як виглядає целюліт, щоб не сплутати його з іншими проявами шкірних захворювань. Чим раніше будуть помічені перші ознаки, тим швидше можна буде зайнятися його усуненням. На початкових етапах це не займе багато часу. А ось якщо запустити його до фіброзної ступеня, пролікуватися буде важко.

Різні стадії целюліту проявляються неоднаковою клінічною картиною.

I стадія:

 • легке зміна шкірного малюнка при щипком;
 • невелика набряклість;
 • незначна припухлість;
 • уповільнені процеси регенерації (синці зберігаються довше, ранки і мікротріщини гояться не скоро).

II стадія:

 • шкіра в’яла, шорстка;
 • при уважному вивченні помітні натяки на апельсинову кірку;
 • щипок або м’язове напруження роблять целюліт явним;
 • набряклість стає дедалі помітніше;
 • жирові відкладення ущільнюються.

III стадія (микронодулярная, микродольчатая)

 • шкіра малочутлива;
 • горбки візуально помітні;
 • утворюється капілярна сітка, що надає синюшний відтінок;
 • при натисканні проявляються жирові фракції, можна промацати вузли;
 • шкіра позбавлена тонусу.

IV стадія (макронодулярна, фінальна, незворотна)

 • нездорова блідість шкірного покриву;
 • відсутність засмаги;
 • на дотик шкіра неприродно холодна і дуже тверда;
 • горбки жиру (целюлітні каміння) виділяються великими вузлами, видно постійно;
 • на поверхні можуть утворюватися рубці;
 • постійна набряклість;
 • будь-яке натиснення болісно.

Симптоматика кожного етапу відрізняється один від одного. Тому помітити структурні підшкірні зміни в проблемних місцях нескладно. Самостійно можна навіть визначити, яка саме стадія у вас спостерігається. Якщо є сумніви, то завжди можна звернутися за допомогою до фахівця.

Скажіть «ні» комплексам. Багато хто пов’язує целюліт із зайвою вагою. Однак, згідно зі статистикою, він вражає тіла навіть худорлявих людей і спортсменів.

Діагностика

Незважаючи на те, що целюліт багатьма фахівцями не сприймається як окреме захворювання, все-таки наявність у нього стадій розвитку та симптоматики передбачає підтвердження або спростування діагнозу. Звичайно, можна спробувати самостійно визначити, що відбувається з вашим тілом і яка у вас стадія. Але краще довірити майстрам. Сучасна косметологія та дерматологія пропонують для цього наступні діагностичні заходи.

 • Опитування пацієнта для з’ясування причин.
 • Візуальний огляд проблемної зони для визначення стадії.
 • Контактна термографія з вимірюванням температури ураженої ділянки.
 • Тільки на основі цих даних, після відповідного аналізу фахівець може винести вердикт, чи дійсно у вас целюліт. Але сплутати його з іншими захворюваннями вкрай складно, тому найчастіше патологія підтверджується.

  В домашніх умовах визначити його можна двома способами:

 • Покласти праву долоню на ліве стегно (або ліву сідницю): якщо відчули холод — це, швидше за все, ознака целюліту.
 • М’яко затиснути шкіру проблемної ділянки між двома пальцями, потримати 3-4 сек і різко відпустити: якщо стало боляче — це запущений целюліт у ІІІ або VI стадіях.
 • Подібну самодіагностику повинна проводити буквально кожна дівчина, починаючи з 18 років. Чим раніше буде виявлена патологія — тим швидше будуть вжиті заходи для боротьби з нею.

  Це треба знати. Все більше лікарів схиляються до думки, що куріння і носіння високих підборів теж можуть бути провокуючими факторами для розвитку целюліту на ногах. Нікотин сприяє інтоксикації організму, а незручне взуття порушує кровообіг в ногах.

  Харчування

  Виявивши у себе ознаки захворювання, жінки зазвичай починають панікувати: як прибрати апельсинову кірку, на яку процедуру записатися і взагалі не лягти на ліпосакцію. Насправді ж починати потрібно з змін у раціоні харчування. Перегляньте своє меню об’єктивно: воно збалансовано? різноманітно? витаминизировано? Завжди продукти на вашому столі свіжі?

