Розминка перед тренуванням в тренажерному залі для дівчат і чоловіків

Будь-який спортсмен знає, що правильно виконана розминка – це один з важливих запорук успішної і результативної тренування. Впливає вона не тільки ефективність, але й на безпеку заняття, оскільки дозволяє регулювати навантаження і забезпечує краще відновлення після занять. Незважаючи на те, що цей етап ігнорують багато спортсменів, особливо новачки, розминка перед тренуванням в тренажерному залі потрібна. І нижче ми розглянемо, в чому ж її значимість, і як правильно її виконувати.

Навіщо потрібна розминка

Починати тренування відразу з виконання основних вправ, ігноруючи розминку – вкрай невірний підхід. Розминка перед заняттями в тренажерному залі є дуже важливим елементом тренувальної програми. Вона допомагає підготувати організм до майбутніх навантажень, тим самим впливаючи на результативність і ефективність заняття.

Нерідко від людини, що займається в тренажерному залі, можна почути думку, що розминка – марна трата часу. В основному пояснюють такий підхід тим, що розминка не призводить ні до схуднення, ні нарощуванню м’язової маси. Але тут справа трохи в іншому. Правильна розминка допомагає організму набратися сил, які потрібні для збільшення мускулатури або ж для виконання вправи для спалювання зайвого жиру.

Вправи, які включає в себе розминка в тренажерному залі, направлені на вирішення наступних завдань:

  • допомагає підготувати до навантажень м’язову і кісткову системи, всі органи в організмі, які будуть використовуватися при тренуваннях.
  • діє, як аеробне навантаження, допомагає наситити м’язи кров’ю і киснем;
  • розширює капіляри, покращує пульс, готує до навантажень на серцево-судинну систему;
  • значно знижує ризики травм при заняттях на тренажерах або при роботі з великими вагами;
  • допомагає забезпечити додатковий викид тестостерону та адреналіну;
  • покращує тонус нервової системи;
  • прискорює процеси метаболізму в клітинах;
  • покращує рухливість суглобів і процеси передачі нервових імпульсів;
  • дає спортсмену можливість краще сконцентруватись на тренуванні.
Дивіться також  Програма присідань на місяць: таблиця тренувань

Правильна розминка перед тренажерним залом допомагає спортсменові досягти мети, яку він пере собою ставить. Якщо ми говоримо про силовий тренуванні, то правильне настрій і підготовка організму допоможуть краще працювати з великими вагами, виконувати вправи, максимально їм віддаючись. Велика роль розминок вправи і при фітнесі. Вони допомагають поліпшити гнучкість і спритність, роблять ваші рухи більш впевненими.