Чи можна качати прес при місячних і коли не можна

Кожна дівчина кожен місяць проходить через неприємні відчуття, які спровоковані менструаціями. Це больові відчуття внизу живота, дискомфорт і загальна слабкість. А ще це ряд заборон на ті речі, які ми звикли виконувати щодня, наприклад, це стосується занять спортом. Кожна дівчина, яка відвідує фітнес-клуби або займається в домашніх умовах, щомісяця змушена ставити собі питання про те, чи можна продовжувати свої заняття під час місячних. Хтось відчуває себе в цей час нормально, і не проти продовжити тренування, а в інших менструація дуже болюча, і щось робити в принципі важко, навіть при всьому бажанні. Як би там не було, потрібно розібратися з тим, чи можна качати прес під час місячних. Чому відповідь на це питання може бути позитивним, а чому – негативним.

Спорт і критичні дні

Відповідь на питання про те, чи можна качати прес при місячних, буде залежати від того, як ви себе відчуваєте. Хоча і тут не все так просто. Якщо у вас не болить живіт і відсутній всякий дискомфорт, це теж не завжди зелене світло для занять активним спортом. У медалі в даному випадку дві сторони.

Буває так, що жінці в критичні дні так погано, що вона ледве встає з ліжка, і одна думка про фізичних навантаженнях викликає у неї паніку. Тоді ні в якому разі не можна гвалтувати свій організм. Краще просто відпочити, інакше ви не отримаєте нічого, крім величезного додаткового дискомфорту Абсолютними протипоказаннями до фізичної активності при місячних є такі фактори:

 • Якщо лікар забороняє займатися спортом при критичних днях в силу тих або інших проблем зі здоров’ям.
 • Якщо місячні супроводжуються нестерпним болем, запамороченням, сильними виділеннями і великою тривалістю (більше 7 днів).
Дивіться також  Вправи для розтяжки всього тіла: комплекс для домашніх умов

Якщо ж самопочуття жінки нормальний, то в принципі їй можна качати прес під час місячних. Це не тільки не заборонено, але й може надати сприятливий вплив на перебіг менструації. В цьому випадку немає сенсу відмовляти собі в задоволенні позайматися спортом, адже місячні – це не захворювання, а цілком природне фізіологічне стан для жінки.

Особливості занять спортом при місячних

Зазвичай найбільш проблемними є перші дні місячних. Вони супроводжуються рясними виділеннями, іноді – явним погіршенням самопочуття. Фахівці рекомендують навіть тим, хто відчуває себе нормально, в цей час утриматися від занять, спрямованих на опрацювання м’язів нижнього преса. Якщо ви не похитав їх пару днів, з вами нічого не трапиться, але ви серйозно знизити ризик розвитку ендометріозу. Це одна з причин, чому не можна качати прес під час місячних. Взагалі в перші 2-3 дні рекомендується не навантажувати м’язи живота. Краще приділити цей час легким кардиотренировкам, таким як біг підтюпцем. Ось які поради дають фахівці щодо фізичної активності в критичні дні:

 • Віддавайте перевагу вправам, які спрямовані на верхні м’язи живота і косі м’язи.
 • Темп повинен бути стабільним, не підвищуйте темп і складність своїх занять.
 • Дуже важливо прислухатися до організму. Якщо у процесі занять ви відчули, що виділення стали сильнішими, а самопочуття погіршилося, закінчуйте займатися.
 • Вибір одягу для занять спортом важливе завжди, але при місячних це особливо важливо. Вони зазвичай супроводжуються підвищенням потовиділення, тому важливо, щоб ваша спортивна одяг була зроблена з натуральних матеріалів і була зручною.

Медики і тренера попереджають, що при менструаціях показники гемоглобіну та еритроцитів знижуються з причини втрати крові. Зважаючи на це, наша витривалість падає в кілька разів. Тому важливо знизити навантаження, причому це стосується не тільки вправ на прес, але і спорту в принципі.

Дивіться також  Найефективніші вправи для пружних грудей - пружність м'язів для жінок

Як вже говорилося, при менструації дозволено робити вправи на верхній прес і косі м’язи. А ось з опрацюванням нижнього преса і всілякими підйомами ніг варто почекати, щоб не нашкодити собі.

Які вправи на прес можна виконувати під час місячних?

При відсутності протипоказань і нормальному самопочутті можна качати прес при місячних, але важливо обмежитися тільки тими вправами, які безпечні в цей період. До них відносяться наступні:

 • Базова вправа. Прийміть горизонтальне положення, ноги зігніть в колінах, руки заведіть за голову. На кожен другий рахунок потрібно піднімати верхню частину тулуба, щоб прокачати верхню частину живота. Не перестарайтеся – достатньо лише відривати від підлоги лопатки.
 • Вправа для косих м’язів живота. Вихідне положення таке ж, як і в попередній вправі. Піднімаючи тулуб, ви повинні лівою рукою доторкнутися до коліна з протилежного боку.
 • Вправа без підйому тіла. Потрібно лягти на спину, ноги зігнути в колінах (посуньте стопи ближче до сідниць), руки витягнути уздовж тіла. Пальцями рук доторкніться до щиколоток, тренуючи косі м’язи живота.

Ці вправи є безпечними навіть при критичних днях. Більш того, вони можуть допомогти полегшити біль і загальний фізичний стан при місячних і надати благотворний вплив на наше жіноче здоров’я.

Корисні поради фахівців

По суті, не існує однозначної відповіді на питання про те, чи можна качати прес під час місячних, адже все залежить від індивідуальних особливостей організму, самопочуття жінки і техніки виконання вправ. Але всі фахівці сходяться на тому, що обов’язково потрібно виконувати наступні правила:

 • Не можна робити вправи, при яких ноги потрібно піднімати вище пупка.
 • Надмірне навантаження може тільки погіршити ваш стан у цей непростий період.
 • Якщо ви будете займатися регулярно і помірно, це допоможе полегшити і протягом менструації, і передменструальний синдром, який для багатьох жінок стає справжнім пеклом. Нескладні вправи на прес діють подібно таблетці, допомагаючи знизити больові відчуття.
 • Кількість виділень при заняттях може трохи збільшити кількість виділень, проте загальна тривалість місячних може знизитися.
Дивіться також  Вправи для зовнішньої сторони стегна, дивитися відео. Онлайн вправи для бічної поверхні стегна.

Дуже важливо дотримання гігієни. Регулярно приймайте душ, носіть хорошу спортивний одяг та якісне білизна. Це допоможе підтримати здоров’я статевої системи і попередити низку проблем.

Якщо ви будете прислухатися до свого організму, паралельно дотримуючись поради медичних фахівців і спортсменів, то зможете займатися спортом без шкоди своєму здоров’ю, а тільки з користю. Головне – не перестаратися з навантаженням, адже в період критичних днів наш організм дуже вразливий.

Відео-тренування під час місячних