Гіпноз для схуднення: види, ефективність, огляд авторських розробок

Наскільки ефективний для схуднення гіпноз: суть методу і види технік. Схема проведення самогіпнозу. Огляд кращих авторських розробок для зниження ваги. Чому кількість повних і які страждають від ожиріння людей рік від року зростає на тлі величезного асортименту товарів, пропонованих для схуднення? Таблетки і чаї, диво-пояси і корсети, цілий спектр салонних послуг — вибрати є з чого, але проблема не перестає бути актуальною. Пояснюється це просто: єдиними 100% ефективними способами зниження ваги є дієти і спорт.

Наскільки ефективний для схуднення гіпноз: суть методу і види технік. Схема проведення самогіпнозу. Огляд кращих авторських розробок для зниження ваги.

Чому кількість повних і які страждають від ожиріння людей рік від року зростає на тлі величезного асортименту товарів, пропонованих для схуднення? Таблетки і чаї, диво-пояси і корсети, цілий спектр салонних послуг — вибрати є з чого, але проблема не перестає бути актуальною.

Пояснюється це просто: єдиними 100% ефективними способами зниження ваги є дієти і спорт. Але у більшості елементарно не вистачає сили волі обмежити себе в їжі та змусити регулярно займатися. Ніякі жиросжигающие пігулки й тісні штани не можуть додати людині завзятості, терпіння, самовладання і мотивації. А без цього заповітна мрія виявляється недосяжною.

Однак є методика для отримання психологічного контролю над процесом позбавлення від зайвих кілограмів – гіпноз. Вирішуються на нього одиниці, але вони виграють у цій битві і стають-таки володарями струнких і підтягнутих фігур. Хоча в суспільстві та офіційній медицині ставлення до такого способу зниження ваги неоднозначне.

Суть методики

Гіпноз вже давно увійшов у багато сфер. Наприклад, його використовують для боротьби з шкідливими звичками. Людина вводиться в стан сну, і фахівець працює з його підсвідомістю: зміцнює силу волі, допомагає визначити основні причини залежності і усунути їх, підвищити мотивацію, придбати психологічну рівновагу і упевненість в собі. Після кількох сеансів навіювання пацієнт самостійно відмовляється від запропонованої сигарети або келиха алкоголю навіть після багаторічної кабали.

Приблизно за такою ж схемою відбувається схуднення за допомогою гіпнозу. Якщо причинами зайвої ваги є переїдання, гіподинамія і небажання щось змінювати у своєму житті або брак сили волі для цього, дана методика допомагає з ними впоратися.

Важливо! Якщо надмірна вага продиктований захворюваннями, гіпноз в схудненні не помічник. Такі проблеми вирішуються лише терапевтичним комплексним шляхом.

Свідомість під дією навіювання певних установок (гипнотерапевтом або за допомогою медитації) вводиться в такий стан, при якому пацієнт отримує можливість керувати власним апетитом, харчовими звичками і генерувати мотивацію для регулярних фізичних навантажень. Правда, це тимчасово, тому проводиться цілий курс сеансів, поки бажаний результат не буде досягнутий.

Гіпнотерапевт, якщо він хороший фахівець, в першу чергу з’ясовує причини зайвої ваги і потім працює над їх усуненням і створенням бази для потужної мотивації. Він вселяє пацієнтові прописні істини, які так важко дотримуватися:

 • не їсти після шостої вечора;
 • відмовитися від фастфуду;
 • вставати о шостій ранку для зарядки і пробіжки;
 • витримати дієту до кінця;
 • є строго по годинах;
 • не переїдати.

Після сеансу людина несвідомо живе за цим постулатам протягом декількох днів. При цьому він може дивуватися самому собі, що так рано встає, не пропускає жодного тренування і може запросто відмовитися від улюбленого тістечка. Таким ось дивним чином працює людську підсвідомість. А через 21 день активної гіпнотерапії виробляються корисні звички, і якщо їх підтримувати (вже усвідомлено), то результати будуть закріплені і зайві кілограми більше не повернуться.

Мета гіпнозу:

 • максимально розслабити людини;
 • усунути стрес — саму часту причину компульсивного переїдання;
 • підвищити самооцінку;
 • сформувати позитивну мотивацію і позитивне ставлення до фізичних навантажень і обмеженням в їжі.

Так як область людського несвідомого донині залишається темною конячкою навіть для найкращих фахівців, схуднення під гіпнозом відбувається не завжди і не гарантовано на 100%. Причому у разі невдачі вам навряд чи пояснять, чому установки не спрацювали. Причинами можуть стати фізіологічні механізми набору зайвої ваги або ж непідвладність навіюванню.

