Доктор Бубновський: вправи для шиї при остеохондрозі шийного відділу хребта

Остеохондроз хребетного стовпа і, зокрема, шийного відділу, є одним з найпоширеніших захворювань кістково-суглобової системи. Важливою частиною терапії захворювання є фізична активність. Добре зарекомендувала себе гімнастика при шийному остеохондрозі доктора Бубновського. Дане захворювання сьогодні стрімко молодшає, і кожен може виконувати нескладні вправи самостійно для лікування і профілактики. Суть методики Бубновського в лікуванні рухом. Вправи досить прості, при цьому, вони дають відмінні результати.

Трохи про захворювання

Спосіб життя більшості сучасних людей можна назвати сидячим. При роботі за комп’ютером ми протягом довгого часу перебуваємо в одному положенні, що стає причиною нерухомості м’язів, застою кровообігу і лімфотоку. Постійний спазм шийного відділу провокує підвищення навантаження на міжхребцеві диски і порушення їх цілісності та еластичності.

Зміна стану шийного відділу хребта провокує защемлення нервів і судин, через що людина постійно відчуває головний біль. При запущених станах остеохондрозу, без терапії, можливий стійкий спазм судин, що призводить до серйозних ускладнень головного мозку.

Правильна і своєчасна постановка діагнозу допомагає отримати відмінні результати, поєднуючи медикаментозне лікування та гімнастику Бубновського. Комплекс повинен підбирати лікар індивідуально, але є набір вправ, які можуть виконувати всі пацієнти.

Основна мета, на яку спрямовані вправи при шийному остеохондрозі за Бубновскому — це зміцнення м’язів шиї і відновлення нормальної функції зв’язкового апарату. Регулярне і правильне виконання вправ допомагає домогтися наступних результатів у лікуванні:

  • Усунення м’язового спаму шиї;
  • Зниження навантаження на хребет;
  • Відновлення нормального кровообігу і трофіки в тканинах;
  • Зниження або стабілізація змін дистрофічного характеру в кісткових і хрящових тканинах;
  • Підвищення рівня обмінних процесів в запалених тканинах і нормалізація їх стану.
  • Зниження рівня больових відчуттів, явне підвищення якості життя.
Дивіться також  Через скільки після їжі можна бігати і що треба їсти перед пробіжкою