Чим корисний риб’ячий жир для організму людини і що дає його застосування

Багато хто з нас з дитинства пам’ятають не самий приємний смак риб’ячого жиру, який так не хотілося пити, але дбайливі батьки, знаючи про його корисні властивості, категорично на цьому наполягали. Ця харчова добавка має прозорий маслянистий вигляд. Добувають її, що очевидно, з риби, і цінність її в наявності на складі вітамінів E, А і D, омега-3 жирних кислот, а також кальцію, фосфору, брому, хлору, магнію, марганцю і заліза. Якщо раніше риб’ячий жир потрібно було пити в рідкому вигляді, куштуючи всю красу його смаку, то зараз він пропонується у більш гуманному вигляді – в капсулах, які можна купити в аптеці. Не всі знають, чим корисний риб’ячий жир для організму людини, тому це питання треба розглянути детальніше.

Чим корисний риб’ячий жир

В медичних цілях і в їжу застосовується тільки два види риб’ячого жиру: світло-жовтий очищений і неочищений буруватий. Хоча вони є похідними одного продукту, деякі їх властивості відрізняються. Очищений для внутрішнього застосування є більш чистим продуктом, в якому збережені тільки корисні властивості та компоненти. Неочищений ж жир може мати шкідливі домішки і включати в себе продукти разложившейся риб’ячої печінки, крім того, він зберігає різкий запах і смак. Хоча другий спосіб вважається більш дешевим, він може спровокувати розлад травлення, тому якщо його і призначають, то лише для короткочасного прийому.

А тепер розглянемо вплив риб’ячого жиру на організм людини, виділивши основні його корисні властивості.

Лікування і профілактика діабету

Тригліцерид – особливий вид жиру, що знаходиться в крові людини. Якщо його норма перевищена, людина стає вразливим для різних метаболічних синдромів, зокрема, таких як цукровий діабет, лікування серця та судин і так далі. У цьому випадку риб’ячий жир може надати дуже цінну допомогу у профілактиці захворювань, оскільки він істотно знижує рівень тригліцеридів. За словами вчених, 1 мг риб’ячого жиру здатний знизити до 50% шкідливих жирів в організмі людини.

Нормалізація тиску

Також риб’ячий жир потрібний організму для того щоб нормалізувати артеріальний тиск. Що в ньому містяться омега-3 жирні кислоти надають важливу роль в розщепленні кровоносних судин. Вони допомагають регулювати рівномірність кров’яного потоку в артеріях, нормалізуючи тим самим тиск, що вкрай важливо для гіпертоніків. Також вони володіють протизапальними і антикоагулянтними властивостями, допомагаючи організму захиститися від гіпертонії.

Дивіться також  Користь сиру тофу при схудненні, його калорійність

Лікування серцево-судинних захворювань

Ті ж омега-3, знижуючи рівень тригліцеридів в організмі і нормалізує тиск, допомагають захиститися від захворювань серця і судин. Регулярне вживання цієї добавки знижує ризики атеросклерозу, закупорки судин, тахікардії. Також у приймаючих риб’ячий жир значно нижчий відсоток інфаркту, інсульту та інших патологій серцево-судинної системи.

Здоров’я кісток

Риб’ячий жир – відмінна турбота про здоров’я кісток. Він допомагає усунути остеопороз, запобігти ламкість кісток у літніх людей, сприяє збільшенню щільності кістки і знижує дозвіл кісткової тканини. Жирні кислоти контролюють мінеральні речовини у кістках і м’язах, завдяки чому ті стають сильнішими. Постійне вживання добавки сприяє лікування ревматоїдного артриту, усунення болю, яка його супроводжує і скутості рухів, яка з цим пов’язана.

Через цих властивостей корисний риб’ячий жир для зростання людини, тому так часто він рекомендується дітям.

Профілактика онкологічних захворювань

Риб’ячий жир – прекрасний засіб для профілактики онкології. Будучи джерелом омега-3 жирних кислот, він допомагає стимулювати зростання здорових клітин в організмі, знижуючи таким чином ризик того, що вони з часом мутують і трансформуються в ракові пухлини. Рибна добавка допомагає знизити ймовірність раку грудей, товстої кишки та ендометрії.

Здоров’я нирок

Риб’ячий жир в капсулах потрібен тим, хто хоче захистити нирки від важких патологій або вже має проблеми з ними. Тривале застосування добавки допомагає запобігти багато захворювань, зокрема, ниркову недостатність. Якщо функції нирок були порушені за цукрового діабету, то капсули риб’ячого жиру допоможуть обмежити втрату білка, який виводиться разом із сечею.

Запобігання ускладнень при вагітності

Кожен лікар розповість вам, що дає риб’ячий жир в капсулах організму при вагітності. Він запобігає величезна кількість різних ускладнень. Омега-3 жирні кислоти включають в себе чимало докозагексаєнової кислоти, яка, будучи одним із структурних компонентів шкіри, мозку і сітківки ока, стимулює загальний розвиток і зростання плоду в материнській утробі. Риб’ячий жир допомагає запобігти передчасні пологи, викидні. Також він допомагає збільшити коефіцієнт народжуваності у жінок з антифосфолипидным синдромом.

Зниження ваги

Риб’ячий жир – відмінний помічник для тих, хто хоче скинути вагу. Жирні кислоти в його складі допомагають ефективно усунути жирові відкладення, прискорюють метаболізм і змушують організм витрачати більше калорій. Звичайно, не варто розраховувати тільки на прийом добавки, але от доповнити нею свою програму по позбавленню від зайвої ваги цілком можна.