  Дивіться також  Інєкційна ліпосакція: всі особливості пластичної операції

  Те, що ви їсте, самим безпосереднім чином позначається на стані вашого тіла. Грамотно вибрані продукти, режим харчування, збалансоване меню упорядковують багато біохімічні процеси на клітинному рівні. А вони, в свою чергу, перешкоджають розвитку ліподистрофії.

  Основні рекомендації

 • Виключіть з раціону всі зернові культури і подивіться, не покращиться стан шкіри на проблемних ділянках. Якщо апельсинова кірка починає зникати, у вас глютеновый целюліт, який можна вилікувати беззлаковой дієтою.
 • Експрес-дієти і моноголодовки на одному продукті від целюліту не позбавлять, а тільки погіршать ситуацію, так як порушиться збалансованість раціону.
 • Щодня з’їдати якомога більше свіжих овочів і фруктів.
 • В день випивати не менше 2,5 л води.
 • Харчуватися строго по режиму, в один і той же час.
 • Харчування має бути дробовим (5-6 разів у день).
 • Не можна переїдати, тому порції повинні бути невеликими, а з-за столу потрібно вставати злегка голодною.
 • Вечеря плануйте за 3-4 години до сну.
 • Смажені страви повинні бути під забороною.
 • Заборонені продукти

  • Алкогольні напої;
  • газованої води;
  • жирні сорти риби і м’яса;
  • кетчуп;
  • консерви;
  • майонез;
  • маринади, соління;
  • пакетований чай;
  • розчинну каву;
  • цукор;
  • здобна випічка;
  • солодощі;
  • вершки;
  • вершкове масло;
  • соуси;
  • субпродукти;
  • сир;
  • фастфуд.

  Дозволені продукти

  • Гречка;
  • дистильована, мінеральна вода без газу;
  • червоне сухе вино високої якості (келих в день або через день) перед сном;
  • молочні продукти з мінімальним вмістом жирності;
  • морепродукти;
  • нежирна риба;
  • некрохмалисті овочі;
  • вівсяна каша на воді;
  • рослинна олія: оливкова або лляне, але в будь-якому випадку нерафінована;
  • житній хліб;
  • сухофрукти;
  • фрукти.

  Антицелюлітна дієта

  Вже згадувана вище мадам Ніколь Ронсар розробила антицелюлітну дієту, яка стала надзвичайно популярною. Тривалість — 10 днів. Вона пропагує принципи здорового харчування, які були описані вище. Плюс до цього пропонує особливе меню. По-перше, від нього не можна відступати. По-друге, воно забезпечує організм достатньою кількістю калію, який дуже важливий для ліполізу і обмінних процесів в жировій клітковині.

  Коло дозволених фруктів виявляється обмеженим — у них повинно бути як можна менше цукру. До таких відносяться:

  • апельсини;
  • кавуни;
  • груші;
  • дині;
  • ківі;
  • сливи;
  • яблука.

  У списку рекомендованих овочів у Ронсар виявилися:

  • авокадо;
  • бобові;
  • морква;
  • пророщене зерно;
  • гарбуз.

  Через 10 днів фруктово-овочевої дієти потрібно буде зробити 2-3 тижні відпочинку і повторити її знову.

  Читайте також: Найбільш ефективні антицелюлітні дієти

  Будьте впевнені. Про целюліті ходить маса чуток, але те, що в боротьбі з ним потрібно обов’язково використовувати правильне харчування, — науково доведений факт.

  Спорт

  У боротьбі з целюлітом дуже ефективні заняття спортом. Причому тут можна використовувати як силові тренування, так і кардионагрузки. У першому випадку жирова тканина активно заміщатися м’язової. Так що замість пухких біцепсів стегон і сідниць ви отримаєте накачані ніжки і пружну попу. У другому випадку ви забезпечите клітини додатковою порцією кисню, який активно спалює жири.

  Для того, щоб все вийшло, дотримуйтеся наступних рекомендацій.

