Чому після тренування болить голова і що робити з болем

Фізичні навантаження приносять не тільки користь, але і іноді різні неприємні відчуття. Наприклад, головні болі, з якими найчастіше стикаються новачки в спорті. Насправді причин, за якими після тренування болить голова, безліч. Якісь з них більш, а які менш серйозні, і необхідні заходи в кожному разі будуть підбиратися індивідуально.

Чому під час тренування болить голова

Якщо ви відчули головний біль в процесі тренування, то, можливо, виною тому наступні фактори:

  • підвищений внутрішньочерепний тиск;
  • гіпертонія;
  • перенапруження м’язів в шийному відділі хребта;
  • порушений кровообіг і надходження кисню до тканин головного мозку.

Найбільш поширена причина, по якій болить голова під час тренування – надмірне навантаження на організм. У процесі активної фізичної роботи в кров викидається адреналін, провокує в організмі велика кількість реакцій. Великі навантаження покладаються на серце, пульс різко прискорюється до суттєвих показників, поліпшується кровообіг. Відчувають великі навантаження на судини, і це дає про себе знати підвищенням внутрішньочерепного тиску, витончення стінок капілярів, які розтягуються і лопаються. Головний біль і запаморочення – перші симптоми при цьому. Вони є ознаками того, що потрібно знизити навантаження або припинити вправу в цілому, або навіть на якийсь час перестати займатися. Врахуйте, що головний біль під час тренування найчастіше є ознакою того, що ви робите щось неправильно.

Нерідке явище – головний біль м’язового напруження. З огляду на неправильне виконання вправ зростає навантаження на м’язи шиї і голови, виникає відчуття тяжкості, ніби голова ваша втискається в ласо. Біль не буде сильно вираженою, але вона все одно може заподіювати дискомфорт.

Для зняття болю такого характеру достатньо виконати нескладний масаж шиї легкими круговими рухами великих пальців.

Такий біль не потребує медикаментозного лікування. Зазвичай достатньо переглянути виконувані вправи і обмежитися масажем. У більш складних випадках може бути потрібна фізіопроцедури.

Ще одна поширена причина, по якій при занятті спортом болить голова – це підвищений артеріальний тиск. Гіпертонікам варто особливо ретельно займатися власним здоров’ям, робити навантаження помірної та дотримуватися рекомендацій тренера і лікаря. Якщо у вас підвищений тиск, яку можна коректувати за допомогою лікарських препаратів, то не потрібно повністю відмовлятися від спорту, треба лише дотримуватися певних норм і правил.

Дивіться також  Лікувальні вправи при сколіозі хребта в домашніх умовах (лфк)

Суть проблеми в даному випадку така ж, як і в попередньому. Особливо це небезпечно при наявності проблем з серцем, нехай і незначних. А вже про наявність в анамнезі інфарктів міокарда навіть говорити не варто. Якщо ви відчули пульсацію в області скронь, важкість, дискомфорт, запаморочення, швидко припиніть тренування і відпочиньте. Подібна біль обтяжлива, голова через неї стає важкою. Характерна ознака її – потемніння в очах, задишка, холодний піт, відчуття, що земля йде з-під ніг. Працювати на межі можливостей не можна. Треба збільшувати навантаження поступово, стежачи за загальним самопочуттям і відстежуючи показники артеріального тиску.

Фахівці не радять людям, які мають ті чи інші захворювання серцево-судинної системи, вибирати для себе важкі види спорту, такі як важка атлетика – це може тільки погіршити ситуацію.

Синдром відмови

Але буває так, що головний біль після тренування і під час неї має іншу природу, ніж у зазначених вище випадках. Мова йде про так званому синдромі відмови – реакції організму на те, що спортсмен припиняє застосовувати при заняттях біодобавки та стимулятори. При прийомі протеїнових коктейлів та інших засобів тіло поступово звикає до підвищених навантажень. І тоді, коли ви відмовляєтеся від них, навантаження потрібно знизити теж. Якщо не зробити цього, то спочатку підвищиться тиск, збільшиться навантаження на судини, а мозок не буде отримувати достатньо харчування в необхідному обсязі. Саме через це після навантаження і буде боліти голова.

Болить голова при стрибках на скакалці

Досить часте явище – головні болі при стрибках на скакалці. Суть в тому, що в процесі виконання такої вправи сильно прискорюється дихання, кров отримує великий обсяг кисню, ніж у стані спокою або легкої активності. І головний біль з запамороченням є прямими наслідками цього.