Дивіться також  Сама низькокалорійна риба: який сорт краще підійде для дієти

Захист від негативного впливу навколишнього середовища

Регулярно наш організм піддається ряду факторів, які можуть чинити на нього негативний вплив. Користь риб’ячого жиру для організму в тому, що він допомагає захиститися від негативної дії ультрафіолетових променів і усунути наслідки тривалого перебування під їх впливом. А жителям мегаполісу він дає можливість захиститися від впливу забрудненого повітря і усунути з організму потрапили в нього сторонні мікрочастинки.

Лікування психічних розладів

Ця корисна добавка позитивно впливає не тільки на фізичне, але і на психічне здоров’я. Регулярний прийом риб’ячого жиру допомагає запобігти депресії, знизити рівень агресії та тривожності і навіть зменшити ризик розвитку шизофренії. Забезпечують це все ті ж омега-3, які зберігають здоров’я мозку.

Також риб’ячий жир допомагає поліпшити пам’ять, концентрацію уваги і навіть когнітивні функції мозку. Також він допомагає в профілактиці хвороби Альцгеймера.

Поліпшення імунітету

Імунній системі потрібні сили, щоб вона могла боротися з вірусами і бактеріями. Риб’ячий жир допомагає поліпшити її діяльність, значно підвищуючи опірність організму.

Лікування СДВГ

Синдром дефіциту уваги і гіперактивності — проблема, яка зустрічається не тільки у дітей, але й у дорослих і літніх людей. Для СДУГ характерна підвищена активність, дислекция, емоційна нестійкість, відсутність координації, уваги, концентрації, погіршення пам’яті. В ході досліджень фахівців було виявлено, що вживання риб’ячого жиру сприяє лікуванню цих розладів.

Лікування безпліддя

Риб’ячий жир покращує фертильність у жінок, підвищуючи за рахунок цього ймовірність зачаття. Причому добавка однаково корисна як для жінок, так і для чоловіків.

Поліпшення стану шкіри і волосся

Риб’ячий жир для жіночого організму – це відмінний спосіб поліпшити свій зовнішній вигляд. Кислоти омега-3 сприяють підвищенню синтезу колагену в клітинах шкіри, запобігаючи тим самим раніше старіння. Вони допомагають зберегти вологу в клітинах, відповідно, в будь-яку пору року шкіра буде якісно зволожена. Риб’ячий жир допомагає боротися з акне, плямами, дарує здоров’я і сяйво. Він допомагає в боротьбі з висипом, екземою, псоріазом. А наявність в ньому білка і вітаміну Е сприяє зміцненню волосся, робить їх красивими, здоровими, активно стимулює зростання.

Протипоказання та можливу шкоду

Високоякісний риб’ячий жир – величезна користь для організму. Тим не менш, в деяких випадках він може дати протилежний ефект. Це стосується неправильного зберігання. У жарку пору продукт досить швидко псується і гіркне. Також ні в якому разі не можна вживати прострочену добавку. Крім того, не пийте його на голодний шлунок – це може спровокувати розлади травного тракту.

Дивіться також  Зелена гречка для схуднення, її калорійність і дієта на основі цієї крупи

Врахуйте і протипоказання до застосування продукту:

  • гарячкові стану;
  • катаральні захворювання шлунка та кишечника – у цьому випадку риб’ячий жир може погіршити і без того ненормальні функції травних органів;
  • індивідуальна непереносимість;
  • при вагітності і лактації не можна приймати добавку без призначення фахівця.

Особливості застосування

Для внутрішнього прийому підходить як риб’ячий жир в капсулах, так і продукт в рідкому вигляді. Тільки один призначається в мілілітрах, інший – у штуках. За якістю і користь вони ідентичні, але, звичайно, жир в капсулах приймати набагато простіше і приємніше. Пбрати добавку потрібно після або під час їжі, але не на голодний шлунок.

Дозування і тривалість прийому (1-3 місяці) визначаються цілями застосування:

  • Для схуднення рекомендується вживати риб’ячий жир після їжі в кількості однієї чайної ложки (у рідкому вигляді) або однієї капсули (1000 мг). При цьому, важливо поєднувати його з обмеженнями в харчуванні і активним способом життя.
  • Дітям риб’ячий жир зазвичай призначається в рідкому вигляді, щоб було легше його проковтнути. Дозування мінімальна: зазвичай з місячного віку малюкам дають 3-5 крапель тричі в день, дітям старше одного року – чайну ложку раз в день. Дітям постарше зручніше приймати добавку в капсулах, так як смак рідкого риб’ячого жиру стає для них справжнім катуванням. Дозування визначається вагою та віком дитини. Дітям від 7 років можна вживати по чайній ложці (капсулі) тричі на день протягом 2-3 місяців. Але точну схему прийому повинен дати лікар.
  • Для поліпшення стану волосся і нігтів може використовуватися як рідкий, так і капсульний риб’ячий жир, причому протягом досить тривалого періоду. Всередину його приймають після їди, разом з вітамінами. Також можна використовувати його для нанесення на волосся, шкіру, нігті, змішуючи з іншими інгредієнтами.

Тепер ви знаєте, що дає риб’ячий жир організму, як, навіщо і кому його рекомендується приймати. Дотримуйтесь всі запобіжні заходи та рекомендації, і тоді він принесе виключно користь. Рекомендується проконсультуватися з фахівцем, який призначить для вас оптимальну схему його прийому.

Користь риб’ячого жиру: відео