Гімнастика для шиї Шишонина: відео-комплекс

Сучасне життя така, що більшість із нас працює на сидячій роботі, так і воліє відпочивати біля комп’ютера або телевізора. Звичайно, це не може не мати негативних наслідків. Головні болі і болі в шиї, погіршення пам’яті, розсіяну увагу – все це стає постійним супутником. Здавалося б, симптоми слабкі і несуттєві, але вони можуть говорити і про більш серйозних неприємностей. Зважаючи довгого перебування шиї в незручному становищі і нестачі кисню в м’язах можливий шийний остеохондроз та інші захворювання. А з-за поганого доступна кисню до тканин головного мозку з’являються проблеми з тиском. Також до погіршення стану і неприємних відчуттів можуть призвести вікові зміни, тривалі навантаження. Наслідки цього негативно впливають на якість життя. Гімнастика для шиї доктора Шишонина – простий і ефективний спосіб боротьби з вже наявними неприємними симптомами і профілактики нових.

Гімнастика для шиї доктора Шишонина: показання до застосування

Зарядка для шиї, розроблена російським ученим і кандидатом медичних наук, допомагає відновити еластичність м’язових структур і суглобових зчленувань у шийному відділі, зняти больові відчуття. Цей комплекс відомий з 2008 року, і також часто його називають гімнастикою Бубновського, оскільки в його клініці і була розроблена методика. Вправи допомагають скоригувати роботу глибоких м’язових структур шиї, зняти напругу м’язів і підвищити їх тонус, поліпшити приплив крові до головного мозку.

Методика ґрунтується на найпростіших вправах, не мають ніяких обмежень у виконанні, але ефективність їх дуже висока. Вона показана людям, які вже мають різні захворювання і тим, хто просто хоче їх попередити. Руху, які потрібно виконувати, є природними для людини, бо вони не шкодять, не провокують біль та інші неприємні відчуття.

Вправи для шиї доктора Шишонина показані пацієнтам з такими симптомами і станами:

 • міжхребцева грижа;
 • головні болі;
 • непритомні стану;
 • регулярні запаморочення;
 • підвищення судинного і внутрішньочерепного тиску;
 • млявість і сонливість;
 • безсоння;
 • вегето-судинна дистонія;
 • погіршення пам’яті;
 • остеохондроз;
 • недостатнє кровопостачання мозкових тканин.

Допомагають вправи при м’язовому спазмі, спровокований холодним повітрям. Можна виконувати вправи і не маючи проблем зі здоров’ям – це допоможе знизити негативний вплив на м’язи шиї наступних факторів:

 • Незручне положення тіла протягом тривалого часу (сидяча робота, сон в незручних умовах);
 • Психологічну напругу і дискомфорт;
 • Післяопераційні стани;
 • М’язові спазми зважаючи впливу холодного повітря;
 • Незбалансоване харчування, провокує відкладення солей у суглобах;
 • Недолік фізичної активності протягом дня;
 • Сильні розумові навантаження.
Дивіться також  Адаптивна гімнастика Бубновського для початківців: навчальне відео та поради

Протипоказань як таких гімнастика не має, її можна виконувати всім незалежно від віку і здоров’я. Однак важливий нюанс – це правильне виконання вправ. Щоб отримати максимальні результати, обов’язково виконуйте всі наявні рекомендації.

Повний комплекс гімнастики для шиї Шишонина: основні вправи

Комплекс вправ зручний тим, що його можна виконувати в будь-яких умовах, навіть на роботі, не покидаючи робочого місця. Гімнастика не займає багато часу, для неї достатньо 15-20 хвилин вашої обідньої перерви. В комплекс входить сім вправ, кожне з яких необхідно повторити п’ять разів.

Вправа 1. «Метроном».

Вихідне положення – сидячи на стільці. Голову акуратно нахиляйте в праву сторону, поки не відчуєте напругу в м’язових структурах шиї. Зафіксуйте стан на півхвилини, потім плавно поверніться у вихідне положення, повторіть те ж саме для другої сторони.

Вправа 2. «Пружина».

Потрібно опустити голову вниз, затриматися в такому положенні, після потягнути підборіддя. У кожному положенні затримуйтеся за півхвилини.

Вправа 3. «Погляд в небо».

Голову поверніть у бік до відчуття напруги в м’язах, затримайтеся на півхвилини, потім те ж саме повторіть для іншої сторони.

Вправа 4. «Рамка».

Робиться так само, як попереднє, але є і відмінність. У цій вправі задіяні також м’язи і суглоби плечового пояса. Праву руку покладіть на ліве плече, лікоть потрібно тримати чітко горизонтально підлозі. Поверніть голову вліво до появи напруги, зафіксуйте стан на 30 секунд. Контролюйте, щоб лікоть був паралельний підлозі, а не опускався. Потім опустіть праву руку, покладіть на коліно, зробіть вправу для іншої сторони.

Вправа 5. «Факір».

Ця вправа робиться так само, як і «Погляд в небо», але треба трохи зігнути в ліктях руки і об’єднати над головою долоні.