 • Займайтеся за заздалегідь складеним планом.
 • Тренування повинні бути інтервальними — через день, щоб тканини встигали відновлюватися.
 • Якщо ви раніше не займалися спортом, не навантажуйте тіло занадто потужними навантаженнями. У перші дні вони можуть бути 10-минутыми, а потім щотижня додавайте по 5-10 хвилин тренувального часу, відповідно до самопочуття, дійшовши в результаті до 45.
 • За півгодини до занять випивайте 200 мл протеїнового коктейлю. Таку ж порцію — ще через півгодини після. Це прискорить процес заміщення жирового шару м’язової тканиною.
 • При сидячому способі життя (робота в офісі) освойте ази гімнастики Воробйова.
 • Додатково до занять бажано ходити в басейн, бігати вранці, кататися на велосипеді, займатися на тренажерах.
 • Майте на увазі, що для кожної проблемної зони існує комплекс спеціальних вправ:

  • для стегон і сідниць: планка, махи в сторони, різні присідання, ножиці ногами, стрибки, велосипед ;
  • для живота: хулахуп, нахили, скручування, повороти корпусу в різні боки, берізка;
  • для рук: віджимання від підлоги, махи в сторони, гантелі.

  Можна порекомендувати використовувати для своїх антицелюлітних занять комплекс Дар’ї Лисичкиной — знаменитого фітнес-тренера і блогера.

  Питання на засипку. Багато хто цікавиться, чому, якщо тренування настільки ефективні в боротьбі з целюлітом, він вражає тіла підтягнутих спортсменів без натяку на зайву вагу? Вся справа в тому, яким саме спортом займатися, адже є особливі вправи, розроблені спеціально для проблемних зон.

  Косметичні процедури

  Незважаючи на те, що косметичні процедури усувають лише зовнішні прояви целюліту і носять тимчасовий ефект, саме цей спосіб боротьби з ним є найбільш затребуваним. Для дотримання дієти та регулярних тренувань потрібна сила волі. А тут прийшла в салон — заплатила гроші — і розслабляєшся (в більшості випадків). Навіть в домашніх умовах момент насолоди від самомасажу або антицелюлітного обгортання ніхто не відміняв.

  Салонні

  Салонні процедури коштують недешево, але вони набагато ефективніше домашніх, тому що професіонали знають свою справу. Асортимент послуг вражає:

  • вакуумний лімфодренаж;
  • гальванізація, електроліполіз, RF-ліфтинг, міостимуляція Изоджей — використання електричного струму;
  • гідротерапія;
  • дарсонваль;
  • дермотонія — вплив на шкіру частотними імпульсами через тефлонові кульки;
  • детоксикація;
  • кавітація, ультразвукова пульсотерапия, ультрафонофорез — застосування ультразвуку;
  • кріотерапія — лікування холодом;
  • лазерні процедури;
  • масажі самого різного виду: вакуумний, контурний, баночний, ручний, лімфодренажний, LPG (вакуумно-роликовий), ендермологія;
  • мезодиссолюция — глибоке введення в жирову клітковину розчину з води і ліполітичних ферментів;
  • мезотерапія, уколи — маються на увазі не лікувальні ін’єкції, а підшкірне введення різних мезококтейль, які прискорюють клітинні процеси і розщеплюють жирові відкладення;
  • обгортання з водоростями, ментолом, шоколадом, лікувальною гряззю, глиною й іншими корисними речовинами;
  • озонотерапія — введення під шкіру озону, який підриває жирові капсули, вміст яких виводиться лімфатичною системою організму;
  • пілінг;
  • пресотерапія — вплив на тіло стисненим повітрям за допомогою спеціальних манжет;
  • эндосфератерапия — інноваційна апаратна процедура, яка усуває видимі прояви целюліту спеціально створеним тиском на проблемну ділянку.

  Пам’ятайте про те, що жодна салонна процедура не зможе позбавити вас від проблеми за 1 сеанс. Готуйтеся до проходження цілого курсу — це буде довго і дорого. Зате результатом стане гладка, пружна шкіра на проблемних місцях. Правда, через півроку доведеться повторити все знову.

  Домашні

  Домашні процедури — більш бюджетний варіант, ніж салонні, але менш ефективний. Приготуйтеся до того, що результати будуть помітні далеко не відразу (якщо взагалі ви їх досягнете).

