Гарбуз для схуднення: користь і шкода, меню, рецепти приготування дієтичних страв

Дізнайтеся, як використовується для схуднення гарбуз: її користь для організму і можливу шкоду. Тут ви знайдете рецепти смачних дієтичних страв і меню. Зараз захоплення цим овочем поступово сходить нанівець, хоча здавна він цілий рік годував цілі сімї.

Дізнайтеся, як використовується для схуднення гарбуз: її користь для організму і можливу шкоду. Тут ви знайдете рецепти смачних дієтичних страв і меню.

Зараз захоплення цим овочем поступово сходить нанівець, хоча здавна він цілий рік годував цілі сім’ї. Плоди добре зберігаються, що дозволяло селянам готувати з них смачні страви і взимку, і влітку. А приготувати можна все що завгодно: каші, смузі, супи, салати, випічку.

Сучасні дієтологи намагаються відродити інтерес до унікального продукту. Враховуючи низьку калорійність (всього 28 ккал) і корисні властивості для здоров’я людини, стає зрозумілим, чому гарбуз використовується в багатьох дієтах.

Користь для схуднення

У гарбузі міститься багато органічних кислот, вітамінів (ретинол, карнітин, токоферол, кальциферол, ніацин, групи В), мінеральних елементів (цинку, калію, кальцію), пектин, клітковина. Завдяки їм, вона використовується в дієтології як засіб для схуднення, що дозволяє знизити вагу, поліпшити здоров’я.

У народній медицині корисна тим, що полегшує стан при атеросклерозі, гіпертонії, імпотенції, анемії, цирозі печінки, депресії. Тому, сідаючи на дієту, знайте, що всі її лікувальні властивості підуть приємним бонусом для організму.

А ось як відбувається саме схуднення:

  • поліпшується травлення;
  • активізується обмін речовин;
  • прискорюється ліполіз;
  • піднімається настрій, а це значить, людина не буде заїдати свої проблеми зайвими калоріями;
  • відбувається швидке насичення, завдяки рослинної клітковини, що дозволяє зменшити розміри порцій;
  • підвищується працездатність і витривалість (гарбуз — натуральний енергетик), завдяки чому поліпшується рухова активність і спалюється більше калорій.

Але користь гарбуза не обмежується цим. Для схуднення і очищення організму від шлаків вона використовується насамперед завдяки великому вмісту рослинної клітковини, яка діє, подібно до губки, прочищающей кров, шлунковий тракт, нирки, печінка. Особливо гарні в цьому плані сирі плоди, які надають легкий проносний ефект. Але з ними потрібно бути обережними, оскільки у великій кількості вони здатні привести до неприємних кишкових розладів.

Дивіться також  Сніданок для схуднення: списки дієтичних продуктів і рецепти низькокалорійних страв