Мята для схуднення: способи і правила застосування, рецепти

Як для схуднення можна використовувати мяту: способи застосування, правила приготування і рецепти напоїв. Корисні поради допоможуть витягти з неї максимум користі. Мята — рослина многовидовое. Вона буває лимонної, ментоловою, кучерявою, корейської, собачої, котячої, болотної і навіть шоколадною.

Як для схуднення можна використовувати м’яту: способи застосування, правила приготування і рецепти напоїв. Корисні поради допоможуть витягти з неї максимум користі.

М’ята — рослина многовидовое. Вона буває лимонної, ментоловою, кучерявою, корейської, собачої, котячої, болотної і навіть шоколадною. Всього налічується близько 42 сортів. Кожен з них відрізняється особливими властивостями: не тільки зовнішнім виглядом і запахом, але і впливом на організм. У даній статті буде розглянуто, як правильно використовувати для схуднення тільки перцеву м’яту — і ніякий інший вид. По-перше, саме її найчастіше вирощують у садах і городах. По-друге, з точки зору корисності, вона вважається однією з кращих серед «братів».

Механізм схуднення

Перцева м’ята активно використовується в дієтичному харчуванні, так як володіє рядом корисних для схуднення властивостей:

  • активує метаболізм;
  • посилює перистальтику шлунка, пригнічує процеси бродіння і гниття, діє як спазмолітик на гладку мускулатуру кишечника;
  • сприяє відтоку жовчі, яка бере участь у липолизе;
  • володіє легким проносним ефектом;
  • заспокоює, знижуючи рівень кортизолу (з усіх гормонів це один з найлютіших ворогів схуднення);
  • має низьку калорійність: 49 ккал в 100 г свіжої сировини.

М’ятні смузі, випиті незадовго до тренування, збільшують її ефективність, так як додають бадьорості, підвищують працездатність і знімають втому.

Проте всім, котрі худнуть варто врахувати той факт, що при вживанні всередину вона підвищує апетит, активізує роботу травних залоз. Тому в дієтології її не можна їсти до їжі, щоб потім не перевищити допустиму норму порції.

Це цікаво! У 2009 році в «New York Times» була опублікована стаття Б. Рауденбуша, професора психології з Західної Віргінії, з результатами експерименту. В ході дослідження він довів, що запах м’яти перцевої знижує апетит. 40 піддослідних вдихали її аромат кожні 2 години протягом тижня. В результаті добова калорійність їх раціону істотно зменшилася.

Дивіться також  Американська дієта для схуднення: короткий огляд 9 найефективніших