Грижа поперекового відділу хребта: лікування вправами Бубновського

 

 

Грижа — одне з найпоширеніших хірургічних захворювань. Вона може діагностуватися у всіх незалежно від статі і віку, мати різні форми і розміри. Хребетна грижа — дуже часто зустрічається захворювання опорно-рухового апарату. Хоча не всі прояви недуги відносяться до небезпечних, хвороба значно знижує якість життя і може призвести до інвалідності. Добре зарекомендувало себе лікування грижі хребта за методом Бубновського, в якому особлива увага приділяється спеціальним вправам.

Хребетна грижа: види

Хребетні грижі класифікуються за їх локації:

  • Шийного відділу (близько 4% випадків). Проявляється болем у шиї, що переходить в плечі і руки. Також пацієнти скаржаться на головні болі, запаморочення, немеющие пальці рук, підвищений тиск.
  • Грудного відділу (31%). Провокує постійні болі в грудях. Також зазвичай спостерігається викривлення хребта.
  • Поперекового відділу (65%). Найбільш поширений вид гриж. Проявляється болями в попереку, які посилюються при різких рухах і навантаженнях. Біль може віддавати в гомілці, сідниці, задню поверхню стегон. Можуть терпнути ноги, знижується рівень чутливості. У важких випадках наслідком може стати параліч.

Також грижі бувають первинними і вторинними. Первинні є результатами травм і навантажень у людей, хребет яких спочатку здоровий. Вторинні ж — це наслідок патологічних змін, які розвиваються в міжхребцевих дисках, стають причиною всихання останніх і руйнування оболонок.

Грижу поперекового відділу є ліпоми (доброякісної жирової пухлини). Вона утворюється в міжхребцевого диска і провокує зміщення пульпозного ядра, яке знаходиться в фіброзному кільці хребта.

Досить часто діагностуються саме попереково-крижові грижі. Вони є болючими, заважають свободі рухів, провокують тимчасову втрату працездатності, а в найгірших випадках — важку форму інвалідності.

Дивіться також  Гімнастика при грижі попереково-крижового відділу хребта в домашніх умовах - кращі вправи