Чим підживити лілії навесні для пишного цвітіння саду

Лілія – один з найкрасивіших кольорів, який може прикрашати наш квітник. Вони відрізняються тривалим терміном цвітіння і особливою пишністю суцвіть. Але рослини досить примхливі і вибагливі у догляді. Дуже багато в успішному вирощуванні залежить від підживлень.

Чим підживити лілії навесні для пишного цвітіння в саду? Це дуже важливий момент, оскільки тільки один кущ протягом вегетаційного періоду має потребу у величезній кількості поживних речовин. Адже тільки в цьому випадку квітка зможе сформувати великі красиві бутони.

Наведену нижче схему весняної підгодівлі можна використовувати для всіх сортів лілій.

Королевська, трубчаста, кучерява, лілія Генрі, Давида, а також Орлеанские і Голландські гібриди потребують попередньому вапнуванні грунтів. Для решти сортів внесення вапна протипоказано.

Зміст статті

 • Чим підгодовувати лілії навесні під час посадки
 • Чим підживити лілії навесні до цвітіння
 • Чим підживити лілії під час бутонізації
 • Підгодівля лілій після цвітіння в серпні
 • Які добрива використовуються для підгодівлі лілій

Чим підгодовувати лілії навесні під час посадки

[quads id=4]
Потреба у внесенні добрив при весняній посадці цибулин лілій багато в чому визначається якістю ґрунтів на посадковому ділянці. Якщо для висадки буде використовуватися добре відпочилі родючі землі, то від предпосадочного внесення добрива дозволяється відмовитися. В інших випадках клумбу потрібно добре підготувати.

Лілії дуже чуйні на внесення хорошою органіки. Але пам’ятайте, що свіжий гній вносити під рослини категорично заборонено. Норма внесення: на 1 кв. м. вноситься визрів компост або перегній в обсязі 7 – 8 кг.

Одночасно з органікою навесні дозволяється внести подвійний суперфосфат. Дозування – 100 грам на 1 кв. м.

Хороший варіант органічної підживлення – деревна зола. У цьому випадку пишне цвітіння лілій гарантовано. Суцвіття виходять великими і красивими, а сама рослина стає більш стійким до захворювань. До того ж і зиму лілії перенесуть набагато краще. Норма внесення – 100 грам на 1 кв. м.

Дивіться також  Малосольні огірки в пакеті — рецепти хрумких огірків швидкого приготування

Відмінний вибір – деревна зола. Лілії відповідають на її внесення рясним цвітінням. Суцвіття при цьому виходять просто величезними, а сама рослина краще готується до зимівлі і стає більш стійким до різних хвороб. Дозування: 100 грам на кожен 1 кв. м.

Альтернативою органіки можна розглядати мінеральні добрива. При весняному передпосадочному внесення використовуються азот, фосфор і калій. При внесенні потрібно спиратися на рекомендації виробника, вказаних на упаковці з добривами. Підживлення лілій можна поєднувати з поливами.

Чим підживити лілії навесні до цвітіння

Навесні ліліям для нарощування зеленим маси потрібна велика кількість азоту. В іншому випадку отримати міцне і пишно квітуча рослина не вийде. Саму першу підгодівлю необхідно провести по лежачому снігу. Використовувати необхідно сечовину. Норма внесення – 2 столові ложки на кожний кв. м. грунту.

Якщо лілії ростуть на ділянці з ухилом, то вносити азотні добрива потрібно трохи пізніше – після сходу снігу і невеликого підсихання грунту. В іншому випадку талий води віднесуть все добрива, і користі для рослини не буде. Сечовина вноситься в рідкому вигляді: на 10-літрове відро води береться 1 столова ложка добрива.

Друга весняна підгодівля проводиться за першим паросткам. Як правило, вони з’являються приблизно в травні місяці. У цей період використовується аміачна селітра. Її розчиняють у воді і поливають рослини. Добриво швидко проникає до цибулин і кореневої системи лілії.

В цей же час для лілій буде корисна обробка бордоською сумішшю. Вона стане гарним захистом і профілактикою різних захворювань.

Чим підживити лілії під час бутонізації

Утворення бутонів припадає на літній час. Чим підгодовувати лілії в період нарощування бутонів?

