Дієта після свят для розвантаження: як не погладшати після застілля

Дієта після свят для розвантаження особливо актуальна після Нового року, який за традицією проводять за столом, накритим від їжі. В результаті багато хто не в силах утриматися від переїдання, і 10 днів канікул обертаються надмірне навантаження на шлунково-кишковий тракт. А так як їжа супроводжується вживанням спиртних напоїв, печінка після свят теж в жалюгідному стані.

Більш щадний варіант, ніж сувора дієта, – розвантажувальні дні після свят. Вони допоможуть привести в норму шлунково-кишковий тракт і очистити організм від накопичених токсинів.

Загальні правила харчування після свят

Як не погладшати після застілля? Почніть готуватися заздалегідь. 3-4 дні після події харчуйтеся за схемою «сніданок з’їж сам, обід розділи з другом, вечерю віддай ворогові». Тоді під час застілля організм просто компенсує втрачене.

Якщо ж ви все-таки набрали 2-3 зайвих кілограма, від яких терміново хочете позбутися, кілька загальних правил та порад:

1. Розвантаження, як різновид монодієти, шкідлива для здоров’я. Тому обмежтеся 1-2, максимум 3 дні. Потім нестача поживних речовин і погіршення самопочуття почнуть виявлятися все більш яскраво.

2. Відмовтеся від будь-яких препаратів і біологічно активних добавок, що обіцяють швидке схуднення без зусиль. У кращому випадку ефекту не буде, в гіршому – ступінь шкоди здоров’ю непередбачувана.

3. Можливо, щоб повернути форму, вам буде досить просто на 10-20% зменшувати свою звичайну порцію протягом 10-14 днів. Також відмовтеся від продуктів, які містять багато жирів і вуглеводів, намагайтеся вживати менше цукру і солі і пити більше рідини. І згадайте про золотому правилі «не їсти після 18:00».

Дивіться також  Дієта на кефірі і яблуках для схуднення: меню, поради дієтологів