Як позбутися від розтяжок на тілі в домашніх умовах і чи можна це зробити

Розтяжки або стриї являють собою результати деформації шкіри через її виснаження. Проявляються вони як рубці невеликого розміру, колір яких може бути як білим, так і насиченим червоно-фіолетовим. Особливо розтяжки турбують жінок. Хоча ніяких фізіологічних незручностей вони не завдають, зовнішній вигляд шкіри з-за них сильно страждає. Як позбутися від розтяжок на тілі в домашніх умовах і чи можливо це – питання, яке цікавить багатьох. Спробуємо розібратися.

Причини появи розтяжок

Стрії є наслідками мікротравм клітковини, що знаходиться під шкірою, і безпосередньо шкірного покриву. В основному вони з’являються на ділянках, де шкіра найбільше схильна до розтягування і схильна до накопичення жирових відкладень. Це живіт, стегна, сідниці і груди.

Перед тим як намагатися позбутися від розтяжок, потрібно зрозуміти, чому вони з’явилися. Існує кілька основних причин їх виникнення:

  • Зростання молодого організму. У підлітковому віці організм активно зростає, причому кістки ростуть активніше, ніж м’язи. Через це шкіра «рветься» і самосшивается, що провокує розтяжки.
  • Швидкий скидання або набір ваги. При швидкому схудненні спалюються жирові відкладення дуже активно, і шкіра, яка була розтягнута, втрачає об’єм, тріскається і заламується. Якщо ж людина швидко набирає вагу, то жирова тканина відразу відкладається під шкірою, та не встигає тягнутися і рветься.
  • Вагітність. У цей період організм майбутньої мами піддається активному припливу гормону прогестерону, сполучна тканина змінює склад, шкіра стоншується. Збільшуючись у розмірах, живіт і груди піддаються сильним розтягувань.
  • Неправильне харчування. Якщо організм не отримує достатньої кількості білка, то ви можете побачити у себе на тілі розтяжки навіть без різких коливань ваги. Білок є будівельним матеріалом для еластину і колагену. Якщо в його організмі недостатньо, то шкіра погано стягується й розтягується. Недолік еластичності приводить до утворення стрий.
  • Зневоднення організму. Якщо людина не вживає стільки води, скільки йому потрібно, то зсередини шкіра стає сухою. При нестачі вологи в цьому випадку не допоможуть ніякі зволожуючі креми. З часом шкіра втрачає еластичність, і причиною розтяжок можуть стати самі банальні звичні рухи. Тому пийте достатньо.
  • Спадковий фактор. У спадщину ми отримуємо не розтяжки, а шкіру з поганою еластичністю, схильність до них. Тому жінки, у яких мами мають розтяжки, повинні заздалегідь почати піклуватися про їх профілактики – це простіше, ніж потім боротися з уже з’явилися рубцями.
  • Проблеми зі здоров’ям. Крім усього іншого, потрібно врахувати, що розтяжки можуть бути наслідком порушення функції надниркових залоз, ендокринних захворювань. Якщо явних причин їх появи немає, є сенс проконсультуватися з фахівцем.
Дивіться також  Як правильно вибрати килимок для йоги: види, розміри, кращі моделі

Також розтяжки можуть бути побічним ефектом прийому певних медикаментів. І це одна з небагатьох причин, за якими займатися самолікуванням – це шкідливо і небезпечно.