Низькокалорійні продукти для схуднення: рейтинг, таблиці, рецепти страв

Чим корисні низькокалорійні продукти для схуднення і як вони можуть нашкодити. Вибираємо кращі з них в рейтингу і таблицях. Вчимося готувати низькокалорійні страви. Мріючи схуднути і змінюючи з цією метою свій раціон, більшість людей намагаються використати в першу чергу низькокалорійні продукти.

Чим корисні низькокалорійні продукти для схуднення і як вони можуть нашкодити. Вибираємо кращі з них в рейтингу і таблицях. Вчимося готувати низькокалорійні страви.

Мріючи схуднути і змінюючи з цією метою свій раціон, більшість людей намагаються використати в першу чергу низькокалорійні продукти. Це правильно, але мало хто розуміє який вплив вони мають на організм. Не потрібно вважати таку інформацію зайвою, бо вона допоможе уникнути типових помилок при організації харчування.

Користь і шкода

Калорійність — це енергія, яку одержує людина, з’ївши той чи інший продукт. Витрачає він її на фізичну або інтелектуальну активність і на підтримання життєдіяльності організму. Вона необхідна не тільки для того, щоб ми могли бути веселими, розумними і бадьорими протягом дня. З її допомогою здійснюються такі важливі процеси, як ріст, поділ і відновлення клітин, циркуляція крові, травлення, скорочення серця і т. д.

Однак найчастіше людина витрачає значно менше того, що отримує. За один тільки щільний обід можна вжити до 800 ккал. А при малорухливому способі життя таку кількість витрачається за цілий день. А адже ще є сніданок, вечеря, перекуси і нічні посиденьки на кухні. Усе, що не витрачено, йде в жирові депо. Так набирається зайва вага і на тілі з’являються складки, відвислий живіт, целюліт.

Тому так важливо, складаючи новий раціон для схуднення, включати в нього переважно низькокалорійні продукти. На обід з’їсти не жирний борщ на свинині (200 ккал), а холодний борщ (50 ккал), не картоплю фрі (майже 300 ккал), а картопляне пюре (80 ккал) і т. д. Таке суттєве зменшення добової калорійності сприятиме нестачу енергії. Організму доведеться добувати її з тих жирових депо, які він робив до цього. Результат — зниження ваги.

Дивіться також  Як схуднути на 15 кг: кращі дієти, вправи і препарати

Проте скрізь гарна золота середина, і низькокалорійних продуктів це теж стосується. Вони можуть завдати шкоди здоров’ю. Надмірне зниження добової калорійності загрожує:

  • млявим станом;
  • сонливістю;
  • зниженням працездатності;
  • швидкою стомлюваністю;
  • головним болем;
  • втратою м’язової активності;
  • у жінок — порушення менструального циклу;
  • авітамінозом і анемією.

Це далеко не всі наслідки надмірного захоплення низькокалорійними продуктами. Воно може призвести до уповільнення та неповноцінної роботі практично всіх систем організму, яким катастрофічно не вистачатиме енергії. Найнебезпечніше — гормональний збій. Він може сповільнити процес схуднення і привести до нового набору ваги, незважаючи на низькокалорійний раціон. Для його нормалізації потім доведеться проходити тривалий курс лікування.

Який вихід? При складанні меню для схуднення не потрібно орієнтуватися виключно на низькокалорійні продукти. В раціон потрібно включати й інші корисні, але більш насичені вуглеводами і жирами, щоб харчування було збалансованим. Це вбереже здоров’я від проблем. А щоб запустити процес жиросжигания і зниження ваги, необхідно зменшити розмір порцій. Приблизна добова калорійність у цьому випадку не повинна перевищувати 1 200 ккал для жінок та 1 500 — для чоловіків. Це усереднені показники без обліку рухової активності та інших індивідуальних параметрів. Більш точно підрахувати свою добову норму калорій допоможе наш окремий огляд.