Показання та протипоказання

Свідчення:

 • булімія;
 • компульсивное переїдання;
 • безконтрольний апетит;
 • напади голоду;
 • залежність від їжі на психологічному рівні;
 • гіподинамія, сидячий спосіб життя, офісна робота.

Причому гіпноз може бути використаний як для потужного схуднення (на 10-15 кг), так і для легкої корекції ваги (до 10 кг). В останньому випадку результати досягаються набагато швидше.

Дивіться також  Пілатес для схуднення: принципи, програми тренувань, основні вправи

Протипоказання:

 • епілепсія;
 • алкогольне або наркотичне сп’яніння;
 • шизофренія;
 • загострення соматичних захворювань;
 • прикордонний синдром;
 • підвищена температура тіла;
 • серйозні захворювання ЦНС.

Правда і міфи

Якщо гіпноз — настільки ефективна методика схуднення та поширена практика для лікування самих різних захворювань, то чому до нього ставляться з таким упередженням? У суспільстві склалися кілька міфів з негативним забарвленням, які легко розвінчуються.

Міф 1

Є думка, що установка «обмежити себе в їжі», дана під гіпнозом, здатна призвести до повної відсутності апетиту, тобто сприймається як наказ «не є взагалі». Однак підсвідомість набагато розумнішими і виконує тільки те, що йому навіяли. Втратити повний контроль над тілом після гіпнозу неможливо.

Міф 2

Є й такі, хто боїться, що під час сеансу можна втратити свідомість. Але як це можливо, якщо як раз з ним і відбувається вся робота? Достатньо один раз випробувати процедуру на собі, щоб зрозуміти, що в такі моменти людина повністю усвідомлює все, що відбувається.

Міф 3

Але найпоширеніший міф і великий страх багатьох людей — залишитися в стані гіпнозу назавжди. Абсолютно невиправданий, тому що для схуднення людина не вводиться в глибокий транс. Хоча навіть при ньому подібні випадки — величезна рідкість.

Щоб уникнути всіх цих страхів, потрібно вибрати справжнього професіонала з хорошою репутацією і багатим досвідом. Почитати про нього відгуки, отримати рекомендації. Якщо не довіряти людині, який буде працювати з вашою підсвідомістю, схуднення не бачити. Адже головне в цій методиці — упевненість в результаті і позитивний настрій.

Види

Гіпноз для зниження і корекції ваги може проводитися професіоналом або самим тим, хто худне, з використанням аудіозаписів або відеоматеріалів.

Професійний гіпноз може бути сценічним (основа — театральні трюки, для схуднення використовується вкрай рідко) і терапевтичним (для лікування хворобливих станів і навіювання певних установок). Останній підрозділяється ще на 2 групи.

Класичний

Гіпнотизер виконує певні маніпуляції — це можуть бути монотонні звуки або одноманітні рухи. Таким чином пацієнт вводиться в легкий транс, розслабляється. Після цього в його підсвідомість і закладаються потрібні установки. Вони сприймаються як єдино правильні, і протягом декількох днів людина без всяких страждань відмовляється від солодкого, легко і швидко прокидається на ранкову пробіжку і т. д.

Цікаве оману! Наважуючись на схуднення за допомогою гіпнозу, потрібно спочатку зрозуміти, що позбавляє від зайвих кілограмів не сам сеанс, а зміни в житті на основі прищеплених установок. Не потрібно вийшовши від фахівця відразу ж ставати на ваги. Він лише позбавляє від комплексів, підстьобує силу волі і змушує вірити в себе, а не зменшує обсяг вашої талії.

Еріксонівський

Один з найбільш відомих психотерапевтів XX століття Мілтон Еріксон запропонував кілька прийомів, щоб вводити пацієнта в стан трансу непомітно для нього самого. Жодного класичного сну тут немає. Худне продовжує вести бесіду з фахівцем, який під час розмови за допомогою эриксоновских технік (наприклад, інтонаційного виділення установок у вигляді ключових фраз або вживання метафор) змушує його підсвідомість сприймати тільки потрібну інформацію.

Для схуднення в рамках еріксонівської методики часто використовується самогіпноз на основі аудіозаписів. Це аутотренінг, дозволяє ставити перед собою певні цілі і послідовно домагатися їх. Він проводиться в домашній обстановці, але поступається за своєю ефективністю професійного.

Самогіпноз

Щоб добитися максимального і стійкого результату, краще звернутися до професіонала. Але для легкої корекції ваги, якщо раніше ви працювали з аутотренінгами, можна спробувати провести курс сеансів самостійно. Увійти в транс вийде не з першого разу, але поступово підсвідомість буде розслаблятися для засвоєння потрібної інформації.

