Дієта Борменталя: принципи, меню на тиждень, рецепти, результати

Як працює дієта доктора Борменталя: психологічні чинники схуднення у поєднанні з низькокалорійним раціоном. Меню на кожен день, рецепти і таблиці калорійності. Авторська дієта доктора Борменталя розроблена фахівцями і заснована на базі численних досліджень.

Як працює дієта доктора Борменталя: психологічні чинники схуднення у поєднанні з низькокалорійним раціоном. Меню на кожен день, рецепти і таблиці калорійності.

Авторська дієта доктора Борменталя розроблена фахівцями і заснована на базі численних досліджень. Вона пояснює процес схуднення з наукової точки зору. Це і гарантований результат, який зазвичай обчислюється в десятках скинутих кілограмів, що робить її дуже популярною. Вона є однією з небагатьох методик, побудованих на усунення психологічних факторів зайвої ваги, де харчування відіграє другорядну роль.

Наукове підґрунтя

У 1992 році психотерапевти М. А. Гаврилов і А. В. Бобровський зайнялися активним вивченням психології людей із зайвою вагою. Протягом декількох років вони апробували різні техніки з корекції харчових звичок, проводили наукові дослідження і в результаті розробили систему навчання, як підтримувати досягнуті результати після схуднення.

У 2001 році вони запатентували і почали проводити сеанси психокорекції зайвої ваги, видали книгу «Як перемогти апетит», відкрили перший в Росії стаціонарний центр «Доктор Борменталь» (це головний герой повісті М. А. Булгакова «Собаче серце»).

У 2003 році Гавриловим, Бобровський і ще одним психотерапевтом, В. о. Ромацким, була розроблена дієта, що отримала назву центру і докладно викладена в книгах «Ефективна програма схуднення за 7 днів» та «Як схуднути і зберегти стрункість». Її основний принцип дії — позбавлення від психологічних причин переїдання і корекція харчових звичок і раціону. Нова система живлення отримала схвалення Санкт-Петербурзького НДПІ ім. В. М. Бехтерева.

З тих пір дієта Борменталя постійно коректується за результатами проведених досліджень і відповідно до реалій сучасної дійсності. Всі нововведення викладаються в додаткових книгах: А. Бобровський «Сучасні методи зниження ваги» (2004), А. В. Кондрашов «Дієта Доктор Борменталь — найкраща сучасна методика схуднення в Росії», «Сдайся і стань струнким» (2008) та ін.

Дивіться також  Зумба для схуднення: особливості фітнес-програми та поради для початківців

На сьогоднішній день навчальні центри у великих містах готують фахівців для психокорекції зайвої ваги з допомогою системи живлення.