Дієта Монтиньяка: меню, докладний опис, продукти для 1 фази

Видатний француз-дієтолог Мішель Монтіньяк створив дієву і результативну дієту, яку попередньо випробував на собі. І, досягнувши позитивних результатів, підніс цю, ні з чим не порівнянну методику, всьому світу.

Дозволені продукти

Беручи до уваги специфіку фізіології людського організму, творець дієти прийшов до висновку, що при вживанні в їжу продуктів, підвищують рівень цукру в крові, виробляється інсулін, що перешкоджає розщепленню жирів. А якщо продукт містить невеликий рівень глюкози, інсулін виробляється в менших кількостях, тому відкладення жирів і наростання жирового прошарку не відбуваються.

Ще один важливий момент, помічений дієтологом: не слід поєднувати жири з вуглеводами, це може призвести до відкладення жиру. У розробленій дієті Мішель Монтіньяк визначає спосіб вимірювання стрибків цукру в крові, званий глікемічним індексом, або скорочено ГІ.

Спираючись на дану методику, варто споживати продукти з індексом менш 50 або 55 і виключити з харчування продукти з індексом понад 70. Створюючи меню на весь термін дієти, засновник розділив продукти на три групи, в залежності від збільшення рівня глюкози в крові, з докладним описом по ГІ.

 

У таблиці видно «хороші» і «погані» вуглеводи. Останні і є джерелом формування вашого надмірної ваги. До «поганих» відносять всі вуглеводи, викликають швидке перевищення нормального рівня глюкози в крові. А «хороші» вуглеводи засвоюються у малих частинах і тому не викликають надмірного підвищення цукру.

Що є «фундаментом» дієти Монтіньяка?

В основі дієти Мішеля Монтіньяка лежить поділ схуднення на етапи, сам дієтолог назвав їх фазами.

На очищення організму та позбавлення від зайвої ваги спрямована 1 фаза. Під час цієї фази обмінні процеси приходять в норму, і відбувається досягнення потрібного вам ваги. У їжу слід вживати продукти з низьким вмістом ГІ (менше 50). Не слід задовольнятися продуктами з високим вмістом тваринних жирів.

Дивіться також  Дієта БУЧ: меню дієти і білково-вуглеводне чергування

Перша фаза може бути дуже тривалою, це може бути обумовлено вашим віком, нинішнім вагою, звичками і спадковим фактором.

Другий етап або 2 фаза – це закріплення результатів або стабілізація ваги. Щоб зайві кілограми не повернулися, слід дотримуватися того ж харчування, лише трохи розширивши межі меню. Вітається вживання в їжу салатів з різних овочів, багатих клітковиною. Борошняні продукти під забороною, і замість вершкового масла користуйтеся рослинним.

Приблизне меню Монтиньяка для першої фази

З допомогою спеціально розробленого меню дієти Монтіньяка, позбутися докучають кілограмів зможе будь-хто. Найголовніше – не пропускати і не ігнорувати прийоми їжі, так як це призведе до втрати організмом рівноваги. Короткий меню, представлене для ознайомлення, має такий вигляд:

• Сніданок – цільнозерновий хліб з пектиновим джемом, знежирений йогурт або сир, шматочок шинки або сиру, чай.

• Обід: зелений салат, суп – пюре з редису, шматочок сиру, пісне м’ясо птиці, вода без газу.

• Вечеря – риба, біла або кольорова квасоля, йогурт.

 

Секрети схуднення Монтиньяка

  • Не пийте міцний кава;
  • Їжте в один і той же час, намагайтеся не пропускати прийоми їжі;
  • Не купуйте соки в магазинах, в них може міститися цукор. Краще робіть їх самі;
  • Їжте в розслабленому стані, ретельно і довго пережовуючи їжу. Не поспішайте, коли їсте;
  • Обмежте споживання алкоголю або взагалі її виключити;
  • Під час дієти не їжте картоплю в будь-якому приготованому вигляді;
  • Виключите цукор зі свого раціону.
  • Частіше займайтеся спортом, і позбутися від целюліту і зайвої ваги буде набагато простіше.

І хоча дієта для схуднення Мішеля Монтіньяка не являє собою швидкий спосіб позбавлення від зайвої ваги, зате ви зможете їсти і худнути, зберігаючи нерви і втрачаючи кілограми. Цікаві відео-новину дивіться нижче.

Дивіться також  Безмолочна дієта: меню для годуючих мам, для дитини, для схуднення