Вправа 6. «Чапля».

Спочатку в цій вправі руки розташовуються на колінах у вільному стані. Акуратно підніміть підборіддя, руки відведіть за спину. Зафіксуйте стан на півхвилини, поверніться у вихідне положення. Виконайте те ж саме в іншу сторону. Потім рекомендується провести розтяжку: плавно поверніть голову спочатку до одного, а після іншого плеча, легко натискаючи на шию рукою.

Дивіться також  Як виправити поставу у дорослої людини: вправи та поради для корекції

Вправа 7. «Гусак».

Остання вправа робиться в положенні стоячи. Потрібно витягнути шию вперед, тримаючи підборіддя прямо. Потім поверніть голову вліво і, після появи в м’язових структурах легкого напруги, зафіксуйте положення на півхвилини. Після поверніть голову в іншу сторону.

Гімнастика Шишонина для шиї: особливості застосування

Незважаючи на всю безпеку гімнастика Шишонину для шиї повинна виконуватися з дозволу лікуючого лікаря. Це особливо важливо при наявності тих чи інших захворювань.

Основна умова ефективності комплексу – регулярність і точність. Рухи потрібно виконувати так, як описано.

У процесі виконання вправ не сутультеся, тримайте спину прямо, інакше ви знизите лікувальний ефект. Перший час можна виконувати вправи перед дзеркалом – так ви відразу помітите, якщо якийсь рух неправильне, і виправите його.

Врахуйте, що між прийомом їжі та виконанням вправ повинно пройти не менше години. Так організм не буде витрачати енергію на перетравлення їжі. Це не стосується води – пийте, скільки хочете і коли хочете.

Варто виділяти для гімнастики певний час. Це змусить організм підлаштуватися і підготуватися до навантаження, відповідно, заняття пройде легше.

Якщо у вас не виходить виконати весь комплекс відразу, краще не намагайтеся і відпочиньте. З часом у вас це буде виходити, але важлива поступовість.

Врахуйте, що сильна біль у процесі виконання вправ не допускається – тільки легке напруження в м’язах. Якщо ви все ж відчуваєте сильний дискомфорт, не треба жертвувати здоров’ям. Якщо спочатку важко, робіть тільки по одній вправі, але повністю у відповідності з усіма правилами. Коли організм звикне до навантажень, біль пройде, і ви зможете безперешкодно повторити комплекс необхідну кількість разів.

Як поліпшити результати вправ

Після закінчення гімнастики рекомендується зробити невеликий масаж шиї, що допоможе закріпити лікувальний ефект. Профілактичний масаж можна зробити і своїми силами, не звертаючись до професіонала.

Дивіться також  Вправи Кегеля для жінок після пологів: коли і як виконувати

Почніть з легких масажних рухів в області потилиці, поступово опускаючись до лопаток. Швидкість рухів з натиском потрібно з часом збільшувати. Після кінчиками або фалангами пальців акуратно помасажуйте хребці. Робіть кругові рухи з невеликою амплітудою.

Далі потрібно обхопити шию так, щоб великий палець був на передній її частині, а решта – на іншій. Масажуйте зверху вниз, виконуючи пощипуючі руху. В кінці погладжуючими рухами помасажуйте передню частину шиї, рухаючись знизу вгору.

Аналогічні дії можна виконувати і перед основним комплексом вправ. Це не обов’язково, але бажано. Масаж допоможе розігріти м’язи, зробить їх більш еластичними, а це значно полегшить вам виконання вправ.

Крім безпосередньої гімнастики і масажу рекомендується трохи змінити свій спосіб життя. Дуже важливо контролювати поставу. Роблячи роботу по дому, сидячи за комп’ютером і виконуючи інші звичні дії, намагайтеся стежити за тим, щоб спина була пряма. Важливо, щоб плечі були розправлені, оскільки неправильна поза провокує здавлювання грудної клітини і не дозволяє прийняти достатньо кисню.

Також Шишонин радить приділяти достатньо уваги фізичній активності. Особливо він наполягає на користь тривалих прогулянок, ходьби на далекі відстані. Ця проста міра допоможе значно поліпшити здоров’я, фізичну форму, настрій. Ще автор методики радить утриматися від вживання алкоголю і стежити за своїм раціоном, щоб він містив достатню кількість усіх необхідних вітамінів і мінералів.

Гімнастика для шиї по Шишонину отримує досить багато відгуків, більшість з яких позитивні. Лікарі сходяться на тому, що вправи є безпечним і ефективним способом позбутися від болю в шиї, втоми, м’язових спазмів. Ті, хто випробував комплекс на собі, з його переваг відзначають простоту і доступність. Спочатку, можливо, буде важко затримуватися в конкретному положенні на певний час, але при регулярному виконанні вправ ви до цього звикнете. Дана гімнастика допомогла багатьом позбутися захворювань, відновитися після травм шиї, забути про ряд неприємних відчуттів. Щоб краще зрозуміти, як правильно її виконувати, подивіться відео, що демонструє вправи.

Гімнастика Шишонина для шиї на відео