Дивіться також  Пластівці для схуднення: калорійність і користь різних сортів, бренди, поради з приготування

Як проводити самостійний сеанс:

 • Одяг повинен бути вільним, щоб ніщо не стесняло кровотік.
 • Забезпечити максимальну тишу або запустити спеціальну релакс-музику (в залежності від того, яку методику гіпнозу використовуєте).
 • Зручно розташуватися у відкидному кріслі.
 • Під голову покласти ортопедичну подушку.
 • Розслабитися, звільнившись від всіх думок, але не затягувати цей момент. На це можна виділити більше 1 хвилини.
 • Закрити очі.
 • Якщо все зроблено правильно, на даному етапі в тілі повинно з’явитися відчуття дрімоти, але при цьому ви повинні розуміти все, що відбувається. В такому стані треба вимовити заздалегідь завчені афірмації. Це ті самі установки, які повинні впливати на підсвідомість і відкластися в ньому. Протягом 1 сеансу їх потрібно повторити від 3 до 10 разів, щоб вони запам’яталися.

  Мінус самогіпнозу не тільки в тому, що він може виявитися неефективним. Його головна небезпека в безграмотно сформульованих аффирмациях. Вони не повинні нести в собі негатив і критику, що руйнують психіку і не призводять до схудненню. Ось кілька прикладів правильних і неправильних установок:

  «Я не буду їсти шкідливі продукти» / «Я буду їсти лише корисні продукти»

  «Я товста» / «Я скоро схудну»

  «Я ненавиджу себе» / «Я люблю себе»

  У Мережі можна знайти багато грамотно складених афірмації для ефективного схуднення, які можна використовувати в рамках нлп. Тільки вибирайте їх ретельно.

  Фрази повинні проговорюватися чітко і повільно. Загальний час одного сеансу — близько півгодини. Після чого потрібно правильно вийти із стану трансу:

 • Усвідомити, що сеанс закінчено.
 • Відкрити очі.
 • Посидіти в розслабленому стані ще близько 30 сек.
 • Підвестися з крісла.
 • Потягнутися.
 • Встати.
 • Якщо все зроблено правильно, ніякого відчуття сонливості бути не повинно.

  Самогіпноз як спосіб схуднення можна використовувати щоденно до досягнення потрібного результату. Проте методика ефективна навіть у тому випадку, якщо звертатися до неї через день.

  Переваги домашніх сеансів очевидні: економія коштів, заняття можна влаштовувати в будь-який час, розслаблення під звуки власного голосу і на самоті відбувається набагато швидше. Але при відсутності впевненості в успіху заходу схуднення так і залишиться мрією.

  Допоміжні матеріали

  Встановлення вселяються не тільки голосом, а й за допомогою аудіозаписів і відеороликів. Вони розрізняються техніками, але в основі лежить один і той же принцип: афірмації проговорюються по кілька разів, щоб підсвідомість засвоїло і запам’ятала їх.

  Видеогипноз дозволяє домогтися результату, завдяки поєднанню кількох психологічних технік:

  • 25-й кадр;
  • символічні образи;
  • вбудований звукоряд;
  • нейролінгвістичне програмування.

  Відеоролики з установками на схуднення можна переглядати самостійно або в присутності спеціаліста.

  Вважається, що аудиогипноз найсильніший, так як не тільки впливає на підсвідомість, але здатний направляти в потрібне русло навіть фізіологічні процеси. Наприклад, прискорює жиросжигание і розганяє метаболізм (про його значущість для схуднення ми писали раніше). Це тільки наукове припущення, але на практиці схуднення з використанням аудіозаписів відбувається набагато швидше, ніж після звичайних сеансів або перегляду відеороликів.

  Огляд методик

  Існують різні методики, і сказати, який гіпноз краще, складно. Одним досить медитації в домашніх умовах, а інші входять в транс тільки під впливом сильного фахівця. Швидше за все, доведеться перепробувати різні техніки. Короткий огляд деяких з них дозволить вибрати ту, що ідеально підійде під ваші індивідуальні особливості.

  Нейрослим

  Досить сильний гіпноз, розроблений для застосування в домашніх умовах. Його творці — професійні психологи Микола Суровцев та Олег Гребенюк. Останній є ще й гипнотерапевтом. В основі — візуальний і звуковий ряд, що занурюють в транс і змінюють установки підсвідомості.

  В комплект входять:

  • шолом віртуальної реальності;
  • докладна ілюстрована інструкція;
  • програмне забезпечення для завантаження на смартфон.

