Присідання з Неумывакину: відео-вправи і опис системи

Фізична активність нам потрібна не тільки для підтримки фігури, але також для профілактики різних захворювань, збереження здоров’я і активності. Не обов’язково виснажувати себе багатогодинними тренуваннями, але ось хоча б легку зарядку або присідання варто включити в свій денний розпорядок. Професор і доктор медичних наук В. П. Неумивакин стверджує, що присідання – відмінний спосіб вирішити практично всі проблеми зі здоров’ям і усунути необхідність в прийомі медикаментів, якщо виконувати їх правильно. Розглянемо, що являють собою присідання доктора Неумивакіна, і як правильно їх виконувати.

Присідання з Неумывакину: у чому користь?

Виконуються щодня присідання по системі Неумивакіна корисні в наступних напрямках:

 • Опрацьовують м’язи, які фіксують два великих суглоба – колінний і тазостегновий. Вони регулярно піддаються чималим навантаженням. Присідання допомагають зміцнити м’язи стегон і сідниць, тим самим запобігаючи травми.
 • Також вони сприяють зміцненню м’язів спини і живота, формування гарної постави і струнких ніг, допомагають худнути
 • Вправа збільшує загальну силу всього тіла.
 • Присідання сприяють уповільненню процесів старіння.

На фото ви можете бачити, які м’язи працюють при виконанні вправи.

Присідання доктора Неумивакіна – типова динамічна навантаження, яка є найбільш універсальним методом проганяти кров по всьому тілу. Зважаючи на це вправа позитивно впливає на:

 • Серце, нормалізує артеріальний тиск, знижуючи рівень холестерину і нормалізує скорочувальні здібності даного органу.
 • Через сидячого способу життя кров в організмі людини пульсує гірше, а судини зашлаковуються. Присідання сприяють прокачування крові по всьому організму. Через пару місяців регулярних занять артеріальний тиск нормалізується, м’язи серця будуть працювати рівномірно, відповідно, ризики серцевих захворювань стануть значно менше.
 • Присідання благотворно впливають на спину і коліна. Больові відчуття в них зазвичай пов’язані з порушеним кровообігом і обмін речовин в клітинах. Дана вправа допомагає нормалізувати процеси кровообігу, завдяки чому м’язи і суглоби зможуть отримувати більше кисню і поживних компонентів. Це допоможе усунути больові і дискомфортні відчуття.
 • Також це відмінна профілактика простатиту. Якщо передміхурова залоза погано забезпечується киснем через недостатньо гарного кровообігу, функції е порушуються. Регулярні присідання по системі Неумивакіна дозволяють впоратися і з цією проблемою теж.
Дивіться також  Гімнастика при грижі попереково-крижового відділу хребта в домашніх умовах - кращі вправи

Також присідання за методом Неумивакіна будуть корисні при варикозному розширенні вен, тромбофлебіті. В цьому випадку краще поєднувати їх з іншими заходами лікування.

Як правильно присідати за методом Неумивакіна

Для максимальної користі вправи з присіданнями за Неумывакину треба виконувати правильно. Сам доктор пропонує два варіанти виконання: присідання з опорою і ходіння на сідницях. У поєднанні ці вправи допомагають поліпшити здоров’я і фізичну форму, забувши про яких би то не було проблеми.

Присідання з опорою потрібно починати виконувати поступово. Важливою в цьому питанні регулярність – займайтеся кожен день. Не намагайтеся відразу сісти занадто глибоко. Досить 10-15 см За один підхід потрібно намагатися зробити не менше 30 повторень. Глибину присідань за часом потрібно збільшувати

Основне правило присідань за системою Неумивакіна – наявність опори, в якості якої можна використовувати дерево. За неї треба братися на рівні пупка. Руки, ноги і спина повинні бути прямими.

При присіданнях потрібно згинати коліна і відхилятися назад. Ноги тримайте разом, не відривайте від підлоги, розташовуйте стійко і не відхилятися в сторону.

Ходіння на сідницях

Така незвичайна «ходьба» — нова методика, яку доктор Неумивакин запропонував у 70-х роках. У неї є наступні позитивні особливості:

 • Чудово допомагає пропрацювати сідниці і стегна, зміцнює м’язи і допомагає впоратися з целюлітом на вищевказаних дільницях;
 • Покращує функції травного тракту;
 • Благотворно впливає на роботу сечового міхура, бореться з набряклістю.
 • Допомагає очистити організм від шкідливих речовин.
 • Захищає від аденоми простати.
 • Покращує стан спини і хребта.
 • Благотворно впливає при геморої.

