Дихальна гімнастика при бронхіті та астмі по Стрельникової на відео

У комплексному лікуванні бронхіту може дати відмінні результати дихальна гімнастика. Вона допоможе зменшити дозування медикаментів, прискорити процес одужання. Гімнастика сприяє стимуляції руху війчастого епітелію та покращити реологічні якості бронхіальної слизу. Це у свою чергу допомагає швидко вивести з дихальних шляхів мокротиння і забруднення. Крім цього вправи допомагають активізувати приховані резерви респіраторної системи, прискорити процеси їх відновлення після хвороби і відновити вільне дихання. Відмінні результати дає гімнастика Стрельникової при бронхіті. Розглянемо, що вона собою являє.

Дихальна гімнастика Стрельникової при бронхіті

Дихальні вправи по Стрельникової допомагають при бронхіті, пневмонії та інших захворюваннях дихальних шляхів. Спочатку вправи були спрямовані на відновлення голова після травм у артистів і співаків, але згодом було з’ясовано, що регулярно виконується дихальна гімнастика допомагає одужати після бронхіту, полегшити стан при бронхіальній астмі і навіть серцевий напад.

Основи правильного дихання по Стрельникової наступні:

 • Потрібно робити активний короткий вдих і природний пасивний видих. Повітря вдихайте носом, здійснюючи коротке гучне і сильний рух, а видихайте через рот.
 • Дихальне рух і вдих повинні збігатися за часом.
 • Важливо дотримуватися ритмічність рухів у відповідності з ритмом маршу.
 • Дихальні вправи потрібно робити сидячи, стоячи або лежачи в залежності від стану хворого. З метою підвищення ефективності рекомендується виконувати їх на свіжому повітрі. Також можна робити вправи при ходьбі.

Дихальна гімнастика при бронхіті по Стрельникової: вправи

Дихальна гімнастика по Стрельникової при бронхіальній астмі та бронхіті не застосовується як самостійний засіб, але можна виконувати її як частину комплексної терапії вже через два дні після початку лікування антибіотиками. Ефективні вправи допоможуть зробити подих вільним і прискорити процес відхаркування:

 • Кулачки. Вихідне положення – стоячи з опущеними руками. Ноги розставте на ширину плечей, розслабте м’язи. Зробіть сильний короткий вдих через ніс, одночасно стискаючи руки в кулак. Видихайте через рот без додаткових зусиль, при видиху розгинайте пальці. Повторити вправу рекомендується чотири рази, потім зробити перерву на п’ять секунд і повторити підхід. Всього потрібно зробити шість підходів.
 • Скидання вантажу. Вправа робиться з вихідного положення стоячи з розставленими на ширині плечей ногами, руки на поясі, кисті стиснуті в кулак. При короткому і галасливих вдиху напружується плечова мускулатура, потім руки опускаються, одночасно розтискаються кулаки і витягуються пальці, ніби ви позбулися від важкої ноші. Видихаючи, трохи розтискайте губи, прийміть вихідне положення. Потрібно зробити 12 підходів, в кожному з яких по 8 вдихів і видихів.
 • Накачування м’яса. Початкове положення як у першій вправі. При активному різкому вдиху корпус нахиляється вперед, голова опускається, плечі округлюються, а руки витягуються вперед і розслабляються, свешиваясь вниз. Всього треба зробити 12 підходів по 8 нахилів і вдихів в кожному. Для дітей ігрова форма вправи проводиться з м’ячиком, який після кожного вдиху треба надувати. Так малюк легше засвоїть правильну техніку виконання, і вправи будуть для нього приємніше.
 • Котячий танець. Вихідне положення – стоячи, з опущеними розслабленими руками, ноги стоять на ширині плечей. При вдиху руки зігніть в ліктях, кисті стиснути в кулак, присядьте і розгорніть тулуб вліво. На видиху поверніться у вихідне положення, на наступному вдиху робіть вправу з розворотом вже в іншу сторону. Дітям можна запропонувати уявити себе кішкою, яка ніби вистежує здобич.
 • Міцні обійми. Вихідна позиція – стоячи, з розправленими плечима, ногами на ширині плечей. Руки поставте перед грудьми, трохи зігнувши їх в ліктях, долоні повернуті вниз. При короткому галасливих вдиху сильно стисніть пальці і максимально відведіть руки за спину, ніби ви намагаєтеся обійняти самого себе. Видихаючи, прийміть вихідне положення. Якщо техніка виконання вправи вірна, руки будуть рухатися паралельно один одному. Зробіть 12 підходів, по 8 вдихів і видихів у кожному.
 • Нахили. Вихідне положення – стоячи з розправленими плечима. Ноги розставте на ширину плечей, а руки вільно покладіть вздовж тулуба. На вдиху зробіть нахил вперед, витягніть вперед руки до рівня колін, на видиху поверніться у вихідне положення стоячи, але не застывайте, а продовжуйте рух корпуса назад. Трохи прогніться в попереку, відводячи при цьому руки за спину. Потім станьте прямо і зробіть новий вдих.
Дивіться також  Як правильно сушитися для рельєфу м'язів чоловікам - скидання ваги в домашніх умовах