  Шолом віртуальної реальності для схуднення з допомогою гіпнозу Нейрослим

  Що потрібно робити:

  Дивіться також  Спортивне харчування для схуднення: опис основних біодобавок та дієти
 • Знайти відокремлене місце.
 • Прийняти зручну позу (сісти в улюблене крісло або лягти в ліжко).
 • Надіти шолом.
 • Ні про що не думати.
 • Запустити програму.
 • Худне буде чути голос диктора, що повторює необхідні установки, і бачити на екрані відповідні видеообразы.

  Плюси програми: доступність, можливість практикувати гіпноз самостійно, відсутність побічних ефектів і протипоказань.

  Кольоротерапія

  Ще одна методика, доступна кожному в домашніх умовах, — це медитація на основі кольоротерапії. Як вважають вчені, перепрограмування підсвідомості на схуднення повинне протікати допомогою впливу зеленого кольору, який знімає стрес, підвищує самооцінку, дарує душевний комфорт і заспокоєння.

  Методика колірного гіпнозу є однією з найпростіших. Що потрібно зробити:

 • За півгодини до сну не думати ні про що, крім схуднення: знайти для себе мотивацію (у цьому вам допоможе наша попередня стаття), мріяти про свою струнку фігуру, складати програму зниження ваги, шукати дієти і плани тренувань і т. д.
 • Після того, як лягли в ліжко, максимально розслабитися і постаратися позбавитися від всіх думок.
 • Закрити очі.
 • Подати зелений луг, зелені дерева навколо і майже фізично відчути аромат трав і свіже, чисте повітря.
 • Насолоджуватися цієї картинкою, повністю відмовившись від реальності, протягом 10 хвилин.
 • Заснути.
 • Як стверджують фахівці, така зелена медитація — дуже ефективний гіпноз, змушує підсвідомість працювати над схудненням протягом всього наступного дня. Згідно відгуками, люди після таких картинок легше встають вранці на пробіжку і без проблем переносять дієти.

  Методика Андрія Ракицького

  Андрій Ракицький — відомий гіпнолог, розробив авторську методику схуднення. Він програмує підсвідомість на:

  • зменшення апетиту;
  • насичення маленькими порціями;
  • поліпшення травлення;
  • прискорення метаболізму.

  Його сеанси припускають роботу з підсвідомістю на трьох етапах.

  Етап 1 — активація

  У стані трансу людині дається первинна установка на схуднення. Для цього потрібно щодня переглядати певний відеоролик. Ракицький стверджує, що його гіпноз працює на фізіологічному рівні, і вже на першому етапі в організмі запускаються процеси жіросжіганія і придушення апетиту.

  Етап 2 — стабілізація

  До цього етапу можна переходити тільки після зниження ваги на 2-3 кг, щоб закріпити отримані результати і рухатися далі. Сам Ракицький називає це обнуленням, так як схуднення починається з нового старту і свіжого відеоролика.

  Етап 3 — фініш

  Фінішний етап вважається найсильнішим у всій програмі, коли відбувається схуднення до мінус 10 кг, але ця частина видеометодики Ракицького є платною. Як саме вона діє — таємниця за сімома печатками.

  Відразу варто обмовитися, що багато медики називають Ракицького шарлатаном, тому що область впливу гіпнозу — лише підсвідомість, і він ніяк не може працювати з фізіологією. Враховуючи вартість його розробок і масу негативних відгуків можливо буде краще пустити ці кошти на «живі» сеанси у професіонала.

  Гіпноз по системі Семенова

  Сергій Петрович Семенов — клінічний психолог, нарколог, психотерапевт, голкорефлексотерапевт і гіпнолог в одній особі. Застосовує свою систему для схуднення з 1980 року. Називається вона «Аутогенне Перепрограмування». Замовляючи програму для проведення домашнього гіпнозу, ви купуєте:

  • базовий сеанс;
  • матеріали з рекомендаціями;
  • програму харчування;
  • консультативну підтримку фахівців центру С. П. Семенова.

  Обіцяні результати:

  • відмова від шкідливої і висококалорійної їжі;
  • безпечна швидкість схуднення — від 3 до 5 кг за місяць;
  • стан енергобалансу після досягнення необхідного результату для його збереження;
  • невимушене, легке ведення здорового способу життя.

  Висновок

  Метод гіпнозу є дієвим і найчастіше призводить до наміченої мети після повного курсу сеансів. Проте звертатися до нього багато бояться через втручання в підкірку свідомості. Наявність протипоказань, непередбачуваність кінцевого результату щодо душевної рівноваги та залежність успіху від професіоналізму спеціаліста — все це змушує сто раз подумати, перш ніж вирішуватися на подібні експерименти.

  Читайте також: «Огляд найбільш ефективних способів схуднення».