Інтервальне тренування для спалювання жиру – високоінтенсивний кардіо тренінг

Всього кілька років тому про таке поняття, як інтервальне тренування, практично ніхто не знав. Їх використовували тільки професійні спортсмени перед змаганням. Зараз же інтервальне тренування для спалювання жиру популярна і серед простих любителів фітнесу. Вона допомагає в короткі терміни схуднути, зміцнити м’язи, зробити тіло рельєфним. Основна ж перевага таких тренувань в їх нетривалість. Щоб тримати себе у формі, не обов’язково годинами виснажувати себе в спортзалі — досить присвячувати тренувань лише 20-30 хвилин три рази на тиждень. Таким чином, ви досягнете аналогічних результатів, але витратите значно менше часу.

Інтервальне тренування: що це таке?

Інтервальний тренінг — це вид тренування, при якому чергується виконання вправ в інтенсивному темпі з короткочасним відпочинком або низькоінтенсивної навантаженням. Цей метод вважається дуже ефективним для спалювання жиру, оскільки він сприяє тому, що в м’язах у два рази підвищується вміст амінокислоти L-карнітину, що відповідає за транспортування жирових клітин мітохондрії, де останні і згорають. Велика кількість цих речовин сприяє спалюванню жирів як палива для організму, причому вони спалюються як під час тренування, так і після неї. Також у кров активно викидається гормон росту, який відповідає за спалювання жирів в організмі і прискорення метаболізму. Завдяки такому подвійному ефекту результати будуть приголомшливими. Високоінтенсивний інтервальний тренінг – відмінний спосіб схуднути.

Ще одна незаперечна перевага інтервальних тренувань є їх неприв’язаність до місця проведення. Якщо ви не маєте можливості відвідувати фітнес-клуб, інтервальне тренування будинку стане гідною альтернативою. Можна сміливо підганяти програму під себе, змінювати і чергувати вправи, використовувати різноманітні обважнювачі і інші пристосування.

Інтервальні тренування для схуднення володіють наступними перевагами перед простими тривалими кардиотренировками:

  • Після інтервального тренування метаболізм збільшується в кілька разів у порівнянні з тренуваннями постійної інтенсивності. Таким чином, ви будете витрачати більше калорій ще протягом, як мінімум, діб після заняття.
  • На додаток до прискореного метаболізму інтервальні тренування допомагають прискорити всі обмінні процеси. Ліпіди в м’язах окислюються швидше, відповідно, процес жиросжигания підвищується ще більше.
  • Високоінтенсивний тренінг сприяє зменшенню ферментів, які накопичують жир. Це було доведено дослідженнями, проведеними в Норвегії.
  • Подібні тренування підвищують загальну витривалість організму і допомагають поліпшити спортивні показники.
  • Ви можете значно заощадити час, оскільки інтервальна тренування триває менше, ніж просте кардіо.
Дивіться також  Як качати косі м'язи живота: вправи для преса чоловікові

Таким чином, високоінтенсивні інтервальні тренування – можливість отримати більший результат за менший час. А адже саме це нам і треба.

Інтервальні тренування високої інтенсивності допомагають спалити жир, зберігаючи при цьому м’язи. Розглянемо, що ж відбувається останніми. М’язи наші, як відомо, включають в себе швидкі і повільні м’язові волокна. Повільні відповідальні за витривалість і тривалість тренування, швидкі ж – за силу і швидкість. Саме останні допомагають домогтися швидкого темпу при виконанні вправ або дають можливість піднімати важкі ваги. Наприклад, у марафонців краще розвинені повільні волокна, оскільки їм необхідно бігати в середньому темпі на довгі дистанції, у спринтерів ж, навпаки, в пріоритеті швидкі, оскільки їм потрібно бігати максимально швидко і на коротку відстань. Інтервальний тренінг задіює як повільні, так і швидкі волокна, що допомагає чинити на м’язи подвійну дію.

Під час інтервального тренування пульс повинен становити 75-90% від максимально допустимого, більш високі показники допускаються тільки під наглядом професійного тренера. Врахуйте, що інтервальні тренування досить екстремальні, і вони не підходять для щоденних тренувань. 2-4 рази на тиждень буде цілком достатньо