Як качати косі м’язи живота: вправи для преса чоловікові

Про плоскому підтягнутому животі мріє, мабуть, кожна жінка. А ось чоловікам однієї підтягнутості недостатньо – їх приваблює рельєф. Тому для багатьох представників сильної статі накачати косі м’язи живота і сформувати горезвісні «кубики» – питання принципу. Але далеко не кожен з них знає, як працювати з м’язами живота правильно, щоб заняття принесли максимум ефекту.

На допомогу нашим улюбленим чоловікам – ця стаття. Сьогодні ми поговоримо про те, як прокачати косі м’язи живота, проведемо невеликий анатомічний екскурс, а також поділимося найкращими вправами на косі м’язи. Сідайте зручніше — починаємо!

Як качати косі м’язи живота: підготовка

Спочатку – кілька слів про анатомію, для тих, хто тільки починає свій спортивний шлях і не володіє ніякою інформацією. Запам’ятайте, що в зоні живота у нас розташовані:

  • Прямі м’язи – являють собою велику групу м’язів від ребер до лобка.
  • Косі м’язи – бувають внутрішніми і зовнішніми. Внутрішні косі м’язи розгледіти неможливо. За формування силуету відповідають зовнішні – їх добре можна розгледіти на тілах професійних бодібілдерів – вони “оперізують” талію від грудини до низу живота.
  • Поперечні м’язи – пролягають глибоко, прямо під прямими і косими, являють собою своєрідний пояс навколо талії.

Про те, як працювати з прямими і поперечними м’язами, ми обов’язково поговоримо іншим разом. Тема нашої сьогоднішньої розмови – як накачати косі м’язи живота. І в цьому питанні не обійтися без ретельної підготовки.

Отже, перш, ніж перейти до вправ на косі м’язи живота, необхідно виконати кілька простих рекомендацій:

  • Останній прийом їжі – приблизно за пару годин до тренування. Але займатися на порожній шлунок – теж не найкраще рішення. Ідеально – перекусити за дві години до майбутніх занять.
  • Щільно їсти відразу після тренування – теж не дуже корисно. Варто почекати хоча б тридцять хвилин – і тільки після цього обідати. Якщо терпіти зовсім несила, перекусіть яблуком або бананом.
  • Незалежно від місця тренування – вдома або в залі – не забувайте про розминку. Так ви зможете активізувати кровообіг і підготувати зв’язки і м’язи до майбутнього навантаження. Варіантів розминки кілька побігати на доріжці, покрутити педалі на велосипеді, зробити нахили і повороти корпуса. 5-10 хвилин розминки – і можна приступати до вправ на косі м’язи преса.
Дивіться також  Кращі вправи для зміцнення м'язів спини і хребта в домашніх умовах

Отже, як прокачати косі м’язи преса? Головне – пам’ятати про те, що під час будь-яких вправ волокна м’язів розтягуються і напружуються. Якщо ви цього не відчуваєте, значить, вправа виконується неправильно. При цьому слід знати, що під час вправ косі м’язи преса розтягуються не дуже добре, тому будуть швидко втомлюватися. Але не панікуйте – подібна реакція нормальна.