Гімнастика Кегеля при нетриманні сечі для жінок і дітей

Нетриманням сечі певною мірою страждають до 20% людей, причому ця проблема актуальна не тільки для дітей, але і для дорослих. Ефективним немедикаментозним способом лікування є гімнастика Кегеля при нетриманні сечі, спрямована на зміцнення м’язів промежини. Спосіб був розроблений Арнольдом Кегелем в середині минулого століття для боротьби з порушеннями сечовипускання у жінок після пологів, але зараз він використовується не тільки для них. Комплекс включає в себе вправи різної складності, які допомагають досягти повного відновлення функції контролю сечовипускання. Сьогодні ця методика використовується дуже широко.

Особливості регулювання процесу виходу сечі

М’язовий корсет тазу включає в себе два шари — поверхневий і глибокий. В промежині він утворює так званий гамак, і поздовжні його фасції розташовуються між нижнім краєм лонного зчленування і куприкової кісткою, поперечні ж знаходяться між сідничних горбів. Тазові м’язи відповідальні за підтримання органів черевної порожнини, також вони регулюють фізіологічні відправлення допомогою стискання і розтиснення на сечівнику і анусе.

Ми можете відчути цю групу м’язів, напружуючи сфінктер ануса, ніби при затримці газів у кишечнику або постаратися стиснути м’язове кільце, яке оточує уретру, ніби ви хочете припинити процес сечовипускання.

Потужність м’язів промежини, як і будь-яких інших, визначається рівнем тренованості. Якщо вони недостатньо треновані і провисають, то не можуть нормально справлятися зі своїми функціями. У цьому випадку при чханні, кашлі і сміху, коли прес живота рефлекторно стискається, він тисне на сечовий міхур, а розслаблені м’язи тазу не здатні утримати в стиснутому положенні замикаючий сфінктер міхура.

При відсутності необхідних заходів з часом мимовільне сечовипускання буде ставати все більш серйозною проблемою. Тому рекомендується включити в свою зарядку вправи для м’язів таза.

Дивіться також  Харчування на сушці для дівчат: що можна включити в раціон

Woman with menstrual pain is holding her aching belly — isolated on white background

Щоб зрозуміти, як будуть виконуватися вправи, потрібно визначити розташування необхідних м’язів, які потребують опрацювання. У чоловіків і жінок робиться це по-різному:

  • Жінкам в процесі сечовипускання рекомендується спробувати зупинити потік сечі, не напружуючи при цьому живіт або стегна. Ті м’язи, за допомогою напруги яких ви змогли зупинити процес, і є те, що потрібно буде тренувати в майбутньому.
  • У чоловіків також можна визначити м’язи в процесі сечовипускання. Напружтеся і зупиніть цей процес. Саме та мускулатура, яку буде тренувати гімнастика, і допоможе це зробити.

Правильно визначивши потрібні м’язи, можна починати виконувати вправи. Їх можна робити як чоловікам, так і жінкам. Також корисними будуть вправи Кегеля для дітей при нетриманні сечі. Тривалість курсу може скласти до 2-3 місяців залежно від того, наскільки м’язи на момент початку занять перебувають у тонусі.

Пройшовши основний курс і досить зміцнивши м’язи, рекомендується все одно іноді виконувати гімнастику з метою підтримання її довготривалого ефекту.

Потрібно також враховувати наявність протипоказань. До них відноситься кіста яєчників, міома матки, венеричні хвороби, а також загострення процесів запалення в тазових органах. При вагітності важливо займатися обережно. Хоча часто вправи Кегеля рекомендуються до виконання майбутніми мамами, тим не менш, в даному випадку важлива відповідальність. Обов’язково проконсультуйтеся з лікарем перед початком виконання вправ.