 • Повороти голови. Виконується ця вправа з вихідного положення стоячи, руки повинні бути розслаблено витягнуті уздовж тіла. М’язи преса напружені, спину тримайте рівно, ноги хай знаходяться на ширині плечей. Зробіть інтенсивний короткий вдих, одночасно повертаючи голову вліво, спокійно видихніть, поверніться у вихідне положення і відразу знову вдихніть з поворотом в інший бік.
 • Нахили голови. Початкове положення як у попередній вправі. Роблячи різкий і короткий вдих, нахиліть голову, притискаючи вухо до свого лівого плеча, зробіть плавний видих і поверніться у вихідне положення. Без паузи знову вдихніть, нахиліть голову вже вправо. Зробіть 12 підходів по 8 вдихів і видихів у кожному.
 • Нахили голови вперед і назад. Вихідне положення аналогічне. Нахиляйте голову на вдиху так, щоб підборіддя притулився до грудей, зробіть спокійний видих і поверніться у вихідне положення. Зробіть 12 підходів по 8 разів, між вдихами і видихами в межах одного підходу паузи не робляться. При цьому рухи голови повинні бути спокійними і плавними.
 • Веселий танець. Вправа робиться з положення стоячи, руки і плечовий пояс розслаблені, ноги зведені разом. На вдиху зробіть крок вперед з лівої ноги, переносячи на неї вагу тіла. Ліву ногу трохи зігніть, праву перенесіть на носок, руки зігнуті в ліктях відводяться вліво і вперед. На видиху поверніться у вихідне положення. Без паузи на наступному вдиху зробіть крок іншою ногою, повторивши ті ж рухи рук в протилежну сторону. Видихнувши, знову поверніться у вихідне положення.
 • Крок вперед. Вихідне положення аналогічно попередній вправі. В процесі шумного та активного вдиху ліву ногу зігніть в коліні і підтягніть до живота, одночасно легко присідаючи на правій нозі. На видиху поверніться у вихідне положення. При наступному вдиху-видиху міняйте ноги.
 • Крок назад. Аналогічне вихідне положення. Але при вдиху тепер ногу потрібно відводити назад, намагаючись зігнути її таким чином, щоб п’ятка стосувалася сідниці, також одночасно присідаємо на іншу ногу. На видиху поверніться у вихідне положення. Вправа починається з лівої ноги, на наступному вдиху її змінюють.
Дивіться також  Дихальна гімнастика при бронхіальній астмі - вправи з ЛФК

Дихальна гімнастика Стрельникової при астмі та бронхіті також включає в себе вправа, що допомагає швидко заспокоїти напад кашлю на початковому його етапі. Вихідне положення – стоячи або сидячи, долоні вільно розташовуються на животі таким чином, щоб пупкова ямка опинилася між ними. Кожен раз перед початком кашлю злегка натискайте на живіт долонями в напрямку зверху вниз, ніби ви намагаєтеся «виштовхнути» кашель в підлогу.

Закінчивши комплекс вправ, зробіть вправи «Обійми плечі» і «Насос». Якщо мова йде про хронічному бронхіті та обструктивної хвороби легень, то рекомендується щодня виконувати всі вправи комплексу в запропонованій послідовності.

У процесі виконання вправ контролюйте своє самопочуття. Не допускається дискомфорт і неприємні відчуття.

Особливості дихальної гімнастики для дітей

Велика роль дихальної гімнастики в лікуванні захворювань органів дихання у дітей. Якщо проводити терапію тільки медикаментами, то процес одужання може значно сповільнитися, оскільки мокрота вчасно не йде з дихальних шляхів. Остаточно органи дихання закінчують формуватися до дванадцяти років, тому перенесений в ранньому віці важкий бронхіт може стати причиною подальших патологій, лікувати які буде досить складно.

Гімнастика Стрельникової допоможе не тільки активізувати процеси самоочищення бронхів, але й зміцнити дихальну мускулатуру. Дитина може виконувати вправи разом з кимось із дорослих. Якщо заняття будуть проходити в ігровій формі, маляті вони не будуть здаватися нудним. Врахуйте, що можна виконувати вправи лише тоді, коли стан дитини стабілізувався, загострення пройшло, температура тіла нормальна, і з початку терапії медикаментами пройшло не менше трьох днів.

Спробуйте захопити малюка, перетворивши дихальну гімнастику в захоплюючу гру. В якості вправи для дихання можна запропонувати видування мильних бульбашок або надування повітряної кулі, запуск вітрильників у ванній, застосовуючи власне дихання в якості вітру. 10-15 хвилин таких вправ кожен день допоможуть побачити перші результати вже через пару тижнів. Дихальні м’язи зміцняться, нормалізуються процеси дихання, покращиться кисневий обмін в тканинах, а органи дихальної системи незабаром відновлять свої функції.

Дивіться також  Грижа поперекового відділу хребта: лікування вправами Бубновського

Для закріплення результатів після дихальної гімнастики краще провести дренажний масаж. Суть його в тому, що потрібно легкими постукуючими рухами долонь пройтися з задньої і передньої сторін грудної клітки. Це допоможе поліпшити процес відкашлювання і допоможе прискорити відходження мокротиння.

Пропонуємо подивитися відео на тему дихальної гімнастики Стрельникової.

Дихальна гімнастика Стрельникової на відео