Вносити добрива необхідно з моменту появи перших бутонів. Для пишного цвітіння лілій потрібно дотримувати наступні рекомендації щодо підкормкам:

 • Користь в цей період принесуть фосфорно-азотні суміші, тому можна використовувати аміачну селітру або нітроамофоску. Норма внесення – 1 столова ложка на 1 кв. м.
 • З органіки користь принесуть настоявшийся розчин коров’яку. Його розводять водою в пропорції 1:10.
Дивіться також  Маринований лук - 7 рецептів, як замаринувати цибулю в оцті смачно і швидко

Перед початком цвітіння, коли лілії вже повністю сформували бутони, під корінь вноситься водний розчин аміачної селітри. Норма – 1 столова ложка на 10 літрів води.

З початком цвітіння, коли бутони починають розпускатися – це приблизно липень місяць – проводиться підгодівля подвійним суперфосфатом. Норма внесення – 10 грам добрива на 10 літрів теплої води.

Альтернативою стане підживлення калимагнезією. Норма внесення – 15 грамів на 10 літрів води.

Золу дозволяється вносити протягом всього періоду вегетації лілії – з травня по вересень. Шкоди вона ніякого не принесе, а, навпаки, сприяє зміцненню рослини. Золу потрібно розсипати навколо квітів і поливати водою, щоб полегшити доступ корисних речовина до кореневої системи квітки.

Підгодівля лілій після цвітіння в серпні

Після завершення цвітіння потрібно внести ще одну порцію мінеральних добрив. Це необхідно для того, щоб допомогти рослині піти на зимівлю повністю підготовленим: цибулини накопичують необхідну кількість поживних речовин, щоб пережити холоди і морози.

У цей період використовуються тільки фосфорно-калійні добрива. Найкраще внести подвійну дозу, щоб підвищити рівень зимостійкості цибулин.

Суміш готуватися наступним чином: в 10 літрах теплої води розчинити по 2 столові ложки суперфосфату і калімагнезії.

Які добрива використовуються для підгодівлі лілій

Щоб отримати пишний і красивоквітнучі кущ лілій, потрібно знати, які добрива і коли треба використовувати навесні.

В цей період року вітається внесення наступних типів мінеральних добрив:

 • Азотні

Це аміачна селітра і сечовина. Вони містять чистий азот, який необхідний рослині для нарощування зелену (наземної) маси. Але щоб не нашкодити квітці, при внесенні потрібно строго дотримуватися рекомендовану виробником дозування.

Для підгодівлі лілій використовується 30 грам обраного добрива на 1 кв. м. Вносити їх можна попередньо розчинити у воді, а потім провести полив рослини, або розкидати гранули про грядці і закрити за допомогою грабельок в грунт.

 • Фосфорні
Дивіться також  Баклажани на зиму – 4 кращих рецепта, від яких пальчики оближеш

Досвідчені квітникарі рекомендують використовувати для підгодівлі лілій суперфосфат. Це добриво відноситься до групи швидкодіючих. Сприяє підвищенню стійкості рослини, покращує ріст, і підсилює цвітіння.

Суперфосфат можна поєднувати з іншими добривами. Вносити краще в сухому вигляді, закладаючи в грунт. Під час поливів гранули будуть розчинятися, а квітка отримувати потрібні йому речовини.

 • Солі калію

Покращують опірність лілій різних захворювань і напав на неї шкідників, а також сортові якості рослини.

Кращим варіантом для лілій є сульфат калію (сірчанокислий калій). Вноситься складу тільки навесні і безпосередньо в грунт.

Інше популярне добриво цієї групи – малимагнезия. Вона зміцнює кореневу систему лілій, а також допомагає квітці швидко впоратися зі стресом після пересадки.

 • Універсальне комплексне добриво

Навесні можна обійтися внесенням тільки одного добрива. Це нітроамофоска, що містить у складі відразу весь комплекс необхідних для росту, розвитку і цвітіння лілії речовин. До того ж застосування засобу дозволяє знизити ризик розвитку хвороб лілій.

Добриво являє собою гранули рожево-білого відтінку, швидко розчиняються у воді.

Серед органічних добрив кращим варіантом стане настій коров’яку. Неприпустимо використання свіжого курячого посліду і коров’ячого гною. Їх внесення може призвести до загибелі лілії: цибулина загниє і загине.

Настій коров’яку готується за наступною схемою:

 1. На 1 частина гною береться 5 частин води.
 2. Складу треба дати постояти 14 днів.

Використовувати наступним чином – на 10 літрів води береться 1 літр готового настою. Використовувати засіб можна один раз на два тижні.

Лілії — дивно красиві квіти, чудово відкликаються на правильний догляд. І саме підживлення — причому правильні і отримані квіткою в потрібний період розвитку — запорука довгого і бурхливого цвітіння.