  Дивіться також  Як схуднути за 3 місяці: харчування і спорт, очищення організму, таблетки

  Що можна освоїти самостійно:

  • самомасаж — причому як ручний (медовий, щіткою тощо), так і апаратний (якщо придбати компактні прилади або масажери для домашнього користування);
  • обгортання з антицелюлітними пастами, для приготування яких можна використовувати мед, кава, харчову соду, оцет, аптечні водорості, шоколад, косметичну глину, корицю та інші продукти, доступні в продажу;
  • ванни з додаванням жиросжигающих речовин: яблучного оцту, червоного вина, ефірних масел, соди, морської солі, скипидару, молока, імбиру, бішофіту, липи, глини, висівок та ін;
  • ефірні масла: апельсина, гвоздики, грейпфрута, кедра, кориці, лимона, ялівцю, мускату, ялиці, розмарину та ін

  Найчастіше жінками в домашніх умовах використовується косметика від целюліту — ефективно, швидко, недорого, мінімум клопоту і витрат. Це можуть бути:

  • антицелюлітні пасти для обгортань;
  • жиросжигающие маски з термогенним ефектом;
  • креми коригувальні та моделюють фігуру;
  • скраби;
  • масажні масла.

  Причому всю цю косметику можна придбати в магазинах, а можна приготувати в домашніх умовах. Виробництвом антицелюлітних засобів займаються такі відомі світові бренди, як Clarins (Франція), Ahava (Ізраїль), Lacote (Італія) — спеціально розроблена для цієї мети лінійка Guam, Кора, Floresan Фітнес Body, Чорний жемчуг (Росія), Вітекс (Білорусія), Eveline (Польща) та інші.

  Всі ці процедури, безсумнівно, допомагають боротися з целюлітом, але вони лише маскують його зовнішні прояви, не впливаючи на процеси, що відбуваються в глибині підшкірної жирової клітковини. Результат — заходи доведеться повторювати регулярно, так як кожні півроку, а то й менше, апельсинова кірка буде повертатися.

  До речі про міфи. На відміну від правильного харчування та спорту, косметичні процедури і якщо допомагають, то їх ефективність дуже короткочасна і багатьма ставиться під сумнів.

  Лікування

  З запущеними стадіями ведеться більш інтенсивна боротьба з застосуванням вже медикаментозних препаратів. Деякі доповнюють їх народними засобами.

  Медикаментозні препарати

  Так як однозначної думки з приводу природи ліподистрофії немає (косметичний це недолік або захворювання), то і лікування викликає певні сумніви.

  Помітним ефектом володіють зовнішні засоби (зігріваючі та охолоджуючі, жиросжигающие аптечні мазі):

 • Капсикам;
 • Финалгон;
 • Еуфілін;
 • скипидарна мазь;
 • гепариновая;
 • іхтіолова;
 • Вишневського.
 • Бади теж непогано себе зарекомендували:

 • Целлюстреч Inneov Snc (Франція).
 • Celluherb Nutrend (Чехія).
 • Cellasene (Італія).
 • А ось медичні препарати потрібно вживати дуже обережно. Відразу варто обмовитися, що конкретного ліки від нього немає. Тому в терапії іноді використовуються таблетки, призначені для лікування інших хвороб, але попутно рятують і від апельсинової кірки. До таких відноситься Сиофор, який призначається при цукровому діабеті, і гормональні капсули Тироксин для нормалізації роботи щитовидної залози. Зайве говорити, що їх безконтрольне вживання для здорової людини загрожує небезпечними наслідками. Так що будьте гранично акуратні.

  Читайте також: Препарати від целюліту

  Ін’єкції

  У косметологічному салоні можуть запропонувати зробити курс уколів від целюліту, які дозволяють позбутися від нього дуже швидко, хоч і трохи хворобливо. Ін’єкції можуть бути двох типів:

  • гомеопатичні — з рослинних екстрактів, нормалізують місцевий метаболізм, насичують шкіру вітамінами, руйнують жирові відкладення;
  • алопатичні — з вітамінів, синтетичних речовин, ліполітіков; живлять і покращують структуру шкіри, налагоджують метаболізм, лимфоток, частково розщеплюючи скупчення жирів.

