Як прибрати вісцеральний жир: позбавляємося від живота в домашніх умовах

Наявність в організмі зайвого жиру – це шкода, як фігурі, так і здоров’ю. Особливо якщо говорити про вісцеральний жир, який знаходиться біля життєво важливих органів. Тому питання про те, як прибрати вісцеральний жир, досить актуальна для багатьох людей. Зробити це не так вже й складно – досить переглянути свій спосіб життя і полюбити фізичну активність.

Що являє собою вісцеральний жир

Вісцеральний жир на відміну від підшкірного знаходиться під м’язовою тканиною і оточує внутрішні органи. Він знаходиться в черевній області, тому зовні основний його ознака – помітно виступаючий живіт, який виглядає непропорційно на тлі всього тіла.

У нормі вісцеральний жир повинен становити не більше 10-15% від загальної кількості жирових клітин. Тоді він виконує важливі функції, захищаючи органи від травм і пошкоджень. Також він виступає як резервні запаси.

Однак при надлишку вісцеральний жир являє небезпеку. Він може призвести до порушення обмінних процесів і до ряду серйозних патологій. У їх числі наступні:

  • Остеопороз. Передбачає збільшення ламкості кісток унаслідок порушення їх структури.
  • Нічне апное. Напади задухи – теж логічні наслідки надмірного жирового об’єму в організмі.
  • Атеросклероз і захворювання серцево-судинної системи. Надлишок жиру провокує збільшення в організмі холестерину, що впливає на кровообіг, закупорку судин, підвищує ризик інфаркту, інсульту та інших проблем.

В організмі жінки кількість жиру зазвичай більше, ніж у чоловіка, але норма вмісту конкретно вісцерального жиру у жінок менше. Це говорить про те, що чоловіки більше схильні до накопичення цієї речовини.

Для визначення обсягу вісцерального жиру проводять магнітно-резонансну або комп’ютерну томографію. Але є і більш проста методика для визначення даного показника. Потрібно просто виміряти обсяг талії. Для чоловіків критичним показником є 94 см, для жінок – 84 див. В процесі вимірювання не потрібно втягувати живіт. Якщо ж цей обсяг більше, це говорить про те, що кількість вісцерального жиру надмірне, і з ним треба боротися, щоб попередити неприємні наслідки.

Дивіться також  Розвантажувальний день на чаї: ефективність, рекомендації, рецепти

Перед тим як прибрати вісцеральний жир на животі, потрібно розібратися, які причини привели до нього. Це можуть бути наступні фактори:

  • Недолік фізичної активності. При наявності сидячої роботи і відсутності спорту людина не може спалювати достатньо калорій. Жир в результаті цього починає накопичуватися під шкірою і оточує внутрішні органи.
  • Неправильне харчування. До накопичення жиру призводить вживання простих вуглеводів, фаст-фуду, жирної їжі. Найчастіше це дає про себе знати на тлі дефіциту фізичної активності.
  • Недолік сну. Цей чинник негативно впливає на внутрішні органи і системи. Багато функцій організму порушуються, якщо людина не відпочиває стільки, скільки потрібно. Це стосується і обмінних процесів.
  • Стреси. В ході досліджень було виявлено, що існує зв’язок між емоційним станом людини та накопиченням жиру.
  • Гормональні порушення. Нерідко проблема зайвого скупчення вісцерального жиру проявляється в період менопаузи, а також при різних розладах ендокринної системи.

Щоб позбутися від вісцерального жиру, потрібні самі звичні способи, що допомагають худнути – правильне харчування і спорт. Також можна використовувати додаткові заходи: масаж і косметичні процедури.