Комплекс вправ при викривленні постави у дітей та підлітків

Для багатьох батьків є актуальною проблема правильної постави у дитини. На жаль, багато причин зараз призводять до неправильного формування дитячої постави. Це може бути неправильний сон, постійне сидіння, звичка сутулитися і так далі. Адже неправильна постава — це не тільки негарно, але й небезпечно для здоров’я. Правильний комплекс вправ при викривленні постави у дітей допомагає вирішити проблему, адже хребет малюка ще не сформувався, а значить, він легко йде на зміни.

Трохи про правильну поставу

Під правильною поставою прийнято розуміти положення тіла, при якому голова трохи піднята, плечі розгорнуті, лопатки наближені до хребта, не виступаючи при цьому, а лінія живота не виходить за рівень грудної клітини.

Правильна постава — запорука здоров’я. І це не просто гучні слова. Важливо поставитися до цього відповідально, оскільки викривлення хребта і порушення у роботі м’язів спини провокують серйозні порушення в роботі внутрішніх органів. Дитина з викривленою спиною більше схильний до застуд, бронхіту, гастриту, запорів, проблем у розвитку серця і легенів.

За хребтом малюка потрібно стежити з самих ранніх років. Потрібно просто і доступно пояснити дитині, що якщо він буде нерівно тримати спинку і неправильно сидіти, може захворіти. Важливо взяти за правило робити з малюком легкі вправи для профілактики — це запобіжить багато неприємності.

Порушення постави досить часто виявляються в шкільному віці. Школярам доводиться довго перебувати в одному і тому ж положенні, м’язи постійно напружені, вони втомлюються, виникає біль. Для зняття напруги дитині потрібно постійно міняти положення, згинати хребет і відхилятися в сторону.

Якщо у дитини помічаються такі симптоми, як постійна втомлюваність, незграбність, головний біль і біль в шиї, він відмовляється від активності, скаржиться на хрускіт суглобів і біль у кінцівках у процесі руху, важливо проконсультуватися з лікарем. Не займайтеся самолікуванням, інакше можна тільки погіршити ситуацію. Тільки фахівець може визначити рівень порушення постави і порадити процедури, які будуть корисні у вашому випадку.

Дивіться також  Техніка бігу на довгі дистанції: як навчитися правильно бігати довго

Формування постави є досить тривалим процесом, що починається з народження і триваючим до 25 років. Особливу увагу потрібно звернути на поставу в період, коли малюки активно ростуть — 5-6 років у дошкільнят, а також підлітковий вік: 11-13 років у дівчаток і 13-15 років у хлопчиків.

Щоб уникнути порушення постави у дітей, дотримуйтеся наступних принципів:

  • Правильна організація сну. Потрібно застосовувати жорсткий матрац і спеціальну ортопедичну подушку, що допоможе забезпечити правильну роботу хребта. Постарайтеся привчити малюка спати на спині.
  • Боротьба з малорухомістю. Звертайте увагу на те, щоб дитина вів активний спосіб життя, більше гуляв, грав у рухливі ігри.
  • Правильний підбір взуття. Намагайтеся купувати взуття з супінатором, яка допоможе забезпечити правильну ходу. Також стежте за тим, щоб дитина не искривлял ступні при ходьбі.
  • Контроль навантаження на хребет. Слідкуйте за тим, щоб вона була рівномірною. Не дозволяйте носити надмірно важкі портфелі і постійно носити сумку на одному плечі.
  • Правильна ходьба. Важливо позбавити дитину від звички стояти, спираючись на одну ногу. Це провокує косе положення тіла, що призводить до неправильного вигину хребта в свою чергу.
  • Правильний вибір меблів. Меблі потрібно підбирати з урахуванням віку та індивідуальних особливостей малюка. Привчіть його правильно сидіти за столом. Оптимальна відстань між столом і очима — 30-35 див. В такій позиції постава буде максимально правильною, і хребет буде розвантажуватися. Стільці краще використовувати зі спинкою. Нехай дитина не лягає на стіл. Якщо він відчуває втому в спині, нехай зробить перерву — полежить або посувається.