Хатха-йога для початківців: відео уроки, перші пози

Хатха йога – це досить популярний напрям класичної йоги, яке стало основою для багатьох сучасних напрямів. Слово «хатха» складається з двох санскритських коренів: «ха» — сонце, і «тха» — місяць. Також існує інша думка, згідно з якою «хатха» означає «наповнений силою». Хатха йога для початківців – відмінний спосіб знайти душевну гармонію. Але потрібно знати, що вона собою являє і з чого почати.

Історія та зміст практики

Хатха йога з’явилася в 16 столітті і, по суті, саме вона представляє собою те, що ми знаємо як просто йогу. Інші ж напрямки більшою мірою являють собою не фізичні практики, а вчення філософського характеру. Першим майстром напряму вважається Сватварма, що жив в Індії в 15-16 століттях і створив роботу, що описує основні принципи йоги — «Хатха-йога-прадипику»

Хатха-йога розглядає людину як енергетичної системи. В його тілі по 13 каналах циркулює 10 видів енергії. Суть же практики в тому, щоб навчитися ними керувати. Система включає в себе три елементи:

  • йогічні пози – асани;
  • дихальні вправи – пранаями;
  • медитації.

Вправи хатха йога для початківців і не тільки спрямовані на організм загалом. Практика допомагає уповільнити процеси старіння, поліпшити еластичність м’язів, розслабити організм і опрацювати всі м’язи. І, звичайно, вона дає можливість схуднути і поліпшити фігуру.

Перед тим як починати займатися йогою, потрібно зрозуміти, що вона являє собою своєрідний спосіб змінити себе. Діючи на всі системи, застосовуючи зв’язок між душею і тілом, ми можемо змінити ряд процесів і перебудувати свою психіку, впливати на яку зазвичай дуже важко. Фізична оболонка – це відображення внутрішнього світу людини. При усуненні проблем фізичного характеру усуваються і проблеми ефірні, опрацьовується система чакр людини.

Дивіться також  Найефективніші вправи для пружних грудей - пружність м'язів для жінок

Відео уроки хатха йоги для початківців знайти в мережі досить просто. Система, як ми зрозуміли, включає в себе три елементи: асани – пози йоги, пранаяма – дихальні вправи, а також медитації. На людському тілі є марма – особливо чутливі зони, пошкодження яких призведе до порушення циркуляції енергій, що може спровокувати важкі захворювання, аж до летального результату. Найважливіші марма – це ступні, коліна, гомілки, стегна, живіт, грудна клітка, сонячне сплетіння, кисті, плечі і передпліччя, спина, шия, потилиця, очі, щелепи, маківка. У процесі занять концентрація повинна бути максимальною саме на цих ділянках. При хворобливих відчуттях їх важливо розслабляти. Грає значиму роль правильне дихання, яке дасть можливість поступово позбутися всіх негативних відчуттів.

Система включає в себе ряд відомих статичних і динамічних асан, спрямованих на вдосконалення тіла. Це всілякі розтягування, скручування, стійки на руках, на голові – в цьому і полягає хатха-йога. Варто враховувати, що пранаями не можуть бути розпочато, поки ви не освоїте асани. Також не потрібно розпочинати медитувати, поки ви не виробили техніку дихання.

Хатха-йога вважається ефективною і для новачків, і для професіоналів. Вона допомагає очистити і розум, і тіло. Хатха йога для початківців, відео якої допоможуть зрозуміти, що вона собою представляє, — це набагато більше, ніж просто фізична активність. Вона дасть можливість не тільки поліпшити зовнішність, але і нормалізувати свій психічний стан.

Користь хатха-йоги величезна, але в деяких випадках практикувати її не рекомендується. З протипоказань виділяються захворювання крові, серйозні черепно-мозкові травми, розлади психіки, ушкодження хребта, хвороби серця, інфекційні захворювання, наявність злоякісних новоутворень.