У цієї методики є протипоказання. До них відносяться менструація, вагітність, порушення опорно-рухових функцій, загострення болю в області живота або попереку.

Дивіться також  Чи можна бігати під час вагітності на ранніх термінах та під час планування

Вправу потрібно починати розминкою. Глибоко дихайте, щоб всі тканини наситилися киснем, а м’язи не відреагували на нову навантаження непосильною болем.

Спочатку рекомендується зробити розтяжку м’язів сідниць. Для цього ляжте на спину, одну ногу зігніть в коліні, рукою потягніть її до грудей і затримайтеся в такому положенні на півхвилини. Те ж саме повторіть іншою ногою. В кінці потягніть до грудей дві ноги відразу.

Способів такої ходьби існує кілька.

Класичний

 • Потрібно прийняти положення сидячи, краще на ворсистою поверхні.
 • Спину тримайте прямо, лікті зігнуті.
 • Ноги повинні бути витягнуті і розведені на рівні плечей.
 • М’язи сідниць і ніг тримайте в напрузі.
 • Ліву ногу витягніть вперед на 5 см, вагу тіла перенесіть вліво. Лікті при цьому повинні бути притиснуті до тіла.
 • Те ж саме повторіть для іншої ноги.

Також хороші результати дає ходьба назад, яка чудово підтягує м’язи сідниць.

Ускладнений варіант передбачає наступні дії:

 • потрібно сісти на підлогу;
 • руки і ноги витягнути на ширині плечей;
 • висуньте вперед ліву ногу, рука повинна повернутися вліво, а голова – вправо. Це дасть навантаження на ліву сідницю.
 • Потім те ж саме виконайте в іншу сторону, навантажуючи праву сідницю.

Ходіння із зігнутими колінами передбачає аналогічне вихідне положення. Потрібно зігнути Ноги в колінах, руками притиснути їх до грудей. У такому положенні необхідно здійснювати ходьбу.

Завівши руки за голову, ви можете ускладнити навантаження. Є і ще один ускладнений варіант. Вихідне положення при ньому стандартне. Потрібно помістити між ступнями пластикову пляшку 0,5 або 1 л об’ємом. Ходіть до два метри, повертаючи тулуб спочатку вправо, а потім вліво.

Якщо присідання в гімнастиці Неумивакіна провокують біль у спині і животі, то, можливо, ви робите щось неправильно. Звідси важливість освоєння техніки.

Дивіться також  Вправи Кегеля для жінок в домашніх умовах при опущенні матки і стінок піхви

Як правильно присідати за методом Неумивакіна

Щоб присідання, які рекомендує Іван Павлович Неумивакин, дали максимальні результати, дотримуйтеся наступних рекомендацій:

 • Між спиною і ногами повинен утворюватися прямий кут.
 • Руки в процесі виконання вправ працювати не повинні, оскільки так навантаження розподіляється неправильно. Можна урізноманітнити присідання на витягнутих руках махами, як при бігу.
 • В процесі ходьби на сідницях при русі вперед намагайтеся, щоб сідниці були на вазі, а не волочилися по підлозі.
 • Виконуйте вправи хоча по 15 разів два рази в день. Поступово збільшуйте кількість, доводячи його до 50 і більше.
 • Спочатку важливо оточить техніку. Тому пріоритетом має бути якість, а не кількість.

Почавши з 15-30 присідань за раз, через пару місяців за умови регулярних занять ви зможете довести кількість повторень до ста, при бажанні і більше.

Тепер трохи про результати регулярного виконання вправи. Професор Неумивакин рекомендує його до виконання не просто так. Сам він стверджує, що вправа дозволяє забути про аритмії, проблеми з тиском і ногами, запобігти інфаркти та інсульти. Додатково підвищується імунітет, зменшуються ризики травм, з організму виводяться шлаки і токсини. Вправи благотворно впливають на процес схуднення, формують красиві обриси стегон і сідниць. Виконуючи їх кожен день, ви можете самі здивуватися тому, що у вас немає потреби в медикаментах. Що ж, ми не знаємо, чи дійсно методика Неумивакіна так прекрасна, але в будь-якому випадку при правильному виконанні шкоди вона не принесе, тому спробувати варто.

Пропонуємо подивитися відео про присіданнях Неумивакіна.

Корисне відео про присіданнях за методом Неумивакіна