Дієта при подагрі і артриті: лікування хвороби за допомогою дієти і спеціального харчування

Досить велика кількість людей, особливо похилого віку, знають не з чуток про таких захворюваннях, як артрит і подагра. Ця страшна хвороба не дозволяє жити повним життям і не дає спати ночами. Пальці стають нерухомими і ніби чужими, а болю при найменшому дії викликає пекельні муки.

Щоб хоч якось полегшити больові симптоми потрібно дотримуватися деяких принципів та певної системи живлення, простіше кажучи «сісти» на дієту.

Що таке артрит і подагра?

Артрит називають захворювання суглобів і тканин біля суглобів. Ця хвороба частіше всього проявляється, як ускладнення після тяжкої інфекції (бруцельозу, дизентерії та інших).

Артрит проявляється почервонінням, набряком, підвищеною температурою шкіри над хворим суглобом і почуттям печіння в ньому. Але якщо намагатися побільше рухатися і кинути шкідливі звички, а також дотримуватися дієти, захворювання перестане прогресувати, і прояви симптомів значно зменшаться.

 

Подагра або «хвороба аристократів» – це захворювання хронічного характеру, при якому відбувається нашарування солей сечової кислоти в хрящах і тканинах суглобів, які їх руйнують. Подагра викликає у хворого нестерпні муки, які проявляються по ночах. І якщо на протязі тривалого проміжку часу не вживати заходів, то відбувається руйнування суглобових тканин і кісток.

У більшості випадків хворіють подагрою саме чоловіки. Чому так? На жаль, наука поки не дає чіткої відповіді на це питання. Тому правильне харчування при подагрі і артриті – це найважливіший крок на шляху до оздоровлення.

Дивіться також  Дієта на фруктах для схуднення: які соки і фрукти можна при дієті