Як вживати насіння чіа – рецепти приготування для схуднення

Насіння чіа – прекрасний помічник у набутті краси, здоров’я, довголіття. Застосовуються вони ще з давніх часів, але пік своєї популярності переживають саме зараз, стаючи відомими в усьому світі. Продукт сприяє поліпшенню самопочуття, насичує енергією, допомагає боротися з різними проблемами зі здоров’ям, зміцнює імунітет, допомагає худнути. Для організму людини він представляє вагому цінність, але тільки за умови його правильного вживання. Тому важливо знати, як приймати насіння чіа.

Особливості вибору та зберігання

Для початку потрібно розібратися з тим, як купувати і зберігати цей продукт. Зараз можна купити насіння в аптеках, спеціалізованих магазинах здорового харчування, замовити через інтернет. Звичайно, найкращий спосіб оффлайн покупки, так як в цьому випадку може візуально оцінити його зовнішній вигляд, запах та інші характеристики. Якісне насіння повинні володіти наступними характеристиками:

  • Забарвлення. Колір повинен бути неоднорідним, присутні вкраплення і мармуровий візерунок, різні відтінки коричневого. Також можна зустріти білі насіння.
  • Форма і розмір. Насіння чіа невеликі, округлі, схожі на маленькі перепелині яйця.
  • Смак. Смак буде прісним, характерним для сирого насіння, злегка схожим на волоський горіх.
  • Запах відсутній, хоча можливий легкий аромат борошна чи зерна.
  • Документи. Незалежно від способу реалізації продавець повинен мати документи, що підтверджують якість насіння.

У продажу найчастіше можна зустріти насіння для вживання в їжу і застосування в лікувальних цілях. Однак також можна зустріти насіння для посадки. Цінність у них менше, оскільки вже досягнута ступінь зрілості на рослині. Відрізнити їх зовні можна за кольором і розмірам упаковки. Посадковий матеріал фасують в маленькі пакетики. А харчові насіння в таких можна зустріти вкрай рідко.

Купивши насіння, відразу пересипте їх в герметичну банку. Зберігайте в темному місці з температурою до 25 градусів. Продукт повинен бути захищений від сонячних променів, так як вони призводять до руйнування ряду корисних речовин. При попаданні вологи в насіння воно псується і розбухає.

Дивіться також  Калорійність ананаса: свіжого (на 100 г), сушеного та консервованого, цукатів