Як змусити себе займатися спортом і схуднути

Струнка, красива і підтягнута фігура – мрія багатьох людей. На жаль, для великої кількості людей вона так і залишається мрією. Що їм заважає? Лінь, відсутність мотивації, відкладання «на завтра». Насправді схуднути дуже просто, і для цього не обов’язково постійно голодувати і виснажувати себе до знемоги. Досить регулярних посильних тренувань і корекції раціону. Звучить просто, але коли доходить до справи, для багатьох це стає справжньою проблемою. Не всі розуміють, як змусити себе займатися спортом і худнути. Насправді нічого складного в цьому немає, але потрібна робота над собою. В тому числі і психологічна.

Особливості психології схуднення

Якщо ви ще не знаєте, як змусити себе займатися собою і спортом, то, можливо, ви не розумієте, навіщо насправді це вам потрібно. Психологи радять розділити цей процес на кілька етапів:

  • Переглянете і змініть своє ставлення до проблеми. Якщо раніше ви намагалися змусити себе худнути, то тепер спробуйте поглянути на цю проблему під іншим кутом. Від процесу приведення себе у форму потрібно отримувати задоволення, відчувати себе комфортно. В цьому немає нічого складного – все залежить більшою мірою від ваших переконань. Важливо не насилувати себе, а формувати нові звички поступово.
  • Визначте причину, по якій ви хочете схуднути. Задайте собі це питання і постарайтеся відповісти на нього. Хочете отримувати задоволення, коли дивитеся на себе в дзеркало? Носити красиву обтягуючий одяг? Відчувати себе краще і позбутися від ряду проблем зі здоров’ям, пов’язаних з повнотою? Втомилися від насмішок в бік повних людей? Відмінно, запам’ятайте цю причину і тримайте її в голові протягом всього подальшого процесу схуднення.
  • Замініть старі звички новими. Ваші нові звички повинні бути корисними і поєднуватися з вашим прагненням. Якщо ви вже налаштували себе на результат і готові відмовитися від колишніх неправильних поглядів, надалі вам повинно бути легко. Наприклад, якщо ви звикли щільно вечеряти, але відмовитеся від цієї звички на користь легкого білкового вечірнього перекусу, і будете бачити вранці мінус 200 грам на вагах, це вже відмінний стимул рухатися далі і не зупинятися.
  • У моменти, коли вам хочеться здатися, пам’ятайте про свою мотивацію і вже досягнутих результатах.
Дивіться також  Кращі вправи і гімнастика для спини при болях у попереку

Відмінний варіант — худнути з кимось разом. Якщо у вашому оточенні немає людей, що переслідують ту ж мету, можна знайти спільників через інтернет, на форумах або в групах, присвячених схудненню.

Не варто засмучуватися, навіть якщо щось іде не за планом. Просто продовжуйте дотримуватися своїх нових звичок, і вже скоро відображення в дзеркалі буде вас неймовірно радувати.