Дивіться також  Зарядка для хребта і спини: зміцнення м'язів і усунення болю

Для зменшення подібної болю достатньо зменшити навантаження. Але це не означає, що потрібно різко припинити енергійні рухи і зупинитися на місці. Краще зменшувати темп поступово, трохи походити, щоб нормалізувати кровообіг. Як правило, біль і запаморочення під час або після стрибків на скакалці – це рідко симптоми захворювання. Якщо дискомфорт проходить сам через якийсь час, то переживати не варто.

Якщо у вас болить голова після занять спортом, і при цьому медикаменти не допомагають, зверніться за допомогою до фахівця. Підвищені навантаження на організм можуть викликати неприємні наслідки, які можуть складно піддаватися усуненню.

Головний біль після тренування і захворювання

Потрібно враховувати, що відповідь на питання, чому після тренування або під час неї болить голова, може бути пов’язаний і з серйозними захворюваннями. Це може бути, наприклад, атеросклероз судин головного мозку, розвивається гіпертонічна хвороба. Для запобігання негативних наслідків потрібно спочатку виконувати вправи на підвищення витривалості, інакше болю будуть ставати лише сильніше. Також не обійтися без регулярного огляду у фахівця. Займатися рекомендується в залі під контролем інструктора. Важливо не ігнорувати головні болі, і при відсутності об’єктивної причини для них проконсультуватися у фахівця для попередження ускладнень.

Якщо ви страждаєте запалення лобових пазух (гайморит, фронтит та інші захворювання), то при стрибках і нахилах виникають больові відчуття в області носа і чола, що супроводжуються запамороченням. Також такі симптоми може спровокувати захворювання середнього вуха. Ви можете відчути дзвін у вухах, їх закладання, гострий біль, що віддає в різні частини голови.

Якщо у вас раніше були різні травми голови, це також може бути причиною, чому болить голова після занять спортом — вони провокують запалення оболонок мозку. Аналогічне може статися при застої спинномозкової рідини в тілі.

Дивіться також  Через скільки після їжі можна займатися спортом і коли можна їсти

При порушеннях нервової системи, наприклад, вегетосудинної дистонії, можлива пульсуючий головний біль при вправах, пов’язаних з опусканням голови. Людина може відчути запаморочення, дзвін у вухах, явну слабкість, можливе порушення ходи.

Якщо болить голова після тренування на наступний день, проконсультуйтеся з фахівцем. Можливо, вчорашнє заняття спровокувало пошкодження м’язів шиї. Звичайно, у кожному окремому випадку питання вирішується індивідуально, і не завжди необхідно звертатися до фахівця.

Існують прості поради, що допомагають зняти напругу в м’язах, розслабитися після важкого тренування, попередити біль і дискомфорт. Врахуйте наступні рекомендації:

  • Якщо причиною головного болю стало перенапруження, вам допоможе відпочинок лежачи або сидячи, також можна випити теплий м’ятний чай.
  • При головному болю м’язового напруги через гіповентиляції показано посидіти на свіжому повітрі і випити чай з лимоном.
  • При розтягуванні м’язів голови і шиї допоможе відпочинок в положенні лежачи і легкий масаж.
  • При синдромі відмови, про який ми говорили, потрібно знизити навантаження і відправитися до лікаря.
  • Якщо головний біль спровокована неправильним виконанням вправ, допоможе відпочинок в положенні лежачи і масаж м’язів шиї.

Для запобігання цих неприємностей не перенапружуйте своє тіло. Важливо займатися спортом грамотно і помірно, підвищувати навантаження поступово, по можливості консультуватися з фахівцем. Якщо впоратися з болем самостійно не виходить, зверніться до лікаря. Він допоможе не тільки дізнатися причину проблеми, але і дасть цінні рекомендації, які допоможуть попередити неприємності в подальшому і скорегувати навантаження, щоб вона була максимально підходить.

В процесі заняття спортом стежте за власним тиском. Якщо у вас недостатньо досвіду, не робіть складних вправ. Займатися рекомендується під наглядом професійного тренера, повідомляючи йому про всіх негативних моментах, які ви відчули в процесі тренування. Тоді заняття принесуть максимальну користь і задоволення.

Чому після тренування болить голова: відео-відповідь