Чи можна займатися спортом при грудному вигодовуванні мамі

Після пологів багатьом молодим мамам хочеться повернути себе у форму. Для цього потрібна фізична активність. І тут стає актуальним питання про те, чи можна займатися спортом при грудному вигодовуванні, не буде негативно впливати на лактацію і на саму дитину? Адже саме дитина для мами завжди буде в пріоритеті, а грудне молоко для нього – основне джерело всіх необхідних компонентів.

Потрібен спорт при грудному вигодовуванні?

Фітнес для годуючих мам – це зовсім не егоїзм. Фізична активність при грудному вигодовуванні може бути не тільки не шкідлива, але і корисної, причому не тільки стосовно фігури. Грудне молоко допомагає дитині підтримувати імунітет, забезпечує його фізичний розвиток, правильний ріст і психологічний комфорт. А щоб якість і кількість його було на рівні, мама повинна бути здоровою.

Якщо ж часто носити малюка на руках, при цьому, не висипатися і займатися домашніми справами, організм може постраждати і дати знати про це болями в хребті, шиї, руках. Нервова навантаження на молоду маму зазвичай теж покладається чимала. Все це разом може стати причиною післяпологової депресії. Що стосується фізичної активності, то вона може стати чудовим способом впоратися з усіма цими проблемами. Тому відповідь на питання про те, чи можна займатися спортом, якщо годуєш грудьми в більшості випадків позитивний.

Правильно підібраний спорт при грудному вигодовуванні може допомогти молодій мамі впорядкувати своє життя в цілому. По-перше, на нього потрібно буде знаходити час, відповідно, розпорядок дня доведеться планувати відповідально. Але це не основна перевага, яку може дати фізична активність. Також фітнес при грудному вигодовуванні допоможе впоратися з такими завданнями:

  • Поверне м’язам тонус, зміцнює хребет, допоможе поліпшити функціонування легенів і серця. У підсумку годуюча мама буде втомлюватися менше, легше справляються з покладеними на неї навантаженнями. Також фізична активність благотворно впливає на всі біологічні процеси, що проходять в тканинах, і утворення молока це теж стосується.
  • Нормалізує емоційний стан. Спорт допомагає заспокоїтися, піднімає настрій. А це благотворно вплине не тільки на саму маму, але і на малюка. Часто страхи, властиві молодій мамі, заважають спати обом, адже дитині передається нервозність. Спорт допомагає позбутися від цієї проблеми.
  • Поверне зовнішню привабливість. Втрата фізичної форми – ще одна причина переживань і стресу у молодих мам. Спорт при гв допоможе повернути стрункість і тонус, що вплине і на фізичний, і на емоційний стан. Природно, самим позитивним чином.
Дивіться також  Гімнастика для шиї Шишонина: відео-комплекс

Раніше вважалося, що спорт під час грудного вигодовування негативно впливає на смак молока, нібито провокуючи додавання в нього кислоту, через що воно починає гірчити. Зараз вже відомо, що це міф. Однак занадто інтенсивні заняття частіше, ніж раз на тиждень, дійсно можуть надати на смак молока впливу. Якщо займатися помірно, не виснажуючи себе, то заняття спортом при грудному вигодовуванні принесуть тільки користь по всіх фронтах.

Однак у ряді випадків відповідь на питання про те, чи можна займатися фітнесом при грудному вигодовуванні, негативний. Можливі протипоказання, які визначить лікар. Підставою можуть стати важкі пологи, а також складний процес відновлення після них. Також зі спортом доведеться почекати при наявності інфекційних захворювань і недуг іншого характеру.

Багато жінок дають негативну відповідь на питання, чи можна займатися спортом при годуванні груддю, оскільки вважають, що залишити дитину навіть на годину – це небезпечно для його психологічного стану. Насправді все не зовсім так. Дитина, якій виповнилося кілька місяців, цілком може якийсь час побути без мами, якщо вона попередньо нагодує його і сцедит 100 грам молока.