Як прибрати підшкірний жир з живота і надовго позбутися

Підшкірний жир на животі у великих кількостях псує не тільки фігуру, але і здоров’я. Багато факторів нашого сучасного життя призводять до його накопиченню, і потрібно знати, як впоратися з цією проблемою. Зробити це можна, якщо підійти до питання комплексно і багато в чому скорегувати свій спосіб життя.

Причини появи жиру на животі

Людський організм є складною системою, яка працює злагоджено, і все в ній для чогось потрібно. Це стосується і жиру. Його наявність – цілком нормальне явище, у якого є важливі функції. Це запаси, які організм накопичує на випадок стресу. Якщо організм відчуває голод, він буде використовувати жир як резерв. Крім того, він виконує захисні функції, уберігаючи їх від різних пошкоджень. Однак якщо жиру в організмі занадто багато, він провокує не тільки погіршення фігури, але і різні проблеми зі здоров’ям: порушення в роботі внутрішніх органів, судин, підвищення ризику різних захворювань. Тому важливо заздалегідь визначити наявність зайвих відкладень і почати працювати над тим, як позбутися від підшкірного жиру на животі.

Трохи про те, як визначити відсоток жиру в організмі. Потрібно врахувати, що у жінок відсоток жирових клітин завжди вище, так як скелет у них більш мініатюрний, і йому потрібно більше захисту. Крім того, жінкам запаси потрібні ще й для того, щоб виносити і народити дитину. Тому прибрати підшкірний жир з живота дівчині може бути складніше, ніж чоловікові.

Для чоловіків нормальний відсоток жиру складає 10-15%. Для жінок – 17-22%. Якщо цей показник більше, варто замислитися про свою фізичну форму. Для визначення відсотка жиру можна використовувати спеціальний онлайн-калькулятор, який розрахує все сам на основі введених вами даних. Також можна використовувати спеціальні прилади і ваги, або ж пройти обстеження, які точно визначать необхідні показники.

Дивіться також  Як схуднути на 2 кг: 8 способів з покроковим планом дій

В організмі поряд з підшкірним жиром також існує внутрішній, званий вісцеральним або абдомінальним. Він знаходиться безпосередньо біля внутрішніх органів, забезпечуючи їх захист. При надлишку цього жиру органи і системи можуть працювати гірше. Його оптимальне кількість має становити не більше 10-15% від всіх жирових клітин. Щоб позбутися від абдомінального жиру на животі, по суті, потрібно просто схуднути, так як він йде разом з підшкірним.

Живіт і талія – найбільш проблемні області у обох статей. Причин, за якими кількість зайвого жиру в організмі, досить багато. Насамперед, це переїдання і недолік фізичної активності. Також до надлишку жиру можуть призвести ті чи інші порушення в організмі, гормональні збої.

Розглянемо найпопулярніші причини появи зайвого жиру на животі детальніше:

  • Спадковий фактор. Найбільш поширена причина. Якщо родичі схильні до повноти, то варто особливо уважно контролювати свій раціон і спосіб життя.
  • Харчування. Сучасний ритм життя не дозволяє багатьом харчуватися правильно. Переїдання, відсутність сніданку і щільний вечеря, перекушування на ходу шкідливими продуктами – все це відкладається в зайвий підшкірний жир на животі. У чоловіків причиною повного живота часто є зловживання спиртними напоями, особливо пивом.
  • Недолік активності. Є дуже сприятливою передумовою для появи зайвого жиру, оскільки організм не витрачає калорії, отримані з їжею, відкладаючи їх, насамперед, на животі.
  • Стресові стани. Відчуваючи стрес, організм хоче отримувати більше енергії, що провокує переїдання. Крім того, стан це стає причиною вироблення гормону кортизолу, що призводить до збільшення жиру. Тому важливо контролювати свій емоційний стан і висипатися.
  • Гормональні збої. При порушенні гормонального балансу організм може почати активно запасатися жиром. Гормональні збої мають місце бути при вагітності і лактації, у підлітковому віці, при менопаузі, порушення ендокринного характеру.
Дивіться також  Лінолева кислота для схуднення: ефективність, інструкція із застосування, протипоказання

При відсутності проблем зі здоров’ям для нормалізації його кількості достатньо переглянути раціон і включити в свій розпорядок дня, фізичні навантаження. Потрібно створити дефіцит калорій, і тоді організм буде черпати запаси зайвого жиру.