Сніданок для схуднення: списки дієтичних продуктів і рецепти низькокалорійних страв

Яким повинен бути ідеальний сніданок для схуднення: думка та рекомендації дієтологів. Списки рекомендованих і заборонених продуктів, рецепти дієтичних страв, варіанти меню. У боротьбі із зайвими кілограмами дуже важливо правильно організувати харчування.

Яким повинен бути ідеальний сніданок для схуднення: думка та рекомендації дієтологів. Списки рекомендованих і заборонених продуктів, рецепти дієтичних страв, варіанти меню.

У боротьбі із зайвими кілограмами дуже важливо правильно організувати харчування. Велику роль відіграє грамотно приготований сніданок, без якого ні одна дієта не буде ефективною. Саме від нього залежить, чи будете ви в протягом усього дня: ситою або голодною, активної або млявою, життєрадісною або похмурою. Не варто недооцінювати цей прийом їжі — причому не тільки в рамках схуднення, але і в інший час теж.

Чому він такий важливий?

Зараз дієтологи вже не радять сидіти на дієтах, так як для зниження ваги досить просто організувати правильне харчування. А воно передбачає обов’язкову наявність повноцінного сніданку. І не потрібно думати, що доведеться їсти одну вівсянку на воді без солі, цукру і масла. Цей прийом їжі може бути і смачний, і корисний одночасно, якщо постаратися. Головне — змусити себе його готувати, коли тільки що довелося встати з теплого ліжка і треба терміново бігти на роботу.

Його основні функції:

 • «включає» (будить) організм;
 • активізує травлення;
 • дарує гарний настрій;
 • робить не обов’язковими шкідливі перекуси;
 • заряджає енергією;
 • забезпечує захист від вірусів і шкідливих мікробів;
 • живить мозок;
 • підвищують працездатність, кмітливість;
 • зміцнює м’язи;
 • покращує обмін речовин;
 • добре насичує, регулюючи апетит і дозволяючи зменшити обсяг обіду і вечері.

Погодьтеся: гідні аргументи на користь того, щоб все-таки влаштовувати собі повноцінні сніданки вранці, які діють на організм як енергетики, тільки без шкоди для здоров’я.

Щоб остаточно розвіяти ваші сумніви, підключимо просту математику. Класична схема правильного харчування в рамках схуднення: 3 основних прийому їжі + між ними 2 перекуси. Вечеряти потрібно за 3 години до відходу до сну. Теоретично виключаємо сніданок: вечеря — годин до 19.00, поспали близько 8 годин, далі ланч десь приблизно об 11.00. Порахуйте, скільки часу не надходила їжа в шлунок, — приблизно 16 годин. Організм сприймає це як вимушену голодування і переходить в режим економії. Автоматично сповільнюється метаболізм, апетит під час обіду і вечері прокидається звірячий — і все, що ви з’їсте, буде перетворюватися не в енергію, а жирові депо по всьому тілу.

Дивіться також  Дарсонваль від целюліту: як застосовувати в домашніх умовах і наскільки він ефективний

Численні дослідження доводять, що при відсутності сніданку у більшості людей починають з’являтися зайві кілограми. Однак цей процес дуже індивідуальний, і трапляються винятки. Є ті, які не їдять вранці і виглядають бадьорими і підтягнутими. Їх небагато, і не факт, що ви входите до їх числа. Тому все-таки намагайтеся харчуватися правильно і повноцінно.