Чищення печінки розторопшею в домашніх умовах: рецепти шроту, масла і відвару

Унікальні властивості розторопші, які використовують для чищення печінки. В яких формах застосовують рослину, рецепти приготування в домашніх умовах, схеми прийому. Протипоказання. Ми постійно знаходимося в оточенні токсичних речовин — вихлопні гази в повітрі, консерванти і барвники в їжі, хлор та інші домішки у воді.

Унікальні властивості розторопші, які використовують для чищення печінки. В яких формах застосовують рослину, рецепти приготування в домашніх умовах, схеми прийому. Протипоказання.

Ми постійно знаходимося в оточенні токсичних речовин — вихлопні гази в повітрі, консерванти і барвники в їжі, хлор та інші домішки у воді. Це найсильніша навантаження на всі органи, що відповідають за дезінтоксикацію і захист (в першу чергу — на печінку). Лікарі давно визнали необхідність допомагати організму позбавитися від шлаків. Чищення печінки розторопшею — «народний» рецепт, який широко застосовується традиційною медициною.

Склад і властивості

Розторопша — це бур’ян, колючка, яка зростає буквально під ногами у багатьох країнах з жарким кліматом. Містить унікальні речовини. Вони використовуються для виготовлення багатьох гепатопротекторів. Для печінки важливі:

  • Силімарин — захищає і відновлює пошкоджені мембрани гепатоцитів, стимулює синтез білка і ріст клітин (регенерація органу), нейтралізує отрути і токсини, збільшує жовчоутворення. Саме це речовина з рослини включено в такі відомі ліки як «Карсил», «Ливорин форте», «ЛІВ 52» і багато інших.
  • Лігнани — фенольні сполуки, видаляють токсини і надлишки холестерину з організму.
  • Ефірні олії стимулюють регенерацію клітин, знімають симптоми запалення.
  • Флавоноїди — нейтралізують вільні радикали (основні агресивні агенти, які пошкоджують мембрани гепатоцитів).
  • Органічні кислоти — кращі сорбенти організму.
  • Слиз і смоли — знижують запалення і володіють антисептичними властивостями.
  • Білок (незамінні амінокислоти) — будівельний матеріал клітин.

Для чищення печінки використовують всю рослину (насіння, коріння, листя). Найбільшу популярність отримали насіння розторопші (як цілі, так і перемелені на кавомолці).

Дивіться також  Обгортання для схуднення живота і боків в домашніх умовах - рецепти та поради