Ізометричні вправи: користь і виконання для преса і для загального схуднення

Що ж це таке, запитаєте ви. Щось новеньке? Та, власне, немає. Все по-старому. Звичайні силові вправи. Правда, рекомендуються вони ще і в медичних цілях. І сенс їх у тому, що потрібно прийняти яке-небудь спеціальне положення, в якому м’язи в напрузі і перебувати в ньому тривалий час. Найпростіший приклад – планка. Це просто знахідка для преса! Щодня виконуючи її хоча б по хвилині-дві, можна значно зміцнити м’язи живота. Про те, що таке ізометричні вправи, користь і виконання їх – в нашій статті.

Іноді буває так, що фізичні навантаження протипоказані, а відновлювати сили і здоров’я, тим не менш, як треба. Ось тоді і приходять на допомогу ізометричні вправи. Робити їх потрібно стільки, скільки зможете, поступово збільшуючи час і сили напруги. І завжди потрібно напружуватися трохи сильніше, ніж здається можливим, щоб був результат.

Як казав один тренер: «Якщо будеш кожен день робити 10 віджимань, то ти навчишся робити тільки 10 віджимань. Якщо тобі здається, що 10 – твій межа, зроби 11. А потім, коли буде здаватися, що межа – 11, зроби 12. Тільки так будеш вчитися чогось». Мудрі слова!

Отже, які ж вони взагалі бувають:

1)изометрико-статичні:

 • Майже як планка, тільки стоячи. І ноги ширше. І доведеться з усієї сили натискати руками на стіну, неначе штовхати її. М’язи повинні добре напружитися при цьому! Треба, щоб стало реально важко. Потім можна зробити так само кожною рукою окремо, обернувшись до стіни боком. За кількістю разів – мінімум три, орієнтуючись на свій стан.
 • Для цього потрібен дверний проріз. Представляємо себе Термінатором і намагаємося розширити прохід руками, штовхаючи ними косяки в різні сторони. Потім у тому ж отворі руки ставимо над головою і подовжує дверний проріз. За рахунок таких маніпуляцій добре зміцнюється спина, вирівнюється хребет.
 • Уявіть, що вам потрібно відкрутити тугу кришку у банки. Або вичавити мокрий рушник. Ось такі рухи робити з зусиллям.
Дивіться також  Скільки калорій спалюється при ходьбі, як правильно займатися, щоб худнути

Все це спрямовано на поліпшення кровообігу. На розтягнення сухожиль і поліпшення роботи всіх м’язів. Цей Комплекс спрямований на те, щоб протягом мінімального часу витратити максимум сил. Кожне таке рух має бути не більше 10 секунд, а потім м’язи повинні розслабитися і повторити навантаження. Відповідно, з часом, ви робите це все довше.

Ще є такі:

2) з обважненням:

 • Потрібно опинитися в становищі полуприсяда, коли ноги широко стоять, а коліна зігнуті на 90 градусів – в ідеалі. Завмираємо в такому незручному положенні не менше 10 секунд.
 • Про планку вже було сказано. Ось в планці хоча б за півхвилини стійте на початку. Потім кілька вдихів-видихів і знову. Можна хитатися вперед-назад, а в наступному підході – в сторони, а ще наступного – на ліктях.
 • Стояти на носочках. Не менше 15 секунд.
 • Піднімаємо плечі. Потім можна чергувати просто підняття плечей і підняття їх з руками разом. Затримуємо секунд на 25.

Ці вправи робимо не менше 3-5 разів. У першому, третьому та четвертому вправах з часом можна не тільки збільшувати час, але й брати в руки гантельки. У другій вправі просто збільшуємо час і кількість підходів.

Користь для здоров’я:

 • Як не дивно, але і для схуднення теж допомагає.
 • Підтягує фігуру.
 • Зміцнює різні м’язи і групи м’язів.
 • Для лежачих хворих після травм – потрібно навчитися подумки напружувати м’язи – стискати кулаки, піднімати кінцівки – для початку. Так реабілітація проходить швидше, відновлення більш успішно.
 • Допомагає спортсменам зняти напругу і больові відчуття, рівномірно зміцнити м’язи, що відстають від інших у розвитку.
 • Виконання поєднання таких вправ відновлює здоровий кровообіг у всьому тілі.
 • Відновлює після травм і операцій.
 • Якщо регулярно займатися цим, в цілому, зміцнить здоров’я.
Дивіться також  Щоденні вправи для схуднення: кращий комплекс вправ в домашніх умовах

Ось, правда, особливу наростити м’язову масу не вдасться – у свій час на цю хитрість повелися тисячі людей! А все заради того, щоб продавати цю методику і ще продавати спеціальний пристрій, який виглядає, як звичайна металева рама, і яке рукастый мужик запросто зварить сам.

Спочатку активно рекламували изометрику для бодібілдерів, як унікальну систему, що не вимагає ні особливих вкладень, ні енерговитрат. При цьому неймовірно дійову й результативну. Вживання стероїдів «піддослідними» спортсменами ретельно приховувалося. А результати їх в наборі м’язової маси опубліковувались, з’являлися їхні фото, і люди вірили в диво изометрики.

І багато купилися на це, витрачали гроші на раму, на купівлю книг з методикою. Звичайно, результати були у всіх, але от саме таких, як у двох, що пили стероїди – ні в кого більше. І природно, що, зрештою, все це спливло назовні, широка громадськість дізналася правду. Проте з часом методика перетворилася на відновну, лікувальну. Тренуйтеся і будьте здорові!

Відео по темі статті