Розминка перед тренуванням вдома для дівчат і жінок

Люди, які хоч трохи близькі до спорту, знають про важливість розминки для ефективності і безпеки тренування. Вона допомагає розігріти м’язи, зв’язки і суглоби, підготувати організм до майбутнього навантаження, а також звести до мінімуму ризик травми. Розминка перед тренуванням в домашніх умовах — важлива складова успішного заняття, але, звичайно, тільки якщо ви робите її правильно.

Особливості розминки в домашніх умовах

Варто сказати ще трохи щодо того, навіщо потрібна розминка перед тренуванням вдома. Займаючись, ми намагаємося викладатися по повній. Тіло при цьому піддається навантаженням, які у повсякденному житті воно не отримує. Основний удар при цьому покладається не тільки на м’язи, але і суглоби і сухожилля. Щоб навантаження не стала для організму надмірно сильним стресом, йому потрібна підготовка до цього. Розминка допомагає розігрітися, покращуючи тим самим обмінні процеси і даючи суглобам необхідну кількість мастила, зважаючи чого запобігається раннє зношування хрящової тканини. Приплив крові робить сухожилля більш еластичними, і в результаті вони можуть витримувати великі навантаження з мінімальним ризиком розриву. Люди, які в спорті новачки, можуть недооцінити важливість розминки, що підвищує ризик травми. Якщо ви хочете, щоб вправи були безпечними і ефективними, не варто ігнорувати розминку.

Звичайно, займатися спортом на свіжому повітрі – це чудово, особливо вранці. Але зважаючи погодних умов така розкіш доступна не завжди. Багато людей відвідують тренажерні зали, але деякі не бачать у цьому сенсу або не мають можливості в силу тих чи інших причин. Альтернативою можуть стати заняття в домашніх умовах – для непрофесіоналів цього буде цілком достатньо.

Перед тим як починати займатися, провітріть приміщення, щоб воно наситилося свіжим повітрям. Так кожна ваша клітина буде краще насичуватися киснем.

Дивіться також  Степ-аеробіка для початківців: відео-уроки вдома

Розминка перед тренуванням вдома для дівчат або чоловіків може відрізнятися в залежності від особливостей самої тренування організму. Врахуйте, що заняття повинні ще й приносити задоволення, тому вибирайте те, що вам більше подобається. Це може бути біг на місці, скакалка, присідання, проста зарядка, що включає в себе базові вправи. Але врахуйте, що важливо розігрівати все тіло, а не окрему його частину, щоб кров рівномірно циркулювала по всьому організму.

Розминка в домашніх умовах повинна допомогти вам підвищити пульс до показника в 130-160 ударів. Цього можна домогтися, протягом п’яти хвилин активно займаючись. Приділяйте достатньо уваги суглобів колін і плечей, для яких можна застосовувати обертальні рухи. Не обходьте стороною і хребет. Щоб її розігріти, повертайте тулуб, з часом збільшуючи амплітуду. Розминка включає в себе три основні часті:

  • Загальний розігрівання організму;
  • Опрацювання суглобів;
  • Розтяжка.

Проста ходьба на місці протягом п’яти хвилин допомагає розігріти тулуб перед основними вправами. У процесі можна робити махи руками – обертального характеру або знизу вгору. Таким чином, можна опрацювати і окремі суглоби.

Можна використовувати і присідання. Вони добре розігрівають, зміцнюють стегна і ноги. Вони допомагають розігріти суглоби ніг і хребет. В якості інтенсивної розминки підійде скакалка. Стрибки не тільки зміцнюють м’язи та суглоби, але також і допомагають відновити дихання, поліпшивши роботу легенів. Досить пострибати протягом 3-5 хвилин, але ефект може бути краще, ніж від інших видів розминки. Це якісний розігрів всього організму.