Таблетки для прискорення обміну речовин: список і рейтинг найефективніших

Які таблетки краще вибрати для прискорення обміну речовин в організмі: їх класифікація, загальний список ТОП-10 кращих. Дізнайтеся, як їх правильно і безпечно приймати. Уповільнення обміну речовин загрожує не тільки зайвою вагою, але і іншими наслідками: порушенням травлення, збоями в гормональній сфері, появою синдрому хронічної втоми, загостренням різних захворювань — і цей список можна продовжувати ще довго.

Які таблетки краще вибрати для прискорення обміну речовин в організмі: їх класифікація, загальний список ТОП-10 кращих. Дізнайтеся, як їх правильно і безпечно приймати.

Уповільнення обміну речовин загрожує не тільки зайвою вагою, але і іншими наслідками: порушенням травлення, збоями в гормональній сфері, появою синдрому хронічної втоми, загостренням різних захворювань — і цей список можна продовжувати ще довго. Тому багато хто і шукають способи, як його нормалізувати.

Поради здебільшого стосуються зміни способу життя — харчування і рухової активності. Але не всі можуть взяти себе в руки, тому іноді кращим виходом здаються таблетки для його прискорення: випив — і швидкість усіх процесів всередині організму відразу збільшилася без всяких зусиль. Але чи так це насправді?

Що до них відноситься?

Багато шукають препарати, що прискорюють обмін речовин, переважно для схуднення. Всім відомо, яку величезну роль метаболізм грає в наборі зайвої ваги. З одного боку, правильний підхід: потрібні таблетки не від проблеми, а від причини, яка провокує її появу. Проте тут цей принцип не спрацьовує, і ось чому.

Медикаментозні засоби розробляються для лікування захворювань. В Міжнародній Класифікації Хвороб немає жодної кодування для прискорення уповільненого метаболізму. І пояснюється це дуже просто: його швидкість — це індивідуальний показник, і у кожної людини вона своя. Немає чітко розписаних норм, якою саме вона має бути, щоб всі в організмі працювало, як годинник. А якщо немає захворювання — немає і препарату для його лікування.

Але це зовсім не означає, що таблеток для прискорення обміну речовин в організмі не існує. Вони є, але це їх фармакологічна властивість повторне, додаткове до основного. Без нього вони просто не доб’ються кінцевої мети. Розглянемо на прикладах.

Дивіться також  Вітаміни для вегетаріанців: яких не вистачає, їх джерела та комплекси

Ксенікал — препарат з діючою речовиною орлістат, який призначається офіційною медициною для лікування ожиріння. Щоб домогтися зниження ваги, він зменшує всмоктуваність жирів, тобто уповільнює ліполіз. А це всього лише одна хімічна реакція з тих 50-ти, які складають метаболізм. Але це властивість таблеток тягне за собою ланцюжок наслідків, які в підсумку розганяють (хай і не сильно) обмін речовин.

Глюкофаж — засіб на основі метморфина для лікування цукрового діабету. Він робить рецептори більш чутливими до інсуліну, тим самим прискорюючи утилізацію глюкози клітинами. І вже наслідок цього — нормалізація метаболізму ліпідів, яка тягне за собою зміни й в інших обмінних процесах.

Таблетки призначають при ожирінні (Ксенікал) та цукровому діабеті (Глюкофаж)

Таке подвійне дію препаратів обертається тим, що люди п’ють ці таблетки, розраховуючи передусім на прискорення обміну речовин. Тоді як їхнє основне призначення — терапія досить серйозних захворювань: цукрового діабету, ожиріння, патології печінки, булімії. А вживають їх ті, хто ними не хворіє. Це чревате самими різними наслідками:

  • якщо пощастить, прийом таблеток все-таки допоможе прискорити обмін речовин без ускладнень для здоров’я;
  • не буде ніякого результату;
  • почнуть себе проявляти побічні ефекти: запаморочення до серйозних харчових розладів;
  • препарати нададуть зворотну дію: метаболізм може ще більше порушитись і сповільнитися;
  • можуть постраждати здорові органи, на які спрямовано фармакологічна дія ліків — адже воно покликане їх лікувати.

Обмін речовин — сукупність біохімічних процесів, які протікають в організмі, в яких бере участь більш 50 речовин: амінокислоти, ліпіди, білки, вуглеводи, ізопреноїди, коферменти, нуклеотиди, гликаны, стероїди, жирні кислоти і т. д. Немає таких універсальних таблеток, які могли б нормалізувати настільки складну систему. Кожен препарат розробляється для усунення проблеми на якомусь одному рівні: цей прискорює засвоєння вуглеводів, цей — всмоктування білків, третій — розщеплення ліпідів і т. д.

Дивіться також  Тюбаж печінки: що це таке і як правильно зробити в домашніх умовах

Тому робіть відповідні висновки:

  • Немає таблеток, створених спеціально для прискорення обміну речовин.
  • Практично всі препарати для схуднення мають подібну дію на організм, але воно всього лише вдруге.
  • Для прийому будь-яких засобів необхідно отримати дозвіл лікаря.
  • Віддавати перевагу варто Бадів, а не спрямованим медикаментів.

Дійсно хочете прискорити обмін речовин — пийте більше води, харчуйтеся правильно і забезпечте собі достатню рухову активність. Це гідна альтернатива будь-яких таблеток.