Харчування на сушці для чоловіків: раціон для спортивного тіла

Сушка тіла – популярна в спорті програма, яка спрямована на те, щоб спалити жир, зробивши тулуб рельєфним і зберігши при цьому м’язи. Сушка включає в себе дієту і регулярні тренування. Харчування на сушці для чоловіків припускає мінімальну кількість в раціоні вуглеводів. Вони зовсім не виключаються, але серйозно обмежуються. Тому сушка є дуже відповідальним процесом, і важливо дотримуватися всі її правила, щоб не нашкодити собі. Приступати до неї можна лише в тому випадку, якщо людина займається спортом і вже має достатню кількість опрацьованих м’язів. Розглянемо докладніше, яким має бути харчування при сушінні тіла для чоловіків.

Харчування на сушці для чоловіків: загальні принципи

Хоча харчування під час сушіння для чоловіків повинно розроблятися індивідуально, існують загальні принципи, яких потрібно дотримуватися завжди. Спочатку поговоримо про калорійності. Навіть при відсутності зайвої ваги вона повинна бути на 400-500 ккал менше витрати енергії на добу. Калорійність потрібно знижувати поступово – на 10-15% щотижня. Головне – щоб ви витрачали більше енергії, ніж отримуєте.

Втрачати вагу потрібно поступово – надто різке схуднення може нашкодити здоров’ю і спровокувати зворотний ефект, тільки уповільнивши метаболізм.

Основні принципи, на яких будуватиметься раціон харчування для сушіння тіла для чоловіків, будуть наступними:

  • Зниження калорійності раціону відбувається за рахунок обмеження швидких вуглеводів і тваринних жирів.
  • Жири не можна виключати з раціону повністю. Їх масова частка в раціоні повинна становити 10-20%. Жирні кислоти потрібні для того, щоб організм міг нормально функціонувати.
  • Кількість вуглеводів потрібно поступово знижувати, але теж не можна виключати зовсім. Вони необхідні, щоб організм міг справлятися з покладеними на нього навантаженнями. При сушінні в раціоні будуть тільки складні вуглеводи, які містяться в кашах, макарони твердих сортів, фруктах, овочах і зелені.
  • Основою раціону при сушінні будуть білки. Вони є основними компонентами для побудови м’язів. При нестачі їх м’язова маса може йти разом з жиром.
  • Програма харчування на сушку для чоловіків не буде ефективною без регулярних тренувань. Важливо займатися не рідше 3-4 разів на тиждень, поєднуючи кардіотренування з силовими.
  • Основна частина вуглеводів повинна вживатися в першій половині дня.
  • Харчуватися потрібно дрібно – невеликими порціями 5-6 разів на день. Це допомагає запобігти почуття голоду і прискорити роботу обміну речовин.
  • Не їжте за пару годин до і через півтори години після тренування. В даному випадку організм буде спалювати саме жир, а не надійшли з їжею калорії. Винятком є лише спеціальне спортивне харчування.
Дивіться також  Які м'язи працюють при бігу, як вони задіяні

Вживається об’єм рідини при сушінні відіграє величезну роль. Нестача води стає причиною уповільнення метаболізму. Пити її потрібно в кількості не менш ніж 2-2,5 літра. Мова йде саме про чистої питної води. Можна пити її як до, так і після і під час тренування. Не допускайте спраги, оскільки це вже перша ознака зневоднення.