  До складу лікувальних коктейлів можуть входити:

  • антиоксиданти;
  • вітаміни;
  • гіалуронова кислота;
  • карнітин;
  • колаген;
  • рослинні екстракти.

  Найчастіше використовуються такі ін’єкційні препарати, як Lipotene, Alidya, Dermaheal LL, Дермастабилон, Акваликс (Aqualyx), Оживляюча Целлюформ. Самостійне введення в домашніх умовах категорично заборонено, щоб уникнути ускладнень.

  Народні засоби

  Щоб прискорити довгоочікуване рятування від целюліту, можна додатково використовувати народні засоби.

  Для приготування зовнішніх антицелюлітних паст, масок і скрабів знадобляться:

  • аптечна ламінарія;
  • імбир;
  • кави;
  • мед;
  • масла;
  • перець;
  • кориця;
  • сода;
  • гірчиця;
  • глина;
  • сіль;
  • шоколад;
  • яблучний оцет.

  Для вживання всередину можна готувати настої і відвари з різних трав, які надають наступну дію на організм:

  • сечогінні: кукурудзяні рильця, морозник, кріп, брусничний лист;
  • знижують апетит: спіруліна, алтей, дягель, насіння льону;
  • жиросжигающие: імбир, кориця, куркума, розмарин.

  Так що лікування целюліту — завдання цілком вирішуване. Принаймні, всі засоби для цього є — зовнішні і для прийому всередину, медикаментозні і народні, ефективні і не дуже. Важливо зрозуміти, що в цьому питанні без консультації з фахівцем не обійтися.

  А Ви знали, що… останнім часом в появі целюліту звинувачують не тільки вік і зайву вагу, але і спадковість?

  Ускладнення

  Згідно з клінічними дослідженнями, небезпечних для життя ускладнень в результаті розвитку ліподистрофії не виникає. Певні проблеми можуть з’явитися, але вони цілком розв’язувані.

  По-перше, завжди рука об руку йдуть целюліт і варикоз, що пояснюється досить просто. Поступово нарушающиеся крово – і лімфовідтік призводять до набряків і венозного застою.

  По-друге, жінки найчастіше зазнають естетичний дискомфорт від непривабливого зовнішнього вигляду стегон і сідниць з апельсиновою кіркою. В результаті це провокує розвиток внутрішніх комплексів, депресій і навіть психоемоційних розладів (до яких відноситься і анорексія).

  По-третє, тільки в 1% випадків можуть виникнути досить серйозні патології на тлі структурних змін підшкірно-жирової клітковини:

  • абсцес — нагноєння;
  • лімфостаз;
  • некроз тканин — їх запалення і наступне відмирання.

  При своєчасному зверненні до лікаря всі ці захворювання успішно лікуються.

  Буває і таке. У багатьох джерелах стверджується, що страждають целюлітом виключно жінки. Насправді ж при наявності зайвої ваги він може виникнути й у чоловіків, особливо якщо у них діагностується ожиріння за жіночим типом. Правда, це буває рідко.

  Профілактика

  Зберегти тіло від целюліту можна, якщо займатися його профілактикою:

  • позбутися від шкідливих звичок;
  • забезпечити собі максимальну рухову активність, займатися спортом;
  • пролечивать будь-які захворювання;
  • стежити за зайвою вагою, не допускати ожиріння;
  • вживати багато рідини;
  • правильно харчуватися;
  • уникати стресів;
  • займати активну життєву позицію.

  До целюліту всі ставляться по-різному. Навіть у середовищі медиків немає однозначної думки з приводу того, що це таке — лише косметичний дефект, результат природного старіння організму або серйозне захворювання, що вимагає лікування.

  Точно така ж ситуація спостерігається і серед обивателів. Хтось соромиться оголювати тіло, вкрите апельсиновою кіркою, боячись показати свій справжній вік. Інші перепробували вже всі можливі методи боротьби з нею, починаючи з кремів і закінчуючи вапоризацією. А є й такі, хто ставиться до цього явища абсолютно спокійно, без комплексів, нав’язаних сучасним світом краси.