Чому після тренування болить голова і що робити з болем

Фізичні навантаження приносять не тільки користь, але і іноді різні неприємні відчуття. Наприклад, головні болі, з якими найчастіше стикаються новачки в спорті. Насправді причин, за якими після тренування болить голова, безліч. Якісь з них більш, а які менш серйозні, і необхідні заходи в кожному разі будуть підбиратися індивідуально.

Чому під час тренування болить голова

Якщо ви відчули головний біль в процесі тренування, то, можливо, виною тому наступні фактори:

  • підвищений внутрішньочерепний тиск;
  • гіпертонія;
  • перенапруження м’язів в шийному відділі хребта;
  • порушений кровообіг і надходження кисню до тканин головного мозку.

Найбільш поширена причина, по якій болить голова під час тренування – надмірне навантаження на організм. У процесі активної фізичної роботи в кров викидається адреналін, провокує в організмі велика кількість реакцій. Великі навантаження покладаються на серце, пульс різко прискорюється до суттєвих показників, поліпшується кровообіг. Відчувають великі навантаження на судини, і це дає про себе знати підвищенням внутрішньочерепного тиску, витончення стінок капілярів, які розтягуються і лопаються. Головний біль і запаморочення – перші симптоми при цьому. Вони є ознаками того, що потрібно знизити навантаження або припинити вправу в цілому, або навіть на якийсь час перестати займатися. Врахуйте, що головний біль під час тренування найчастіше є ознакою того, що ви робите щось неправильно.

Нерідке явище – головний біль м’язового напруження. З огляду на неправильне виконання вправ зростає навантаження на м’язи шиї і голови, виникає відчуття тяжкості, ніби голова ваша втискається в ласо. Біль не буде сильно вираженою, але вона все одно може заподіювати дискомфорт.

Для зняття болю такого характеру достатньо виконати нескладний масаж шиї легкими круговими рухами великих пальців.

Дивіться також  Вправи при грижі шийного відділу хребта - відео гімнастика для шиї

Такий біль не потребує медикаментозного лікування. Зазвичай достатньо переглянути виконувані вправи і обмежитися масажем. У більш складних випадках може бути потрібна фізіопроцедури.

Ще одна поширена причина, по якій при занятті спортом болить голова – це підвищений артеріальний тиск. Гіпертонікам варто особливо ретельно займатися власним здоров’ям, робити навантаження помірної та дотримуватися рекомендацій тренера і лікаря. Якщо у вас підвищений тиск, яку можна коректувати за допомогою лікарських препаратів, то не потрібно повністю відмовлятися від спорту, треба лише дотримуватися певних норм і правил.

Суть проблеми в даному випадку така ж, як і в попередньому. Особливо це небезпечно при наявності проблем з серцем, нехай і незначних. А вже про наявність в анамнезі інфарктів міокарда навіть говорити не варто. Якщо ви відчули пульсацію в області скронь, важкість, дискомфорт, запаморочення, швидко припиніть тренування і відпочиньте. Подібна біль обтяжлива, голова через неї стає важкою. Характерна ознака її – потемніння в очах, задишка, холодний піт, відчуття, що земля йде з-під ніг. Працювати на межі можливостей не можна. Треба збільшувати навантаження поступово, стежачи за загальним самопочуттям і відстежуючи показники артеріального тиску.

Фахівці не радять людям, які мають ті чи інші захворювання серцево-судинної системи, вибирати для себе важкі види спорту, такі як важка атлетика – це може тільки погіршити ситуацію.