Чому зростає живіт у чоловіків після 30-40 років

Живіт — проблемна зона більшості чоловіків. У представників сильної статі він може бути помітно виступають і повним, навіть якщо в цілому статура цілком струнка. Можна помітити, що живіт починає зростати у більшості чоловіків з віком – у кого-то після 30, у кого-то після 40 років і так далі. Цьому є своє пояснення. Але про все по порядку. Спробуємо розібратися в тому, чому зростає живіт у чоловіків.

Чому у чоловіків зростає живіт: причини

Перш за все, відповідь на питання про те, від чого росте живіт у чоловіків, варто пошукати в образі життя. Цей чинник навіть ніяк не пов’язаний з віком. Якщо людина мало рухається, працює на сидячій роботі, а воліє проводити вечора вдома біля телевізора з чимось смачненьким, немає нічого дивного в тому, що його живіт активно збільшується в обсягах. Інша популярна причина – це переїдання і в принципі неправильні харчові звички.

Тепер про те, чому великий живіт становить небезпеку. Зайвий жир в області талії тисне на діафрагму, в результаті чого положення серця стає горизонтальним, що підвищує ризик інфарктів та інших проблем з серцем, так як серцевий м’яз забезпечується недостатньо. Великий живіт може спровокувати ряд захворювань хребта, оскільки останній відчуває великі навантаження. Страждають також кінцівки, розташовані в черевній порожнині внутрішні органи, судини, підвищується ризик різного роду захворювань.

Також потрібно враховувати, що зайва вага знижує рівень тестостерону. А це призводить до того, що фігура чоловіка може стати схожа на жіночу, можуть збільшитися молочні залози, тембр голосу – стати більш високим. В подальшому можлива імпотенція.

Взагалі існує велика кількість версій щодо того, чому у чоловіків зростає живіт. Багато з них зовсім дивні та нелогічні. Фахівці виділяють два основних фактори, які призводять до цього:

  • Втрата тонусу м’язів живота.
  • Зайві жирові відкладення в черевній порожнині.
Дивіться також  Солодощі при схудненні: списки дозволених і заборонених

Жир у чоловіків відкладається у так званому «великому сальнику». Він знаходиться в спеціальній жирової складки, де може перебувати внутрішній жир.

Також потрібно враховувати, що причиною повного живота можуть стати порушення гормонального характеру. Досить часто вони супроводжуються з імпотенцією і безпліддям. У цьому випадку рішення проблеми вимагає кваліфікованого лікарського втручання.

Основна ж причина в наявності в організмі зайвої енергії, тобто, якщо чоловік отримує більше енергії, ніж витрачає. А для схуднення повинне бути в точності навпаки.

Отже, розглянемо основні причини, по яких у чоловіків надмірно росте живіт.